Jump to content

Multivan Sau Caravelle?


madalin25
 Share

Postare recomandată

salve baieti!!

am o nedumerire....

as vrea sa-mi schimb masina, un t4 transporter,cu un caravelle sau un multivan t4.

problema e k nu am bani de 2 masini asa k masina pe care o sa o achizitionez o sa fie si pt familie si pentru facut bani...

mie pt firma imi trebuie o duba si t4 imi e de ajuns,k eu car marfa(haine).

problema ar fi insa k vreau o masina la care sa se scoata si sa se puna foarte usor banchetele in spate

adik sa aiba un sistem foarte simplu de prindere a scaunelor spate,deoarece la firma am nevoie de spatiu deci toate scaunele din spate sa dispara sau macar sa se rabateze cat mai spre podea iar pt familie am nevoie de cam 5-6 locuri in masina(deci nu am nevoie de caravelle de 8+1 neaprat)

care s-ar potrivi mai bine nevoilor mele???

caravelle sau multivan?

daca nu gasesc solutia la t4 ar trebui sa ma gandesc la un t5?sau la alta marca?

astept sugestiile vostre...

aaa....era sa uit...este vre-un t4 cu 6 trepte inainte???

diesel!!!sunt bune motoarele de 2.5 tdi 150 cp???

sau mai bine 102?

eu am unu cu 102 si sunt foarte multumit da mi-ar placea tare ala de 150....cui nu i-ar place!!??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poi la multivan ai 7 locuri maxim la caravelle poti avea si 9 dar de obicei 8

la caravelle (dupa 2001) toate scaunele se scot foarte usor si ultimul rand e la fel prins ca cel din mijloc l amutivan din cate stiu eu ultima banchete se paote da de tot jos doar prin desfacerea suruburilor aceasta bancheta fiind ca cea de pe transporter si caravelle pana in 2000 adica numa cele de la mijoc se scot usor iar ultimul rand se rabateaza!sau se desurubeaza (lucru cere nu e prea usor)

6 trepte nu sunt motorul de 150 cp e ff bun la fel si cel de 102 cel de 88 nam avut nu ma pot pronunta !!oricum ca ideie cel de 150 cp cu remoerca de 1,3 tone fuge la fel ca cel de 102 gol e diferenta si viteza maxima e mai mare cam cu 10 km /h e un pic mai gurmand motorul de 150 in oras dar la drum la fel ca cel de 102

T5 is catastrofe de masini (parc ar fi romanesti)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salutare! Doresc sa achizitionez un caravelle sau multivan... Stiu cam ce as vrea dar nu ma pot hotara daca sa fie cu ampatament scurt sau lung. Ce diferente sunt? (inafara de spatiu) Avantaje, dezavantaje, manevrabilitate etc. Multumesc.

PS: De ce sunt catastrofe t5-urile? Nu sunt bune? :D

Modificat de Paul.Iasi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vezi ca am scris in alt topic de ce nu sunt bune t5

ca diferente intre scurt si lung :cu alal lung intorci mai greu faci o raza mai mare si ai nevoie de mai mult spatiu la parcare !!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 years later...

salutare tuturor.

sunt pe cale sa cumpar un caravelle 2.0 140 cai ,,, automat dsg 7+1 . varianta lunga, 9 locuri,, masina este din 2013 si are reali 280 000 km ...

se poate va rog sa imi spuneti ce probleme as putea avea pe viitor cu ea ?

mentionez ca o sa transporte soferii de la ploiesti la nurnberg .fara remorca,, 4 soferi si bagaje deobicei

mc frumos

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!