Jump to content

Topic cu radiouri


Fikat
 Share

Postare recomandată

sa mai animam topicul acesta.

Azi noua achizitie Blaupunkt derby 1960. Un ap excelentptr "iarba verde" si masina. Se" andokheaza" intr-o piesa speciala. Sant in cautarea ei , poate, poate!post-4234-0-99657000-1342910244_thumb.jppost-4234-0-57739400-1342910265_thumb.jp pun mai tarziu si poza cu Dokul

Modificat de soryn
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asta-i device-ul pe care-l cautpost-4234-0-04011400-1342962670_thumb.jp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

deci dragii mosului. L-am facut ( RK dificil, ca "a curs bateriile" , antena lipsa_facut rost din targ, si "diverse) suna super, arata bine, CAUT IN CONTINUIARE "PLACA DE BAZA" din postul de mai sus

http://www.youtube.com/watch?v=_dnYwCmtKgk&feature=youtu.be

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

prajitorul, zici? :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

up, ca se pierduse in spate...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

sara buna conbrotacilor! Facui" rost" de un Blaupunkt Koln TR de Lux seria T 1962-63. E ptr Porche 365 !!

Merge "bine", am reusit sa-l "deblochez" ( ca urmare mediile nu mai merg , caci s-a rupt tija de la potentiometru de medii).

In procesul de reparare sa rupt :grrrrrr: de tot "priza" dintre radio si amplificator. Daca avetzi careva cont pe Radiomuseum, au acolo schema si tot,   http://www.radiomuseum.org/r/blaupunkt_koeln_tr_de_luxe_2.html    sa mi-o trimitetzi si mie , sa-l fac "functzional" cu finalizare :D


si poze

post-4234-0-90032700-1378847876_thumb.jp

post-4234-0-93274800-1378847885_thumb.jp

 

Modificat de soryn
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc Alex, da ar fi bine daca ar merge , NU MERGE, DESCARCA 5 PAGINI GOALE !!!!!!. Daca la tine merge, descarca-l si trimite-l in albacans@gmail.com. mersi anticipat


GATA, AM REUSIT, totul e sa insisti. Multumesc mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uf, mama ei de schema !! Tot nu scrie codul culorilor la mufa dintre "radio" si "amplificator"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

multam la toti, i-am dat de "capatana" Am " compilat" doua scheme si... prin mici incercari Am reusit merge fffbbb!

Si acum.. surprize!! Un Blaupukt derby 691, " campenesc",merge si "arata" excelent. Are sina de prins sub bord, devenind si autoradio

Szuper!post-4234-0-88218400-1381873803_thumb.jp

post-4234-0-17355000-1381873831_thumb.jp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • oldtimercraiova pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!