Jump to content

Problema Magazie Cd Audi A6 (2005)


suzu
 Share

Postare recomandată

Salutare la toata lumea! Am un prieten cu un Audi A6 din 2005, cand a vrut sa treca de pe radio pe CD, pe ecranul din consola a aparut "device fault". Am deschis capacul de la torpedo sa ma uit la magazie, sa vad ce se intampla insa nici un buton nu este functional( load, eject, cd 1, cd 2...cd 6) , doar se aprind si se sting ca luminitzele unui pom de craciun. O sa atasez si doua poze....poate ma ajuta cineva... nu cred ca magazia este "gata" cum mi-au spus cei de la Porsche, are doar un an masina ....Multam !

post-4263-1194253716_thumb.jpg post-4263-1194253727_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
Salutare la toata lumea! Am un prieten cu un Audi A6 din 2005, cand a vrut sa treca de pe radio pe CD, pe ecranul din consola a aparut "device fault". Am deschis capacul de la torpedo sa ma uit la magazie, sa vad ce se intampla insa nici un buton nu este functional( load, eject, cd 1, cd 2...cd 6) , doar se aprind si se sting ca luminitzele unui pom de craciun. O sa atasez si doua poze....poate ma ajuta cineva... nu cred ca magazia este "gata" cum mi-au spus cei de la Porsche, are doar un an masina ....Multam !

post-4263-1194253716_thumb.jpg post-4263-1194253727_thumb.jpg

salut...am si eu exact aceeasi problema...daca afli ceva te rog sa ma anunti si pe mine...multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vedeti ca in partea dr a bordului aveti sigurante .una de 5 A si una de 10 sau 15 A care alimenteaza magazia.scoateti sigurantele pt 5 minute si apoi le repuneti .le ati blocat mecanic.....soc sau altceva.lucrez la audi si stiu ca am mai facut asa ceva.daca nu rezolvati veniti in pitesti va astept la EURO TEHNO GROUP .in capatul autostrazii.sa facem ceva cu testerul.exista un test plan pt magazie.0723595797

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
vedeti ca in partea dr a bordului aveti sigurante .una de 5 A si una de 10 sau 15 A care alimenteaza magazia.scoateti sigurantele pt 5 minute si apoi le repuneti .le ati blocat mecanic.....soc sau altceva.lucrez la audi si stiu ca am mai facut asa ceva.daca nu rezolvati veniti in pitesti va astept la EURO TEHNO GROUP .in capatul autostrazii.sa facem ceva cu testerul.exista un test plan pt magazie.0723595797

in cazul in care nu o rezolvati ma intereseaza sa cumpar o magazie defecta. La a mea s-a rupt 2 pinioane. mersi sorin 0721058777

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
cristi boncutu

exact aceeasi problema o am si eu si acuma am duso la cineva sa se uite la ea si cred ca is date pinioanele peste cap sper sa o poata face.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

azi o sa incerc faza cu sigurantele...daca o sa isi revina, revin cu mesaj...in caz contrar, o scot si o duc la un service sa o repare, nu cred ca s-a bulit de tot, eroarea a aparut asa din senin

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

am scos ambele sigurante pt 10 min, cred ca s-a resetat ceva acolo la magazie pt ca nu a mai aparut mesajul DEVICE FAULT, a aparut de la cd1 pana la cd6 EMPTY ! asa ca am apasat butonul LOAD 1 si am incercat sa bag un cd... da nu am mai apucat pt ca a reaparut mesajul DEVICE FAULT.

am sa ma duc cu masina la un service sa ii faca o diagnoza... sa vedem ce zice legat de magazie... eu totusi nu cred ca este bulita, am folosit cd-changer-ul f rar... poate se repara ca nu vreau sa o inlocuiesc

Modificat de suzu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut.

Vad ca topicul este destul de vechi.

De cateva luni am si eu aceeasi problema la un Audi A6 din 2005.

Pe ecranul MMI apare device fault si la magazia de CD-uri din torpedou se aprind

pe rand ledurile 135, respectiv 246.

Am incercat cu resetatul de la sigurante si nici o modificare.

La reprezentanta Audi magazia costa:

- 15 milioane care citeste track-uri,

- 30 de milioane care citeste si mp3-uri.

Sunt alte variante? Ceva magazie de CD-uri de la alta firme, care sa fie compatibila.

Sau posibilitatea de a lega un iPod (am vazut ca pentru sistemul audio din A4 este)...

Modificat de Jorjjj
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Salutare! La un amic ii sare CD-ul(are intreruperi), chiar daca sta pe loc. ce e de facut? Masina e A6 din 2005.

Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Sa-si cumpere un X-car link care merge cu stick .Functioneaza ca o magazie de CD-uri afiseaza si pe bord, se pot schimb melodiile de pe casetofon...

Sunt f multumit de el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Buna ziua !

Un prieten cu A6, din greseala, a bagat, nu stie nici el cum, 2 cd-uri unu peste altu' in magazie.. CD1... ! Exista vreo sansa sa le mai scoata afara fara prea multe ''reprezentante''!?

Merci anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
  • 7 months later...

e cam vechi topicul dar poate imi spune si mie cineva cum sa scot magazia din torpedou sau macar un link sa vad cum arata cheile alea necesare ptr. a scoate magazia, eu am incercat cu lera dar inca nu am reusit...Am aceasi problema cu magazia, nu merge,se aprind ledurile alternativ si imi da device error in germana (ceva cu fehler...).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!