Jump to content

Polita Casco


shkoda
 Share

Postare recomandată

Scurt si la obiect. :salut: La ce companie de asigurari aveti facut casco-ul? Cat va cer pe an? Sunteti multumit de serviciile oferite? O recomandati si altora?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ardaf. 1.5 milioane / luna, inclusiv asig. apartamentului, valoare asigurata a masinii cam 6000E (exista niste reduceri ca sa pot ajunge la rata respectiva pe care ti le poate detalia agentul de vanzari). Sunt multumit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astazi am ajuns la Generali pentru Casco. Cota de prima 5,5% din DDP. Conditii de asigurare: -procent neacoperit de 10% aplicabil numai pt. dauna totala. - Pentru daune partiale (despagubire integrala) fransiza 0. Am inteles ca intra si un transport gratuit pe platforma in limita a 20% din prima anuala.

In lista service-urilor agreate de ei intra toti dealerii VW, Audi, Seat, Skoda din Bucuresti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

RAI 520 eur/an 7300 valoare asigurata + 100eur/an jantele pe 17.

am avut deja o dauna, procedura de constatare este rapida, service cu decontare directa nota 10 la vopsitorie (singura problema ca este in Tunari), reparatia mea a fost gata in 4 zile de la constatare (in functie de cum e aglomerat si service-ul) si am avut 2 usi si aripa spate lovite, bonus tractare pe platforma - gratuit in caz de accident. Fata de allianz unde la constatari daune este coada non-stop...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu mi-am facut la Allianz. Masina fiind nou-nouta (valoare=10800 euro), m-a costat 670 de euro full casco (adica tot ce se putea asigura, mai scumpa nu mai era).Dau reduceri pt plata integrala si daca masina are alarma. Am obtinut vreo 60 de euro reducere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am la Allianz-Tiriac. Au fost intotdeauna foarte saritori si au rezolvat problemele aparute intr-un mod profesional. Am avut o usa facuta "tuning" cu surubelnita de un vecin mai nervos, un Fiesta s-a decis sa nu-mi dea prioritate si a rezultat bara+far schimbate plus capota vopsita. Service-ul la care m-au trimis este cel mai tare din punctul meu de vedere iar acum masina arata ca si cum n-ar fi avut niciodata nimic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si cat platesti pe an asigurarea la audi

<{POST_SNAPBACK}>

Deocamdata 934EUR.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am la Allianz si nu am avut probleme pana acum. La Felicia am tot la Allianz si acum 1 an am schimbat parbrizul si un far (pietre) si nu am scos un ban din buzunar. M-au trimis direct la service (Brady Trade), am fost, m-au programat, mi-au facut reparatia, am semnat si am plecat. Nu am scos un leu din buzunar.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la omniasig. am avut o dauna de 85 mil si s-au decontat ei direct cu autoworld. fara probleme.

acum am fost lovit de cineva cu asigurare RCA la asitrans (cine or mai fi si astia?). omniasigul deconteaza pe casco si se descurca ei cu asitransul....

deci sunt f multumit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost asa de amorul artei si pe la renumita firma Asitrans. M-am inteles cu agentul ora 3 si evident ca a intarziat. La sediu era o d-soara care nu avea unitati sa-l sune iar de pe al firmei nu e voie. Imi era deja evident cam cu cine am de-a face. Totusi am asteptat, mi-a facut o constatare si mi-a "aprobat" un retusat de aripa si bara. nici vorba de vopsit tot elementul la reprezentanta. evident ca le-am urat toate cele bune si m-am carat.

deci daca vreti sa va bateti joc de cei pe care-i loviti va recomand RCA la Asitrans. probabil agentii fac o buna reducere din comisionul lor. doar tot o dati si nu va intereseaza....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asirom. Valoare asigurata 10810 Euro. Suma de plata 810.76 euro/an. reduceri pentru alarma, daca nu ai mai avut evenimente etc. Sunt multumit inca nu am avut probleme dar sora-mea are la fel si cand a avut probleme in 7 zile de la data accidentului masina era gata reparata, din care 3 zile a stat in service. Am auzit ca si cei de la alianz sunt foarte seriosi numa ca am inteles ca ai ceva franciza prin care in caz de ceva platesti si tu din dauna nu numai ei. nu cunosc detalii poate ne lamuresc cei care au la ei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fransiza apare la orice societate de asigurari; doar daca vrei tu. multi nu stiu ce inseamna fransiza cand incheie contractul dar cand aud ca se poate plati mai putin, accepta. in caz de dauna sau furt (depinde de optiune) afla si nu le convine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum sa va faceti casco la alliantz? De departe a fost cea mai proasta oferta care am primit-o...masina asigurata la 15.400 euro vreo 850 euro / an...franciza la furt total 20% (enorm in conditiile in care celelalte firme percep 10%) si pe langa asta...FRANCIZA LA FURT PARTIAL 2% din valoarea masinii in cazul meu era 309 euro;mai pe romaneste orice mi se fura la masina bandou,semnale laterale,casetofon etc...cei 309 euro ii suport eu si ce depaseste suporta ei...adica nu vor plati mai nimic niciodata...decat poate daca as avea vreun super dvd pe masina! De kk oferta!

