Jump to content

Carkit Golf IV


Puiu
 Share

Postare recomandată

Stie cineva unde trebuie bagata mufa de la suportul de telefon? In spatele casetofonului cumva exista un locas pentru ea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...
  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Pompiliu

    14

  • Inginerul

    10

  • Puiu

    9

  • Bogdan_wrc

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am si eu un carkit oiginal vw , in manualul MCD-ului am un prim capitol "mobiletelofon" acolo este specificat Nokia 6210. Eu am un 3210i , cand il conectez se incarca si atat. Intrebarea mea este deca carkitul poate fi compatibil pe 6320i sau trebuie sa fac rost de un 6210? Sau e proasta instalatia si trebuie sa o dau jos?

Multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Banuiesc ca este vorba despre un carkit Cullman. Acesta merge si cu Nokia 6310I. Dar inainte sa cumperi un alt telefon, verifica daca functioneaza carkit-ul cu un alt telefon. Si mai verifica daca contactele de pe telefon sau/si suportul telefonului nu sunt murdare sau oxidate. Se mai intampla sa nu faca contact si sa ai numai incarcare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am un car-kit THB pt Nokia 6310, legat la casetofon Beta cu 2 fire in spate. Vreau sa pun un CD-player after market, si sa pastrez car kit-ul. Din ce am vazut pe piata, head uniturile au intrare numai pentru "mute" si nu stiu sa transleze semnalul audio in boxele masinii. Exista modele mai destepte?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu un carkit oiginal vw , in manualul MCD-ului am un prim capitol "mobiletelofon" acolo este specificat Nokia 6210. Eu am un 3210i , cand il conectez se incarca si atat. Intrebarea mea este deca carkitul poate fi compatibil pe 6320i sau trebuie sa fac rost de un 6210? Sau e proasta instalatia si trebuie sa o dau jos?

Multumesc anticipat

Banuiesc ca este vorba despre un carkit Cullman. Acesta merge si cu Nokia 6310I. Dar inainte sa cumperi un alt telefon, verifica daca functioneaza carkit-ul cu un alt telefon. Si mai verifica daca contactele de pe telefon sau/si suportul telefonului nu sunt murdare sau oxidate. Se mai intampla sa nu faca contact si sa ai numai incarcare.

Am rezolvat problema ! Dupa incercari repetate cu Nokia 6310i , curatat contacte... am luat decizia de a testa cu telefonul recomandat de vw adica Noka 6210 si functioneaza perfect atat incarcarea cat si functia de maini libere. Concluzia este ca pendru MDF-ul in a carui manual de folosire este un manual pentru Nokia 6210 , carkitul din dotare functioneaza doar cu acest model de telefon si finctioneaza perfct :)

Modificat de popelo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

rog cine are suportul OEM pentru carkit la golf IV, sa-mi dea un PM. este cel din poza. multumesc.

post-9010-0-09619600-1380706163_thumb.jp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 years later...

Salut colegi,

Stie careva poate ce telefon trebuie pt car kitul de mai jos ? Masina e VW Bora 2000, si car kitul se afla in cotiera (original VW). Masina are display MFD daca are vreo relevanta.

 

image.thumb.png.bbdaea5c13866cf1f36fb9a193136344.png

 

image.png.24ae07346d1408fd4bcfbfd47ac7b776.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!