Jump to content

Cruise Control Ibiza/Cordoba


Alex2112
 Share

Postare recomandată

Se poate monta tempomat si computer de bord sau una dintre ele dupa cumpararea masinii !!!

Pe golf V model 06 se poate !!!

Si a montat cineva ???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe la service uri nu a intrebat nimeni daca se poate pune ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tempomat probabil se poate pune, computer de bord ma indoiesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum am vazut ca ai motor de 1,2. Pe motorul asta nu se pune nici din fabrica desi teoretic ar merge!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa intreb cand ma duc la revizie !!!

Ce legatura are capacitatea motorului cu tempomatul si computerul?

:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma refeream strict la tempomat! La un motor mic ca al nostru nu cred ca poate sa faca tempomatul vreo treaba!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu chiar simt lipsa tempomatului... La drumuri lungi (si nu numai) ar fi foarte flositor.

Haideti sa ne interesam la mai multe service-uri din tara sa vedem poate gasim ceva :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ohooooooo! Cat de util ar fi tempomatul.... Pe A2 sa pui 100-110 si o domnesti..... doar mai dai de colac din cand in cand :D

Si mie mi-ar placea foarte mult.... si am si motor de 1.4 (if it makes any difference).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe 1,4 se poate comanda din fabrica deci se poate si pe urma. Citisem acum vreun an si ceva pe aria skoda ca vroia sa puna cineva tempomat pe fabia 1,2. Nu stiu daca a reusit si topicul nu-l mai gasesc. Isi mai aduce aminte cineva?(din cei care au urmarit discutie atunci).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Banuiesc ca ar mai costa vreo 2ooo Eur computerul si tempomatul....o sa intreb si eu la dealer dar mai simplu cred ca trimit e-mail la SEAT

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Spune-ne si noua te rog ce raspunsuri ai primit de la Seat sau de la dealer pe problema asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

cam cat costa sa imi pun cruise control la noul seat leon ?

inclusiv manopera

mai ma intereseaza si cat ma costa pachetul de drumuri grele

modelul este sport

Modificat de bebetudor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fiindca tot e nou seatul si trebuie sa ai drumuri pe la reprezentanta de ce nu intrebi acolo. Oricum NUMAI ei pot sa iti faca manopera asta in garantie. Pt un Leon I este 240RON maneta si 150RON montajul (este 75ron/ora manopera).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trimite si tu un mail la toti dealerii seat cu aceleasi intrebari si o sa primesti raspunsurile, iti vorbesc din experienta. :offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
Trimite si tu un mail la toti dealerii seat cu aceleasi intrebari si o sa primesti raspunsurile, iti vorbesc din experienta. :lol:

well .. dar pe vechiul seat leon?

a pus cineva stie cineva? alh btw

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe Leon 1M are Bj cruise control. Nu stiu daca e pus de el sau asa a luat masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-am montat cruise control pe Leon-ul vechi.Maneta si cablul le-am luat de la Porsche si montajul l-am facut tot la ei. Codul pentru "set tempomat" este 1J099B527A, iar pretul este 343,52 RON cu tot cu TVA.Manopera a costat 175 RON , TVA inclus

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Pe ibiza 6L si-a montat cineva cruise control? Ma intereseaza preturi pentru maneta si manopera.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
eneflorin75

m-ar interesa un tempomat la o cordoba . Stie cineva daca merge montat si cat costa ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Si eu sunt interesat de tempomat pe Cordoba. Cine poate da mai multe detalii , il rog sa o faca. Daca se poate pune ar fi super. Chiar am nevoie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

trebuie maneta, si un priceput in ale vag-com-ului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok. nu-i problema. Cumpar maneta , dar oare poate fi setat doar din vag-com? ma intreb daca nu cumva mai trebuie altceva.

by the way, stie cineva cum as putea sa scriu la Seat in Spania pentru problema cu tempomat-ul? Vreo adresa de contact? Caut pe net si nu gasesc.

La Alto-Syncro am intrebat pe mail si la service si la vanzari, dar nici un raspuns dupa aproape o saptamana.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

AltoSyncro nu raspunde nici dupa o luna. Nu fac antireclama, doar ca le`am dat si eu niste mailuri dupa ce am cumparat masina si n`au raspuns:)). Si nu ceream decat niste informatii...

Si Metrotehnica ...la fel.. Poate oamenii nu`si verifica mailul..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana la urma si-a mai pus cineva cruise control? Cat a costat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!