Jump to content

Topic cu radiouri


Fikat
 Share

Postare recomandată

noi aparitii in colectie.

in primul rand, un emden B, identic cu unul pe care l-am avut si regret ca l-am dat si un Blaupunkt Hamburg (nu are rama corecta, insa se va rezolva)

post-4023-1260183062_thumb.jpg

post-4023-1260183085_thumb.jpg

post-4023-1260183110_thumb.jpg

post-4023-1260183198_thumb.jpg

Modificat de citroends21
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am si eu un radio de Typ 3 frumos :).multumesc unu watercooledist

post-120-1260185720_thumb.jpg

post-120-1260185734_thumb.jpg

post-120-1260185745_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ceea ce ai tu e un grundig emden, montat pe un suport de radio de vw typ3. suportul e de typ3. radio-ul a fost montat mai ales pe broasca. posibil sa fi fost montat si pe typ3. bobo poate spune daca da sau nu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

a fost recuperat de pe un Typ3 care sta demult timp intr-o curte.pare ca a fost original pus si pe Typ3.un model asemanator am avut pe un Notch pe care l-am avut cu cativa ani inainte

post-120-1260186817_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Discutia mi se pare aiurea rau. Din moment ce un model de radio apare in catalogul de accesorii din anul/anii respectivi nu cred ca se pune problema sa fi fost pus doar pe o masina sau alta.

:ceuameni:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Era accesoriu comun, si pentru broasca si pentru typ3 ..... Si e belea :ceuameni:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Radioul e ezact ca al mieu, inclusiv butoane; fatzaul se potriveste sub bordul de pe ultimul model, cu ventilator electric.

http://www.thesamba.com/vw/forum/album_pag...p?pic_id=508407

(nu-i exact acelasi fatau, da se vede ca era kit separat)...

Modificat de jan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am si fatzaul ala din poza de pe samba di janeiro

Modificat de lexxus
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poate ai avut-o. caci acu e la mine (pana una alta) :ceuameni:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa dea cate unu sa ajunga la toata lumea..... unii au facut muzeee..... asa ca ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nah si voi acu. la mine e doar in vizita deocamdata... cel putin teoretic teoretic e doar in vizita :ceuameni:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mda, asteptam nationalizarea muzeelor :ceuameni:. Sa ia fiecare dupa nevoi, nu asa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Huooooo comunistilor! Numai la nationalizari va e gandul! Pana la urma o sa vreti sa luati radiourile la toti si sa le bagati in CAP-uri. :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Huooooo comunistilor! Numai la nationalizari va e gandul! Pana la urma o sa vreti sa luati radiourile la toti si sa le bagati in CAP-uri. :))

Bine, bai, lasa ca-mi pun casitifon akaiwa cu casete pe metal si gata, stati linistiti cu alea pe raft...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din ala vreau si io, da casete din alea pe Crom ca e mai bune.... Mai tare e casul Levis.... ala e beton

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bine, bai, lasa ca-mi pun casitifon akaiwa cu casete pe metal si gata, stati linistiti cu alea pe raft...

Sic! sic! sic! O sa-mi pun radiouri Blaupunkt si-n tetiere numai sa nu dau la aia care n-au. O sa ma fac mogul de radio! :lol: :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sic! sic! sic! O sa-mi pun radiouri Blaupunkt si-n tetiere numai sa nu dau la aia care n-au. O sa ma fac mogul de radio! :king: :cool:

bine-ai venit "pintre noi", da ca sa devii mogulau deplin tre sa ai cel putzin 5 buc. "cumparate" de pomana ( de la "tzugulanii" de pe forum) si revandute cu 500% profit Botanishtilor ( tot de pe forum, EVIDENT Air-cooled ) sau europenilor( preferabil francofoni) :vaidecapulmeu: ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@soryne.... tu esti un adevarat clarvazator.ne-ai luat cuvintele de pe limba la multi forumisti :vaidecapulmeu: ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • oldtimercraiova pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!