Jump to content

Lipsa Airbaguri?


christake
 Share

Postare recomandată

@Boditza, multumesc mult de informatie, si eu am mai cautat poze pe internet si am vazut ca linia aceea se vede, doar ca la mine e mai pronuntata (o fi luat pumni prin trafic, cine stie), m-am mai linistit acum :) . @mihai p, iti multumesc si tie, dar din cate am vazut, la volanul meu prinderile nu sunt in genul ala, sunt ca in filmul pe care o sa il pun mai jos. Este ciudata treaba asta? Oricum dupa sarbatori o sa merg cu ea la service pentru ca are directia oleaca stramba (rotile drepte, volanul nu), presupun ca oricum o sa desfaca acolo si o sa poata sa se uite si dupa airbag. In orice caz, va multumesc tuturor :) .

Uite linkul cu tipul de prinderi de pe volanul meu: 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Salut.

Am si eu o intrebare in legatura cu airbag-urile.

Vreau sa schimb interiorul de b6 cu unul de b7. Am cumparat scaunele dar cel din dreapta sofer are anulat airbagul.

Am gasit pe mufa din masina chestia din poza si firele taiate din mufa de la scaun.

Am desfacut tapitaria scaunului si airbagul este la locul lui. Verificat continuitatea pana in apropierea airbagului si sunt ok.

Cum se poate verifica ca este bun?

Multumesc.

WhatsApp Image 2021-03-21 at 13.23.59.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este.bun in general,  daca nu e sarit. Deci, fa-ti conexiunile si trebuie sa mearga

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...
Cazacu cristian

Salute.. Am cumpărat și eu o skoda sh toate bune și frumoase. După un timp a apărut martorul de airbag în bord. Am fost la teste cu ea și a zis ca lipsește airbag-ul de genunchi. Cel care mi a vândut mașina cred ca a făcut manevre pe la siguranțe.... Cum pot sa fac și eu sa scap de eroare... Sa cumpăr airbag de genunchi este o soluție? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cumperi airbag-ul lipsa, montezi, stergi eroarea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cazacu cristian
On 29.10.2007 at 7:45, bamse a scris:

Nu stii bine :lol: daca nu ai airbag este de ajuns sa pui o rezistenta de ... nu mai stiu ... parca 15 si totul va fi ok :lol: Iar rezistenta aia costa 3ron.

Unde se pune aceasta rezistenta și de unde se cumpără 

On 29.10.2007 at 7:45, bamse a scris:

Nu stii bine :lol: daca nu ai airbag este de ajuns sa pui o rezistenta de ... nu mai stiu ... parca 15 si totul va fi ok :lol: Iar rezistenta aia costa 3ron.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 11/19/2021 at 8:35 AM, F l o r i n said:

Cumperi airbag-ul lipsa, montezi, stergi eroarea

 

On 11/19/2021 at 8:01 AM, Cazacu cristian said:

Salute.. Am cumpărat și eu o skoda sh toate bune și frumoase. După un timp a apărut martorul de airbag în bord. Am fost la teste cu ea și a zis ca lipsește airbag-ul de genunchi. Cel care mi a vândut mașina cred ca a făcut manevre pe la siguranțe.... Cum pot sa fac și eu sa scap de eroare... Sa cumpăr airbag de genunchi este o soluție? 

 

On 11/19/2021 at 8:35 AM, F l o r i n said:

Cumperi airbag-ul lipsa, montezi, stergi eroarea

Cumpara-i airbag ul lipsa, second-hand,  cred ca este pana in 100 euro. Lasati rezistentele...etc

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cazacu cristian

Am cumpărat airbag-ul și ghici ce.... Nu găsesc cablu ca să ii fac legătura... Cablul din mașină... Probabil trebuie sa demontez bordul sau în dreptul consolei centrale.... Ca sa îl caut... Nu se vede la suprafață.. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, vezi pe unde l-au ascuns, eventual refacut cablaj pana in modul airbaguri, daca l-au taiat, etc. 

Din pacate, asa inteleg unii sa repare masini, punând in pericol viata altora...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cazacu cristian

Mda... Asa la prima vedere nu se vede nimic.... Trebuie sa ma uit mai atent.... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cazacu cristian

Am fost la mașină și m am uitat dar nu se vede nimic... Nu știu unde este ascuns.... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie sa desfaci, plastice, etc....sa cauti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel mai bine, daca nu te descurci,  sa nu faci vreo boacana

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!