Jump to content

Carkit Golf IV


Puiu
 Share

Postare recomandată

B)-->

QUOTE(Bogdan.B @ Jan 16 2007, 05:01 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Eu am CarKit Nokia Vechi si i-am dat jos suportul pentru ca deranja pasagerul din stanga de obieci la genunchi.

Insa, sincer sa fiu nu stiu unde s acaut unitatea centrala ce apare aici in pozele astea pentru ca am bagat firele in spate - as ceda-o fara nici o problema pentru ca nu am nevoie de ea.

Daca stii unde se afla o sa incerc sa o dau jos. :)

Salut Bogdan

As avea nevoie daca mai este disponibil suportul pentru telefon pentru carkit-ul Nokia?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Pompiliu

    14

  • Inginerul

    10

  • Puiu

    9

  • Bogdan_wrc

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da, este disponibil - oricum sta sub pat in momentul asta ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Are cineva acest tip de carkit? o.0 Va rog sa imi explicati cum il folosesc..am celular compatibil dar nu m-am prins cum sa il fac sa mearga :( eventual o carte ceva..mersi

post-9897-1180597884_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

carkitul din poza e un car kit tip pop port , gen 6230i

acuma , daca pui teefonul in car kit , incarca !? daca nu incarca s-ar putea sa nu mai fie activ sa fie doar suportul

ca sa verifici daca e activ sau nu , trebuie sa urmaresti firul si sa vezi in bord daca intra intr-o mufa care duce la gamma

sau mai simplu , avand in vedere ca e din dotarea de fabrica a masinii poti sa faci o scanare

bafata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am inteles...incerc cand ajung pe acasa ca e masina tatalui meu ...cred ca nu era gamma ci..ummm nu mai retin..stiu ca fata de Beta (cred) care era pe bora mea avea cateva butoane lipsa si fara control magazie CD...e vreo posibilitate ca sa nu mearga pe casetofumul resp? desi nu cred pt ca e cel original :\

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cine a dat jos un suport dinala...indiferent de masina si ii este de prisos...sa mi dea un pm ;) dau bere multa ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Am si eu car kit... de fapt am acea cutie rosie sub frana de mana (Car Interface ) si un suport pe bord in partea dreapta. Problema e ca nu are acel suport unde sa pui telefonul, si nici nu vad ceva fire trase din el. Am inteles ca masina asa a venit din fabrica cu el. Stie cineva daca sunt trase firele sau va trebui eu sa le trag atunci cand voi cumpara si suportul de telefon ? Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu aveam suport pe masina cand am cumparato,dar nu gaseam telefon compatibil pt ca nu se mai fabricau. Am modificat putin suportul si mufa pentru nokia 8210. A fost ok dar telefonul nu ma multumeste. Pana la urma ajung la carkit bluetooh, avantajul este ca merge fara conexiune mecanica(mufa) care face probleme, iar telefonul se poate inlocui oricand, singura conditie sa aiba bluetooh. Daca va luati un suport x, merge pe el doar un model de telefon care daca se strica sau ii trece vremea... :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La masina din semnatura (fosta semnatura) am avut car kit nokia pentru 6310, 6210, 5110 si inca un model. Suportul de telefon l-am dat jos pentru ca ma incurca. Acum am posibilitatea sa cumpar un 6310i la un pret bun zic eu. Nu pun pret pe telefoanele mobile asa ca ma va sluji cu demnitate un 6310 (daca va spun ce telefon am acum radeti cu lacrimi). Am avut un 7210 parca care l-am bagat in car kit. Cam praf telefonu insa am vrut sa probez car kitul si in afara de faptul ca telefonu se incarca....nici o reactie. Sunam de pe celalalt telefon si nu intra peste radio cum ar fi trebuit. Nici daca raspundeam nu intra. Am incercat apoi cu un 6310 si asta nici macar nu se incarca. Intrebarea e de ce ? Sa fie car kitul stricat sau lipseste vreo piesa ? Mentionez ca nu am si nu am avut antene lipite pe parbriz sau pe geamurile din spate. Astept raspunsuri.

LE. Exista o piesa componenta a car kitului montata sub volan ?

