Jump to content

Modificare Faruri


MariusMKV
 Share

Postare recomandată

nu cred ca merita sa desfaceti farurile.. mi-e ca poate sa iasa rau :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asta mi`e frica si mie dar ma gandesc ca o sa iasa frumos :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Psy2D ai dat jos proiectoarele? nu vrei sa le vinzi? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sorry Paul_VW :offtopic: dar nu sunt de vanzare, le pastrez poate vreau sa le pun iar si nu mai am ce..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

ma plimbam azi prin hasdeu (cluj)

si am ramas placut surprins vazand farurile din poze

nu se vede extraordinar aici ca erau cam prafuite si sincer nu aveam chef de facut curatenie

dar ideea faina e ca interiorul de la far e negru

negru tot in afara de oglinzile de la becuri

chiar arata foarte frumos

oare si le-a facut omu singur, sau se pot cumpara de undeva asha?

post-18962-1199829718_thumb.jpg

post-18962-1199829743_thumb.jpg

Modificat de angel eye
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cele de GTI stiu ca sunt complet negre pe interior, exceptand bineinteles oglinzile becurilor.

Mai e o varianta gri inchisa pe care o am eu si am inteles ca acum 2-3 ani la masinile inchise la culoare se montau astfel de faruri iar la cele cu culori deschise se montau faruri oglinda integral.

Daca ma insel va rog sa ma contraziceti! Farurile negre pe interior mi se par foarte ok, chiar astazi gasisem niste faruri pe e-bay, negre, aveau lupa (nu cred ca erau xenon) si cu angels eye, aratau foarte bine.

Modificat de lucianwwl
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, sunt negre din fabrica (s-au produs si gri dar parca pana in 2005 max). Se moteaza pe GTI, GTIed30 si GT Sport daca nu optezi pt. xenon. Sunt produse de Hella, nu sunt cu lupa si se gasesc si pe la noi si pe afara.

Ma bate gandul si pe mine, dar la fel de bine imi bate vantul prin buzunare :icon_thumright: .... :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ms de site Acidutzu

faine chestii

dar tot mai ieftin iesi daca iti desfaci farurile si le vopsesti singur

:icon_thumright:

acum ceva un pic offtopic

cum ar arata astea pe o masina gri? (ca a mea)

http://www.jom.ro/products.php?lang=ro&amp...amp;start_no=11

am vazut la cineva in cj ceva de genu, dar sunt mai deschise la culoare ... atasez o poza...

intre timp..nu a mai incercat nimeni sa desfaca farurile alea nenorocite?

post-18962-1200327448_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@angel eye stai sa mai dea putin caldura si cotul ierbii ca e prea frig sa dai faruri jos pe vremea asta :frigbaitata:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@angel eye: uite aici un coleg care vine stopurile care iti plac tie. Da o raita si pe site-ul asta.. Se pare ca e noul site al aceleiasi firme. Preturile sunt mai mici si au oferta mai bogata.

Mie personal imi plac stopurile si cred ca dau bine pe gri. Le prefer clar pe cele cu margini negre... nu-mi place in schimb cum se vede becul de marsarier.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nici mie nu imi place becul de marcharrier si nici lampa de ceata

dar...asta e ..un mic compromis

poate gasesc o sulutie si pt alea..sa le fac mai.."asortate" cu "mediul"

in fine..deocamdata nu am nici masina nici faruri

mi-ar sta capu la alea sincer...numa sa vad daca si de unde fac rost de bani (vesnica problema)

ms mult de link

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

n-a mai incercat nimeni nimik cu farurile?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare. Eu sunt de parere ca tot cele de mai jos sunt The Best si merita invesititia :icon_thumright:. Intr-adevar... satisfactia este mai mare daca sunt home made, in garajul propriu, dar sunt si riscuri. Daca nu sunt etanse dupa montare exista riscul sa se formeze condens in interior la fiecare ploaie sau spalare.

post-15525-1202449760_thumb.jpg

post-15525-1202449765_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Andretti sunt misto dar nu sunt home made ;)

@angel eye stai sa dea putin caldura si ma apuc de treaba

Momentan m`am apucat sa`mi modific scuteru :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

zi-mi si mie un pret pls...

de unde ti le-ai luat? interiorul e negru?

ce auzeam, ca astea nu ar lumina asha bine ca alea stock

ai observat vreo diferenta?

alte idei...

