Jump to content

Ce Parere Aveti De A6 2.0 Cu 140cp? Merita Cumparat?


Tanase
 Share

Postare recomandată

  • 4 years later...

Salutare, pentru cei care doresc sa achizitioneze A6 cu motorul 2.0 de 140 cp eu pot sa-l recomand. eu detin o astfel de masina deja din 2009, este cea cu motorul de 2.0 BLB de care multi vorbesc de rau. l-am cumparat la 97.000 km si acum am aprox 265.000 km. In timpul acesta am schimbat 2 distributii, discurile pe fata iar in rest i-am rupt un arc pe fata motiv pentru care le-am schimbat pe ambele. In rest masina este corecta, nu are reprize de 3.0 (de avut in vedere ca si acolo este o anumita greutate data de grup si motor deci si acolo nu zboara :))) e masina relativ usoara si e corecta din punct de vedere consum, taxe si reprize. In rest nu am avut probleme care sa merite mentionate, articulaiile, telescoapele etc sunt cele de la echiparea de fabrica. Este un model de luat in calcul dar trebuie avut in vedere nr. de km la achizitie si daca vreti daca masina are sau nu filtru de particule!

in rest va urez un an deosebit!

La multi ani!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Am vazut ca a aparut si prin Romania de vanzare kit-uri de conversie pentru pompa de ulei, mai exact este pompa de 1.9 TDI, un plastic ce inlocuieste balansierii, lant, pinion.  Asadar se elimina pentru totdeauna problema cu pompa de ulei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Am condus si eu destul de mult timp un A6 automat 2.0 140cp, break/avant, pot spune ca destul de sportiv.

Se descurca bine, probabil era si mai bine dus in 170 cu resoftare dar fiind cutia automata am preferat sa nu umblu la el

Consumul destul de ridicat sa zicem, mai ales in oras, dar repet, condus destul de grabit.

Per total, nu vad nimic in neregula la acest motor, nu da senzatia de submotorizare, chiar daca masina e mare si grea.

Mentionez ca vorbesc de o masina din 2011 cu peste 200.000 km la bord

On 5/23/2013 at 8:54 AM, nervoss said:

Pentru  >>VIN<<

Mi se pare f slab ca informatii linkul de mai sus, recomand pt VIN: http://carinfo.kiev.ua/cars/vin/volkswagen

Afiseaza si dotarile cu care vine masina!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!