Jump to content

Eventuale Probleme Vw New Beetle


cat_ioan
 Share

Postare recomandată

rares30071985

multumim " valee" pentru idee ne-am simti onorati ( cel putin eu) sa facem parte din acel grup! poate venim si cu voi la intalniri!

1 mai ~ vama veche ~ suna ok. alte idei ... poate si o varianta la munte undeva sighisoara, brasov, sa fie mai spre centrul tari sa fie mai usor pentru toate zonele....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si ID meu : alma_neagra ( yahoo messenger) , mail : george_ior@yahoo.com . Cu parere de rau de 1 Mai mai mult ca sigur voi fi plecat din tara , dar pana de pasti cred ca sunt in Cta. Cine are drum prin Cta. nu ezitati sa ma contactati !

Toate cele bune !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu as modifica structura un pic si as face aria Aircooled + NB :rolleyes: Sinteti si voi ai nostri, chit ca sinteti doar generatia noua :P :Driver:

Draguta si simpatica ca de obicei! :-*

multumim pentru sprijin ;)

:icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

rares30071985

nu mai aflam nimic de sectiunea noastra sau de mutarea la airooled ?

help us pls!

sa ne facem si noi importanti pe aici, ca avem multe de spus:))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Bine ati venit pe aria New Beetle! :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

rares30071985

multumim... ne simtim mai mandrii... pe aici pe forum...ramanem datori

rog pe cineva care poate sa deschida un topic cu intalnire new beetle ( bineintzeles in aria noastra nou fondata) daca se poate ca eu nu reusesc

incet incet ne vom face si mai cunoscuti...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bine ati venit pe aria New Beetle! :D

MULTUMIM foarte mult! A fost o surpriza foarte placuta si ne bucuram ca ne-ati acordat atentia cuvenita si spatiu special pe acest forum.

Acum, dragi broscari de plastic, putem sa incepem distractia :D

Mersi frumos,

Roxana

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bravo, felicitari!

De abia azi am intrat pe aria voastra :)

Sigur ca sinteti bineveniti cu totii la intalnirile de bruaste vechi. Rox a fost deja la Bulli Party si la cateva plimbarile de noapte si poate sa va zica mai multe :huh: Acum, ca va extindeti, astept cu interes si intalnirile voastre la care sper sa ne vedem. :D :mellow:

Modificat de valee
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumim frumos Valee!

Bineinteles ca daca ne vom intalni noi plasticarii trebuie sa avem si invitati speciali, adica voi aircoolzii :mellow:

Cat despre intalnirile aircooled ce sa zic??? super atmosfera, super oameni, super broscute - numai bine de mers si de simtit super bine :D

O mica completare: am fost si la intalnirea BBM 2008 :)

Dovezi aici, sau aici si aici

:huh:

:D

Modificat de broskana
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Sper sa nu intelegeti gresit, dar trebuie sa lamurim de la bun inceput cateva aspecte.

Aici vom avea o arie tehnica, in care vom discuta numai asemenea problemele si nu este locul potrivit pt topic-uri de intalniri.

Au existat mai multe discutii privind intalnirile separate de cele ale forumului, iar decizia echipei administrative a fost ca nu vor fi acceptate intalnirile de acest gen (bisericute).

Puteti discuta de intalniri, deschizand un topic de intalniri pt. New Beetle in aria Intalniri spontane, precum si organiza/participa la asemenea intalniri, atata timp cat acestea nu se suprapun sau concureaza intalnirile vwForum. Daca se constata ca intalnirile separate reduc prezenta la intalnirile vwforum si creeaza concurenta, topicul se va inchide.

Intalnirile vwForum nu sunt obligatorii, dar in caz ca aveti timp sa va intalniti separat, inseamna ca aveti timp sa veniti si la intalnirile obisnuite, dar nu exista bunavointa. Suntem pe vwForum.ro, o comunitate a posesorilor de masini VAG si se doreste evitarea unor astfel de separari.

In situatia in care posesori unui model, se intalnesc numai separat, se considera ca nu le pasa de restul comunitatii acestui forum si practic doresc sa formeze un grup separat, ceea ce nu este corect.

Cu speranta ca veti intelege, va asigur ca veti avea tot sprijinul meu in orice fel de problema.

Multumesc pt intelegere!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

minunat ca in cele din urma exista o aria dedicata si acestul model vw.multumim dragi moderatori.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar ma bucur ca am gasit si sectiunea asta.

As avea ocazia sa iau un New Beetle SH din 2003, motor 2,0 la un pret bunicel.

Motorul de 2,0 , benzina, mi se pare destul de slab exploatat pentrub ca

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

La primele modele, 2000-2001, erau probleme cu ESP-ul, dar dupa 2002, acesta a fost revizuit si a devenit dotare standard pe toate motorizarile si nivelele de echipare.

Probleme des intalnite, ar fi senzorul de ESP si clapeta de acceleratie, probleme specifice pt toate modelele VAG cu motorizare pe benzina.