Modificat de Inginerul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca masina a venit din fabrica cu carkit ( culmann) atunci "componenta " adica unitatea centrala a carkitului e inglobata in bord

daca car kitul e montat ulterior ar trebuii sa o gasesti pe undeva deasupra torpedoului ,sau pe la picioarele pasagerului din dreapta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca e montat din fabrica. Mi s-a parut ca lipseste o piesa de forma patrata de sub volan. Adica e un loc gol acolo si parca si ceva mufe, nu mai tin minte. Posibil sa fie locul pentru unitate ? Totusi se incarca telefonul daca-l pun in car-kit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

foarte ciudat , ai putea sa pui o poza cu locul unde crezi ca ar fi trebuit sa fie obictul patrat !?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sigur. O sa cobor cu aparatul mai tarziu si o sa-i fac. Tineti aproape :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am revenit cu pozele.

1. dscf1615xg6.th.jpg

2. ....vine mai tarziu ca iar m-au lasat acumulatorii. Trebuie sa cumpar altii :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poza de mai sus reprezinta mufa in care se introduce cradelul telefonului ( adica suportul )

e ciudat ca initial ai spus ca 72-le se incarca si 63-ul nu ..

ce ai tu pe masina e pus de fabricant cel mai probail ai car kit cullmann pe spatele suportuli trebuie sa scrie ce tipuri de telefoane suporta ! daca e trecut acolo si 6310i .. s-ar putea sa ai o problema cu telefonul , mai ales ca 72-le se incarca .

dar nu functiona pt ca sunt aprope sigur ,karkitul nu-l suporta , intamplator are numai aceeasi mufa de date ca si 63-ul

incearca karkitul cu un alt 63 dupa ce in prealabil te-ai asigurat ca suporta acest model

bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

am si eu o problema cu carkit-ul: Pana saptamana trecuta merge fara nicio problema. Pana sa urcat un prieten mai mare in dreapta si l-a lovit cu genunchiu. De atunci cand conectez telefonul, pe navigatie imi apare PHONE, si asa ramane. Iar pe telefon trebuia sa apara MAINI LIBERE( profilul). Mentionez ca am un carkit pentru 6210/6310i. Am incercat si cu alt 6210 si cu un 6310i. Sper sa ma ajutati

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am revenit cu pozele.

1. dscf1615xg6.th.jpg

2. ....vine mai tarziu ca iar m-au lasat acumulatorii. Trebuie sa cumpar altii :)

Revin cu poza 2. Daca imi poate spune si mie cineva ce s-a aflat acolo sau ce-ar fi trebuit sa se afle.

dscf1619wu1.th.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sper sa nu fiu sanctionat pentru ceea ce am facut! Am o problema cu carkit-ul. Pana saptamana trecuta functiona perfect. Sa urcat cinva cu tata in masina si l-a lovit cu genunghiul. De atunci cand conectez telefonul, pe navigatie imi pare PHONE. Dar nu mai dispare. Telefonul incarca. Oare ce a patit? Mentionez ca inainte cand conectam telefonul mi se schimba profilul din GENERAL in MAINI LIBERE.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva unde gasesc sa cumpar suportul pentru telefon?!?

La orice dealer, te poti adresa. Ce ai tu acolo este pregatire telefon.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut

Am si eu montat in Golf un sistem car kitt Cullman dar am si un tel Nokia N 80, am demontat suportul pentru ca ma enerva si am inteles ca pot schimba doar suportul nu si toata unitatea. Stie cineva unde pot gasi asa ceva sau trebuie sa-mi schimb telefonul.

Merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti continua discutia pe topicul asta deja deschis de alt coleg. Astfel vom avea un forum mai organizat.

Foloseste cu incredere functia SEARCH inainte de deschiderea unui topic. Problema ta probabil este deja discutata sau este deschis un topic pe acea tema.

Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Am navigatie MCD citeste doar CD audio.Vreau sa in montez un amplificator audio si un subwofer,nu stiu daca are MCD-ul iesire pentru Amplif. sau mufe RCA.Nu l-am demontat inca nu stiu cum arata.

Ma poate ajuta cineva, a mai montat cineva. multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu o intrebare legata de cu car kit culmann nu stiu ce tip e v3 sau v4 sau cum o fi stiu doar ca pe spate sunt trecut vreo 4 telefoane ( 6610, 7200, 7250 ) parca intrebarea mea e oare merge si pe 6610 i ??? Am incercat sa aflu dar pe net nu am gasit nimic ... daca a testat cineva poate imi raspunde si mie !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu car kit cullman dar nu am suportul de telefon. Are cineva de vanzare un asemenea suport nu conteaza pentru ce tip de telefon? Sunt curios cum functioneaza :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!