Jump to content

Revizia De Iarna


horia2005
 Share

Postare recomandată

Salutare!

Deschid acest topic in speranta ca cineva imi va da un sfat bun. Vine iarna si vreau sa-mi fac o revizie la masina: antigel si altele. Dupa cum stiti Touranistii nu mai au acces la Avia Motors asa ca trebuie gasit alt service. Cine ma poate ajuta il astept pe forum.

Merci.

post-11262-1193036111_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu tot nu inteleg cum de naiba nu au acces acolo.

Incearca alaturi la Alto Syncro :)

Garantez ca vor face treaba bine. Vezi ca merge si programarea on-line. www.alto-syncro.ro

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci . O sa incerc la vecinii de la Avia. Nici eu nu inteleg treaba cu service-ul dar traim in Romania,nu, tara tuturor posibilitatilor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

Sal'tare tuturor!

Apropos de revizia de iarna... Mi-am luat Sharan 1,9 tdi/116cp, anul 2002, 136000km reali (conform vag-com) in luna august 2008.

Tot la testarea cu vag-com-ul, acesta nu-l vede pe webasto/siroco, desi stiu sigur ca este acolo sub masina... L-am vazut la service cand a fost masina urcata pe rampa...

Intrebare: stie cineva, pe cineva priceput care sa faca treaba buna, in Bucuresti care sa desfaca asemenea instalatii? Sa le curete, verifice, etc... si sa-mi explice cum functioneaza?

Mentionez ca nu am nici un modul de comanda/telecomanda/timer a instalatiei.

Pana acum sunt foarte incantat de masina si este ceea ce-mi trebuia pentru familia mea. Doresc s-o pun la punct din toate punctele de vedere.

Multumesc anticipat pentru informatii!

Bafta tuturor!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mda, multam frumos... Citisem topicul mai devreme... insa tot n-am aflat daca exista in Bucuresti cineva priceput si care sa vrea niste bani, sa desfaca instalatia, sa-i faca o revizie...

Danke sehr!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!