Jump to content

Subaru Brasov


r_dragon
 Share

Postare recomandată

am avut un necaz cu un g4 in brasov am spart baia de ulei si prin cineva am ajuns la un service.
reprezentanta subaru din brasov nota 1o la rapiditate, preturi si la relatia client si oamenii din service
in afara de faptul ca in 3 ore au adus toate piesele si in alte 4 au montat 1000 de lucruri pe masina printre care si baia ca oricum daca tot am patito am facut si o revizie la toata masina discuri placute bucse cauciucuri de iarna si alte prostii
oamenii chiar se pricep si au chestia aia nemaintalnita la noi se tin de cuvant piesele le aduc fara adaos comercial te si consiliaza la alegerea pieseleor mi-au pus chiar si stergatoare manopera are un pret rezonabil poti chiar sa stai langa ei sa te uiti nu e nici o problema
super service si cum in brasov pe vw e tess un fel de prosche in bucuresti adica poti sa fai cu tunu 30 de zile progrmare +preturi de cazi in cap pt chestii minore
dupa exeprientele din bucuresti cu servicuri gen lasting midocar unde monteaza toate turcismele si se dau mari cu niste servici de doi lei aici practic am gasit oameni calificati toti tineri doritori de munca si totul ok
va recomand servicul si le-am zis de vw forum si mai ales de g5 club ca mai am una si baietii erau super ofticati ca impreza nu are si ea un club de genu nostru saracii pasionati de subaru si ei repara vw la greu icon_thumright.gif)

Modificat de Bwwlan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Piratu, aici se vorbea de un alt service, Service Subaru din Brasov. Daca vrei sa recomanzi un service trebuie sa deschizi un topic nou.

Ii rog pe cei care nu au nimic de spus despre serviceul Subaru sa nu mai posteze aici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este vorba de reprezentanta subaru de pe calea bucurestilor fata in fata cu metro

eu sunt din bucuresti si am avut niste probleme la un g4 revizie si spart baie si am ramas impresionat de cum se descurca baietii adica se constata se aduc piese in doua ore totul super si ieftin si acum dupa 3 luni de la vizita nu am nici o problema ulei super iar reglajele si piesele de buna calitate

mentionez ca nu am nici o treaba cu cei de acolo adica am fost un simplu client dar am ramas impresionat de cat de repede se misca si cum lucreaza mi-au adus chiar si cauciucuri

nu credeam sa mai existe servicuri unde sa nu te fure si sa iti dea toate piesele inapoi sa iti explice defectele au si tester si niste mecanici super

p.s nu e reclama

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

subaru parca e vis a vis de selgros in brasov zi mi ce tarife are?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt agreati vw? adica nu se pierde garantia?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De vreme ce se numesc Subaru, sincer, am ceva indoieli :beerchug:

Daca e o problema minora sa spunem ce nu necesita apelarea la garantie si alte alea cred ca te poti duce linistit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...
este vorba de reprezentanta subaru de pe calea bucurestilor fata in fata cu metro

eu sunt din bucuresti si am avut niste probleme la un g4 revizie si spart baie si am ramas impresionat de cum se descurca baietii adica se constata se aduc piese in doua ore totul super si ieftin si acum dupa 3 luni de la vizita nu am nici o problema ulei super iar reglajele si piesele de buna calitate

mentionez ca nu am nici o treaba cu cei de acolo adica am fost un simplu client dar am ramas impresionat de cat de repede se misca si cum lucreaza mi-au adus chiar si cauciucuri

nu credeam sa mai existe servicuri unde sa nu te fure si sa iti dea toate piesele inapoi sa iti explice defectele au si tester si niste mecanici super

p.s nu e reclama

hmm, suna interesant felul cum ai fost tratat, dar vroiam sa te intreb, de ce zici ca la Tess BV astepti 30 de zile programare ? ca eu uite, am o problema cu martorul de airbag ( am dat prea tare scanunul de la sofer in spate si trebuie sa reconnecteze mufele si sa stearga eroarea )... am sunat ieri, si mi-au zis Vineri la ora 11 sa fiu acolo ca se va rezolva, intai un diagnostic ( scanare ) dupa refac contactele si sterg eroarea..

oricum eu stiam ca Service-ul de la reprezentante gen Subaru, Toyota, Nissan etc repara numai marcile lor, nu si alte marci... doar service-urile independetente repara aproape orice marca :) ... oricum o sa trec odata pe la ei in caz ca apare ceva sa vad preturi si compar cu ce vad la Tess BV ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 years later...

Subaru Brasov inseala clientii, chiar daca acestia sunt clienti fideli.

Nomenclatorul dupa care se stabileste manopera este total aiurea.

De ex: Schim ulei cutie ML 320

Manopera Subaru BV : 5 ore

Manopera Mercedes BV: 1,5 ore

Ford BV(Autonovex): 2 ore

 

Schimb arc punte spate ML 320

Subaru BV : 4 ore

Mercedes BV : 1 ora

Ford BV(Autonovex) : 1,5 ore

 

La piese de schimb au un colaborator care se afla in incinta reprezentantei si care practica preturi de te doare mintea . De asemenea tot acest colaborator are si calculatorul cu care se fac resetarile la masina. Am facut o revizie la masina si se certau intre ei daca sa-mi reseteze calculatorul de bord gratuit sau sa ma taxeze extra, asta de fata cu mine ( niste dobitoci notorii )

 

Mecanicii din reprezentanta sunt platiti cu comision pe lucrare si de aceea manopera creste de la o zi la alta, chiar daca ei au afisat un pret de 60 ron/ora + TVA , fapt care nu reprezinta nimic pentru ca umfla orele de manopera de nu se mai satura.

 

Am reparat masini la ei aprox 10 ani si cred ca meritam mai mult respect. Daca au facut asa cu mine, atunci cu clientii noi oare cum fac ???

Inainte sa reparati masina, verificati la toate service-urile ce preturi practica, cate ore de manopera va taxeaza pentru lucrarea respectiva, etc...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!