Jump to content

Inlocuire Bec Ceata


Paul G
 Share

Postare recomandată

Stie cineva cum se demonteaza panoul de pe hayon-ul unul A6 avant? Am becurile de ceata arse si nu reusesc sa ajung la ele sa le inlocuiesc. Am tras putin de panoul acela imbracat in mocheta dar nu vrea sa se desfaca. Nu se vede nici un surub care sa-l tina. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La avant este prins in cleme ai doar doua suruburi unul esre sub triunghiul reflectorizant iar al doilea tine manerul de inchidere (cel interior)si are doar un singur bec pe ceata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai alea le-am gasit si eu, dar nu iese panoul. am tras de el dar mi-e frica sa nu se rupa. cum iese din clemele alea? se trage pur si simplu?

inca ceva. iese si rama aceea din imitatie de piele odata cu partea mai lata sau ies separat? eu am si perdeluta la luneta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se trage destul de tare, in cu simtu' raspunderii, nu "ciobaneste" ca Becali cu ranga. Clemele il tin foarte bine, dar trebuie sa iasa...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aha, ok. o sa incerc din nou maine dimineata. merci pt sugestii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!