Jump to content

Seat-ul Vostru , Bun Sau Rau ?


Robyman
 Share

Cum s-a comportat seat-ul meu ?  

169 voturi

  1. 1. Cum s-a comportat seat-ul meu ?

    • Nu am avut nici un defect din fabrica pana acum si sper sa fie tot asa.Foarte Multumit.
      113
    • Cateva defecte din fabrica dar s-au rezolvat fara prea multa bataie de cap.Multumit
      48
    • Multiple defecte din fabricatie care nu au putut fi rezolvate asa usor.Nemultumit.
      8


Postare recomandată

schimburi cu mobil, filtre MAN, amortizoare schimbate pe spate la 60000km, aeroterma schimbata la 180000km...in rest...206000km fara alte probleme

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...
  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Cornel.B

    5

  • Sop

    5

  • marale

    3

  • Mariusino

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

Seat Altea xl motor 1.9 TDI varianta cea mai ieftina. Masina luata de noua 2007. Deci masina are sa zicem 10 ani acusica si 120k km

Defectiuni:

Un senzor de presiune de la AC cumparat si inlocuit personal in parcare (200 RON)

Incuietoarea haion si mai apoi si butonul de actionare (clapeta de descidere)  360 RON mecanismul, 360 RON butonul, nu l-am schimbat niciodata.

Defectiune macarale geamuri fata stanga dreapta. Cam 350 macara noua.

Am schimbat distribuita la 100k km 

acum am probleme cu volant. Defectiune clasica de fabrica sau cum vreti sa ii ziceti. undeva la 2000 RON cu manopera sa vedem la un prieten.

Per total masina e OK zic eu. Nu am  alte referinte. Inaite aveam Dacia 1300. Pe aia am invatat ceva mecanica daca ma intelegeti...

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!