Jump to content

Audi A4 Avant


mpa@tuninggarage

Postare recomandată

@red usa a fost schimbata probabil sa se potriveasca cu liniile aripilor..oricum astept si eu un raspuns clar :D

Intrebare...airbag-ul si torpedoul de ce l-ai dat jos?

Link către comentariu
  • Replies 583
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • mpa@tuninggarage

    169

  • B_U_T

    22

  • Ice_2k

    20

  • JonDoe2

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

bravo binule, asteptam finalul.

se vede si a mea pe fundal intr`o poza :rolleyes: abia o astept ;)

Link către comentariu
mi-e teama ca ar trebui schimbate si portierele - b7-le are o muchie de la coltul superior al farului pina la cel al stopului, diferit de b6.

De asta se schimba si usile.

Link către comentariu

pai din ce se vede in prim poza si in a 6-a ..se vede ca erau zgriate rau portierele spate ... deci si fata banuiesc ca tot cam asa arata ...

Link către comentariu

ce lucrare ... de amploare!

te-au prins cumva niste tiruri la jumate ca vad ca lateralele au fost cam "lucrate"?!

w12-ele, cum e?

spor la munca!

Link către comentariu
mpa@tuninggarage

Cu W12 nimic nou.

Pentru inceput sa crezut suficient schimbarea fetelor exterioare de usa. Sa ajuns la o solutie mai radicala cu schimbarea totala a usii.

Toate piesele sunt comandate si a inceput montajul preliminar.

Nu sunt convins ca vreau sa o vopsesc tot in culoarea initiala dar as vrea sa fie tot ceva albastru, desi sunt deschis si la alte propuneri.

Link către comentariu

Nu vreau sa fiu carcotas dar pun o intrebare de necunoscator! Vine din partea unui posesor de masina obsedat de intretinerea si aspectul ei , cu alte cuvinte sa tina cat mai mult "ca noua" :icon_thumright:

Intrebarea mea este: cum va arata si cum va tine o masina revopsita intr-un service? Cat de mult merita sa revopsesti o masina cand stii ca arata impecabil vopsita din fabrica?

In fine...repet fara nici o urma de ironie am intrebat si voi urmari in continuare cu multa atentie acest proiect pentru care iti urez multa bafta!

ps:eu daca mi-as revopsi masina parca as face ceva cu adevarat unic, adica o culoare care sa nu existe pe nici un audi.

Modificat de Andrei_VVB
Link către comentariu

Scuze de intrebare, dar cu banii totalizati din cumpararea masinii si transformarea ei, nu luai mai bine direct un b7? Multa bafta in continuarea proiectului.

Link către comentariu

Pai si farmecul unde mai este daca cumpara direct B7? :blink: :lol:

MPA..keep it the good work! :vaidecapulmeu: :D

Link către comentariu

Mult curaj ai...FELICITARI!Pana la urma de unde provin zgariturile de pe laterale :vaidecapulmeu: ...?

Ai aflat pana la urma...bara fata de Rs4 B7 se potriv pe A4 B7 fara vreo interventie?Vreau sa comand si eu bara si grila Rs4 si ma intereseaza....

Mult spor la modificari!

Link către comentariu
mpa@tuninggarage

Pai toata lumea intreaba, deci exista si raspunsuri.

Da puteam sa iau direct b7, dar b7 este b7 iar ceea ce modific eu aici este b7 rs4 pe care probabil as fi putut sa il iau dar cu siguranta nu il gaseam diesel.

Din moment ce schimb toata tabla pe ea nu imi ramane altceva de facut decat sa o revopsesc. Acum intrebarea care ramane totusi e care va fi culoarea castigatoare.

Daca ai un a4 b7 si vrei bara fata rs4 sunt aproape convins ca nu o sa iti mearga la imbinarea cu aripa. O sa ma mai uit odata cand o sa ajung la service ca sa iti zic sigur.

Link către comentariu

eu zic sa mergi pe culoare de rs4, e cea mai tare!

banuiesc ca oricum vrei sa-i dau un look OEM?!

Link către comentariu

O sugestie pentru culoare : un BlackMagic Pearleffect ? Sau Deep Blue de pe .:R32 ?

Intradevar sunt de apreciat eforturile si munca depusa pentru a creea ceva deosebit. Felicitari !

Link către comentariu
mpa@tuninggarage

Posibile variante. Astept variante in poza si de la voi(nu de alta dar nu vreau sa o vopsesc de mai multe ori decat e nevoie).

post-1447-1213276335_thumb.jpg

post-1447-1213276344_thumb.jpg

Link către comentariu

inteleg ca deep blue iese din calcul??

baga un poll si vedem care cantareste mai greu!

Link către comentariu
mpa@tuninggarage

O sa bag polul cand o sa fie mai multe variante toate bune.

Link către comentariu

exact ca ICE i-am zis si eu. termina mah cu prostiile. baga RS4 blue :D

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!