In privinta pieselor de schimb nu ai de ce sa iti faci probleme, e platforma tehnica a lui Golf 4.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Motorul de 2.0 papa cam mult,adica trebuie sa te astepti sa ia cam 11,5-12 l. in oras . Taxele ,RCA-ul sunt ceva mai mari fata de 1.6 sau 1.9 tdi .Piesele de schimb se gasesc cu usurinta ,chiar si pt. caroserie sau interior . Cu un 1.9 tdi reampat ajungi cu usurinta la 118 cai si un consum de 7-7,5 in oras . Asa ca ai tema de gandire !

Toate cele bune !

Modificat de George I.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E o alegere ok, motorul de 2 litri. Am avut ocazia sa merg cu o Bora care avea motorizarea asta si chiar era sprintena. E motor aspirat si consumul e conform, cu cat te dai la el cu atat iti papa mai mult. Nu stiu in schimb despre consumul de ulei, din ce am auzit eu, e posibil sa consume si ceva ulei.

George are dreptate, alegerea mai isteata e TDI-ul, dar costul de achizitie e mai mare fata de un 2.0 benzina. E posibil sa gasesti si la acceasi bani un TDI, dar cu mai multi km. Eu unul prefer motoarele pe benzina, in final decizia e a ta. Sa nu iti faci griji cu piesele de schimb, fie ele consumabile sau elemente de caroserie, se gasesc la toti dealerii de piese auto specializati pe VW si nu sunt costisitoare.

Numai bine,

Andrei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

desigur stiu ce inseamna TDI. Ideea e ca e vorba despre o masina cu acest motor pe care am posibilitatea sa o iau. Daca ar fi fost sa imi aleg o masina de genul acesta, as lua-o cu motor diesel. Apropo , motorul 2,0 e in 8 valve ?

Maine o testez sa vad exact starea ei. Merci de promtitudine si de sugestii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

So, ai vesti? Ai testat brosconeta? :vwrullz:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutareee! Am un New Beetle 1.9TDI /1999 full, luat second din germanika! Nu am intampinat probleme deosebite. Avea 215.789 km la bord l-am luat de la o doamna din Berlin unic proprietar. acum am 230.000 . Am trecut de RAR fara pile si totzi au ramas uimitzi ca la atatzia km merge atat de fine.Ca sa verific masina m-am dus la dealer WV din targoviste si dupa ce am dat seria ,mi-a spus tot despre masina chiar si ce tip de cauciucuri am si ce firma sunt . Am schimbat pana acum filtre si ulei de calitatate! Am avut ambitzia sa pun si bucsele toate. M-au costat 280 Ron mai mult mi-a lua manopera!Are cica platforma de Golf Iv si e foarte fiabil.Recent am avut o problema care nu e mecanica ci electrica, stiu ca nu e in topic. E vb de scaunul soferului care nu se mai incalzea . Am rezolvat singur in max 2 ore!

Sunt dispus sa ajut pe oricine doreste informatii! Eu am gasit tare greu informatii despre broscan! Felicit pe totzi posesorii de NB . Eu nu am gasit informatii multe le-am aflat chiar eu pe propria piele ! Dar sunt dispus sa impart orice tip de informatie ! Nu am gasit manuale de service dar m-am descurcat;).Pacat ca posesorii de NB nu se ajuta prea mult intre ei si se multumesc doar sa se laude cu grasu' lor. In rest numai de bine! Adresa mea bigam21@gmail.com.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

rares30071985

felicitari pentru masina, sa sti ca ne ajuntam intre noi si planuim chiar sa facem o intalnire nationala! o sa te convingi singur de aceasta!

bine ai venit printre noi!

apropo, da-ne mai multe detalii despre masina, poze etc , la categoria masina mea , o prezentare... ca merita...

bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Welcome in the club! :D

Si... asteptam sa ne prezinti broasca :D

Cat despre intalniri, cel mai bine cred ca ar trebui sa discutam in aria speciala, unde deja este un post lansat.

So, join us HERE

Numai drumuri bune,

Roxana

Modificat de broskana
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Hello

Cum am scris si pe topicul de la "masina mea", am o problema mare sau mica(sper sa fie mica).Asadar am dat joc fata de usa cu scopul sa vad ce are macaraua de la geam , avand unele piese de la fostul proprietar puse in portbagaj...mi-am facut eu o idee.Apoi cand sa pun fata la loc am pus si toata mufele alea nu le-am gresit sigur!..si nu imi mai merge inchiderea centralizata dupa telecomanda,comenda pt geamul pasagerului ,oglinzile electrice.In rest se aprinde lumina in ele si tot asa.Sau ars?

Modificat de Georgik
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator
si nu imi mai merge inchiderea centralizata dupa telecomanda
La ce te referi? Ce "telecomanda"?
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am telecomanda pt inchiderea centralizata

post-9782-1246906248_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Problema cred ca este la panoul de comanda de pe portiera din stanga. Incearca sa dai cu spray de contacte in mufa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sigur asa o sa fac maine.se poate sa se fi ars ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!