Jump to content

Passat B4 demontare bord


jackie
 Share

Postare recomandată

Ma intereseaza sa ajung la tabloul de bord cu ceasuri pentru ca am niste probleme cu resetarea bordului electronic si cu ocazia asta vreau sa schimb si lumina bordului cu leduri albastre...

Daca ati facut vreunul operatia asta si cum anume?

Din cate am observat incercand sa ajung la tabloul de climatizare acesta e prins in suruburi sub masca frontala a bordului....

Masca asta frontala e dintr-o bucata? E prinsa in suruburi sau are niste cleme, clipsuri pe undeva?

Am gasit si manual tehnic pentru Passat Variant B4(http://www.manualeauto.ro/despre.jsp) dar nu arata cum ajung la ceasuri...

Deja am rupt un piciorus incercand sa scot comutatorul de lumini.....asa ca vreau sa intreb mai intai ca sa nu mai repet greseala

Merci!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai treci pe la augsburg si ti-l pun eu in brate. sau poate si acasa ... asa ar fi moca ... suna-ma in weekend 0722656987 :censur:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Daca nu ai rezolvat problema, am eu experienta in asta (B4 de asemeni si am demontat) plus manual de service care specifica si aceasta operatiune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

ma ajutati si pe mine sa repar un display central la un a3?mentionez ca are cateva linii intrerupte pe el

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...

Are cineva o documentatie cum se scot ceasurile din bord? blocul de lumini?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate un moderator/administrator da o mana de ajutor sa atasez aici un *.pdf (sau doua) maricel cu suficiente explicatii. Intre timp, curiosii se pot lamuri si din link-ul acesta: http://www.ukpassats.co.uk/phpbb/viewtopic.php?f=7&t=54400&sid=a9df0f24eb7a6bc0a34ba6d19598786f

@ Bad Bay,

Pentru blocul de lumini (daca te referi la comenzile "rotative" de pe plansa de bord, din stanga volanului) nu am nimic ca si documentatie, dar te pot lamuri telefonic (facem schimbul de info pe PM).

Modificat de pius
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 years later...
On 12/21/2004 at 5:21 AM, andREI said:

Daca nu ai rezolvat problema, am eu experienta in asta (B4 de asemeni si am demontat) plus manual de service care specifica si aceasta operatiune.

Andrei , ma poti ajuta si pe mine cu manualul de service ? Sau oricare altcineva, ma poate ajuta ? Vreau si eu sa dau jos butonul de reglaj al farurilor si nu stiu cum se demonteaza plasticele de la bord. Si nu as vrea sa rup clipsuri... As fi recunoscator daca puteti trimite pe relufarcas@yahoo.com. Multumesc frumos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!