uite...eu m-ash risca sa incerc sa imi pun angel eye pe farurile stock

si daca tot le desfac,sa le si vopsesc negre

ar merita ? ar iesi ceva fain?

la stopuri nu s-a gandit nimeni pentru o modificare?

alea se pot desface? sau tot ca farurile?

mie sincer nu imi place cum se aprinde numa jumate din jumate de stop la frana

cred ca ar fi mult mai tare daca ar fi pe pozitii niste cerculete faine si inguste iar la frana inca o tura care sa se aprinjda mai tare

si sa faci asta si pe bucata de stop de pe usa din spate

cineva alte idei?

astept :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@angel eye, nu le am montate pe masina. Am inteles ca farurile mele au cateva cleme rupte de la accident. Daca o sa fiu nevoit sa le schimb, aleg angel eyes-uri ca cele din poze. Am vazut la Augsburg si nu sunt scumpe deloc ( 270E )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

fratilor ajutati-ma si pe mine cu un link ceva de la un magazin din bucuresti care vinde faruri si stopuri pentru G5, faruri angel eyes, stopuri cu led si asa mai ddeparte, caut de cateva zile si nu am gasit decat pe autoaccesorii.ro in rest nimic.

La mine sa rupt o bucatica de plastic care sustinea farul din drapta si acum sta cam aiurea.

Daca gasesc sa imi iau si sa le si montez poate dau eu farul pentru ce vroiati voi sa faceti(bagat in cuptor etc)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am eu faruri originale si rulate vreo 10k km. Nu au urechi rupte, zgarieturi, nimic. Sunt impecabile.

Daca esti interesat astept pm.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut Andrei si multumesc,dar daca tot schimb farurile vreau sa imi pun ceva cu angel eyes.Am vazut ceva pe la Augsburg pe site o sa dau o fuga pana acolo sa vad daca sunt ok.

Brandul FK e ok?Stie cineva?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare. Eu sunt de parere ca tot cele de mai jos sunt The Best si merita invesititia :). Intr-adevar... satisfactia este mai mare daca sunt home made, in garajul propriu, dar sunt si riscuri. Daca nu sunt etanse dupa montare exista riscul sa se formeze condens in interior la fiecare ploaie sau spalare.

nu au cum sa fie etanse,ptr cau loc de aerisit din fabrica...daca se aburesc...scapi usor cu o mica uscare cu uscatorul de par...:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu au cum sa fie etanse,ptr cau loc de aerisit din fabrica...daca se aburesc...scapi usor cu o mica uscare cu uscatorul de par...:)

Ramane de vazut. Acum 2 zile mi le-am montat dar inca nu le-am testat pt ca am masina in service.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

FK sunt bune...dar am auzit pe cativa ca au avut probleme...gen intrat apa in far.

Eu nu sunt de acord cu ideea de a pune angel-eyes pe Golf sau alta masina. Angel-eyes sunt pentru bavareze si atat.

Dar gusturile nu se discuta, asa ca spor la cumparaturi. :blink:

@Andretti ledurile alea albastre se aprind odata cu pozitia? Nu crezi ca ar da mai bine fara ele? Nu o lua in nume de rau, e doar o sugestie.

Modificat de Andrei JSE
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Andretti ledurile alea albastre se aprind odata cu pozitia? Nu crezi ca ar da mai bine fara ele? Nu o lua in nume de rau, e doar o sugestie.

Ba da, se aprind odata cu pozitia si pot sa spun ca asta ma deranjeaza cel mai tare. Imi aduc aminte de daciile cu LED-uri albastre in far, vazute pe la bunica-mea la tara :blink: . Cu prima ocazie le deconectez si vreau sa imbunatatesc putin lumina acelei "linii" de deasupra. Cu niste LED-uri dispuse uniform in loc de acel bec ar arata exact ca DRL-urile.

Modificat de Andretti
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Andretti ai grija unde pui led`urile pt ca au un fel de protectie..

Eu am incercat sa pun DRL`urile pe luminile de pozitie si se aprind pt aprox 3 sec apoi se sting ( nu recunosc rezistenta becului ca fiind compatibil si ii taie alimentarea)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Psy2D, pai trebuie stiuti parametrii becului respectiv, iar LED-urile nu se pun la intamplare ci trebuie respectate acele valori. Am cateva notiuni de electronica si nu las sa se faca treaba de mantuiala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!