In fine eu mi-am facut casco la omniasig mi-au asigurat masina la 16.400 si platesc 840 euro / an franciza furt total 10% iar la furt partial nu exista deci tot ce patesc suporta ei. Nu zic ca e cea mai buna,dar mi s-a parut cea mai convenabila.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Casco am facut la Unita. Suma asigurata este 22.200 euro iar prima de asigurare anuala 948 euro.

10% - valoarea fransizei pentru furt total sau dauna totala.

Pentru dauna partiala, fransiza "0".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am la Asirom, 20% reducere in primul an pentru alarma si din puterea agentului si a directorului. Masina este asigurata la 19.500 euro =>930 euro/an.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce recomandati:

1. Allianz

2. Unita

3. Generali

M-au sunat azi de la brady si au zis ca masina va veni mai repede, pe la sf. lunii martie, asa ca vreau sa ma hotarasc si in privinta asigurarii CASCO. Cu cele de mai sus are serviceul decontare directa si vreau sa stiu care sunt mai seriosi, atat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

By the way... La toate cele 3 societati enumerate mai sus, asiguratul poate opta doar daca doreste pt. franciza!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@shkoda:Allianz. Nu o sa ai nici o durere de cap.Niciodata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am la UNITA. Valoare asigurata 21.800 Euro. Rata 83 Euro cu toti pasagerii asigurati. N-am avut inca interventii...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cea mai neplacuta experienta am avut-o cu Unita.Reparatia masinii a durat 3 zile,iar plata...aproape 1 luna :lol:

Bonus:neseriozitate,plimbari aiurea,minciuni,etc

Abeea dupa ce am trecut la amenintari au binevoit sa plateasca...

Sper sa nu mai aud de firma asta...

Am avut Casco la Ardaf si am fost f.multumit,au platit tot (parbriz ciobit,far spart de piatra,etc.)fara nici un fel de comentarii...

Modificat de Viorel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu cu Ardaf am avut si episoade care m-au nemultumit (e drept, petrecute cu vreo 4-5 ani in urma).

O data am avut portiera zgariata si mi-au spus ca imi suporta contravaloarea vopsirii doar la jumatate de portiera. Cealalta jumatate am platit-o din buzunar, pentru ca nu aveam cum sa vopsesc doar jumatate de portiera.

Alta data m-au trimis sa imi revopsesc alta porteira la o vopsitorie agreata de ei (nu mi-au oferit optiunea intre mai multe vopsitorii). Mi-au facut-o baietii mai inchisa la culoare, iar dupa vreo doi ani a inceput sa se si exfolieze vopseaua pe alocuri. Nota bene, respectivul service nici nu mai exista in ziua de azi (cel putin nu acolo unde il staim eu).

Asa ca am trecut apoi la Asirom. Dar nu am mai avut incidente si nu pot sa apreciez modul in care ei te deservesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Allianz! Constatare f. rapida, putina birocratie, bani virati la service in timp. "Nu stiu altii cum sunt"... dar eu sunt multumit (si) anul asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt pe cale de a "testa" pe viu promptitudinea si seriozitatea celor de la Allianz Tiriac... masina mea are o mare gaura in usa si far spart, aripa...etc... (fratele mi-a facut "bucuria" - a intrat intr-un tramvai :blink:)

Maine vin cu detalii!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Revin cu info... Masina a stat in service 2 saptamani, si mai statea, ca n-a venit inca macaraua de la usa, dar am preferat sa o iau asa cu geamul fixat si cand vine macaraua sa mai ma duc o data pe la ei.

Nu am platit nimic... s-au decontat intre ei. Si sunt multumit de lucrare, arata foarte bine masina, dar... parca prea mult a stat masina in service! nu credeti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Ex member pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!