Jump to content

Suport Schiuri


teddy__
 Share

Postare recomandată

sautare tuturor

poate sa-mi spuna cineva ce avantaje si dezavantaje are un suport de schiuri cu magnet?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am folosit si eu un astfel de suport.avantaje:

- nu se desprinde

-se pune si se da jos foarte repede

-nu face zgomot la vant

dezavantaje:

-poate sa-ti fure schiurile cu tot cu suport daca lasi masina parcata ziua(noaptea le scoti)

Eu am mers cu 120-140km/h si nici nu s-a clintit.

:salut: ai gasit undeva de vanzare ca si eu caut sa-mi iau unul dar nu gasesc

Modificat de eug-vw
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt la REAL.....poate si in alte Hypermarket-uri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o cunostinta care a avut asa ceva spunea ca ar fi de preferat folosirea unui material textil intre tabla si suport, pentru a nu deteriora vopseaua. asta se intimpla demult, e posibil sa mai fi evoluat...

Modificat de Durpaneus
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare,

sant foarte interesat de suportul de ski magnetic, cred ca e alegerea potrivita la cat de des il folosesc. numai ca am auzit tot felul de opinii negative despre tipul asta de suport. sant chiar asa de proaste? adica exista riscul sa se desprinda de pe autovehicul? am gasit o oferta la selgros la 120 ron pentru 2 perechi. as dori sa aflu parerea celor care au sau au avut suport magnetic pentru ski.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hai ca iti spun eu. Am folosit citeva ierni suporti magnetici. Cei pe care ii am nu cred ca sar sau se pot desprinde decit daca te chinui bine de tot. Insa au si siguranta.

In schimb in mod sigur iti spun ca matuiesc vopseaua. Si o mai si zgirie daca incerci sa-i aranjezi cit de putin dup ce au fost lipiti. Si apoi siguranta (o coarda peste care se inchide portiera) e destul de nasoala. In sensul ca are un fel de bila care actioneaza ca un opritor si daca nu esti atent cind inchizi portiera risti sa faci o frumusete de treaba daca o prinzi in dreptul stilpului. De la o mica infundatura pina la belit portiera (adica sa nu se mai inchida perfect. o data e de ajuns, crede-ma.). Si coarda aia e atit de "buna conducatoare de apa" incit o sa se infiltreze in plafon umezeala si o sa arate urit. Eu am injurat mult pina m-am prins de unde aveam eu apa in masina tocmai pe plafon.

Daca ai bare longitudinale pe masina iti recomand suport cu bare transversale care este si detasabil si mai sigur si mai bun. Si nici nu e atit de scump.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu am bare longitudinale de asta vreau sa optez pentru un suport magnetic. ce ma intereseaza mai tare e sa numa trezesc ca se desprind pe la 100 km/h. in rest am inteles ca daca esti atent cand le prinzi si e foarte bine curatata masina in locul de prindere e destul de ok. si cred ca o sa am cam 3-4 weekend-uri iarna asta la ski.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am cumparat suporti de schiuri cu magneti

150 de la real

am pus de proba pe masina si ii destul de stabil

o sa merg in weekend la schi

revin cu impresii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu recomand suport de schiuri magnetic din mai multe motive ....

Primul e ca distruge vopseaua in zona in care a fost fixat ... in timp de la vibratii , demontat - montat ... se duce lacul ... e cam la fel ca si cu girofar magnetic ... la fel distruge lacul.

Apoi . siguranta distruge cum zicea si kasius, distruge chederele.

Indicat suport metalic cu bara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cand uiti acesti suporti pe masina ,se poate sa matuiasca vopseaua sau sa o afecteze in alte sensuri.Dar cand folosesti doar un week-end la 2-3 saptamani,eu cred ca nu se-ntampla nimic.cum am mai spus am mers cu 140 km/h ,cu 2 perechi de schiuri pe suport si nu s-au miscat deloc.eu recomand :lol: cei folositi de mine nu aveau acel snur de siguranta.

Modificat de eug-vw
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iata si poze pt eug-vw. scuze de calitate.

:ceuameni:

post-11502-1196414134_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare tuturor

astazi am testat suportii cu magneti

is foarte multumit de ei

sunt foarte usor pus si dat jos iar in timpul mersului stau foarte bine pe masina

ii recomand

singura problema ar fi "siguranta" aia din ceva material textil sau ce-o fi el

conduce apa asa ca ii mereu uda :lol:

Modificat de teddy__
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Am auzit ca e intezis in strainatate cu suport magnetic pe autostrada. Tot caut informatii dar nu gasesc. Urmeaza sa fac un drum in franta si nu stiu daca o sa pot iesi cu suportul pe autostrada.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!