Jump to content

Tuning New Beetle


al3x
 Share

Postare recomandată

I-am cumparat prietenei mele un Vw New Beetle din 2001 ; Motor 2000 cmc si as avea 3 intrebari:

1. merita sa pun filtru sport tinand cont ca o sa mearga zi de zi cu ea

2.Unde gasesc chestii de tuning pentru ea

3.Asta e o problema : Cateodata imi scartie pedalele si cand sta la relantiu parca nu merge rotund motorul si i-am schimbat totul acum 100 km ca i-am facut revizia,ii bag numai benzina omv carrera 95 sau 100, oricum fuge dar ma streseaza ca se simte putin ca merge aiurea, poate aveti ideei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

filtru sport nu merita. e prea mult praf in tara asta.

mai ales daca etsi din Bucuresti (poate ar fi bine sa completezi profilul)

si fa si o scanare sa vezi daca are ceva erori stocate legate de motor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
I-am cumparat prietenei mele un Vw New Beetle din 2001 ; Motor 2000 cmc si as avea 3 intrebari:

1. merita sa pun filtru sport tinand cont ca o sa mearga zi de zi cu ea

2.Unde gasesc chestii de tuning pentru ea

3.Asta e o problema : Cateodata imi scartie pedalele si cand sta la relantiu parca nu merge rotund motorul si i-am schimbat totul acum 100 km ca i-am facut revizia,ii bag numai benzina omv carrera 95 sau 100, oricum fuge dar ma streseaza ca se simte putin ca merge aiurea, poate aveti ideei

ai schimbat si filtrul de benzina?Daca iti consuma ceva mai mult decat "normal" atunci in mod sigur este filtrul foarte inbacsit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
alexandrucristea
ai schimbat si filtrul de benzina?Daca iti consuma ceva mai mult decat "normal" atunci in mod sigur este filtrul foarte inbacsit.

Fa o diagnoza si verifica senzorul de temperatura apa, este in dreapta motor imediat sub capac, de regula el este cauza. Pe original costa max 100 lei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

posturile erau din 2007 :banghead: cred ca nu mai are rost

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Apropo de tuning, stie cineva de unde pot procura faimoasele pleoape de broscuta? Sau daca aduce cineva din afara? Si as mai fi interesata de paravanturi daca stie cineva pe unde pot gasi, k se pare k eu nu prea reusesc sa gasesc nimic pt Grasa mea. :D Pupici pt toti/toate posesorii de broscutze

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit pleoape aici: http://www.tuningmall.ro/prod_26932.html

Sincer, mie mi se pare ca ii dau o fata "sleepy", prefer sa o las asa, alerta :) In plus nu stiu daca nu cumva modifica forma fasciculului luminos. Piese de tuning pe comanda aduc si la Augsburg, dar sa nu ma intrebi de preturi... Eu i-am pus deocamdata xenon, ca nu avea, si urmeaza sa upgradez partea de sunet si cred ca ar merge si un eleron... Jantele de 18 le-am dat jos deocamdata, i-am luat unele de iarna pe 16

P.S. :) :blah:

Modificat de JAMS
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

220 lei de la gamamag.ro, montajul il pot asigura tot ei. Becurile sunt H1, 6000k, si lumineaza semnificativ mai bine decat cele originale :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

salut.

nu stiti de unde pot face rost de niste cote pt eleronul de la caractere?

o sa il fac home made, din fibra si extrudat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare !

Am gasit un Votex kit pentru Broscan - bara fata + bara spate second hand 550 Euro

http://www.ecstuning.com/Volkswagen-New_Beetle--2.0/Exterior/Body/ES1892584/ 818.89$

http://www.ecstuning.com/Volkswagen-New_Beetle--2.0/Exterior/Body/ES1892587/ Bara spate nu este chiar din kitul votex dar este ceva asemanator pret $93.77 acum se da cu $9.95 pentru ca mai au putine bucati

Tipul este din state mai exact Texas :D sa vedem cat o sa coste shippingul + alte taxe

Daca imi iau de la ECS shippingul cu UPS Total: $1979.00 deci te doare capul :))

DECI ? Pareri ? Merita ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu prea.

zilele trecute intrebasem pe alt forum un tip daca poate sa imi aduca bara spate votex, si se poate insa la 190$.ea acum e in jur de 9-10$.daca e si esti interesat , da mi un pm sa ti dau link sa il intrebi pe om

Modificat de Georgik
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.

hallucinogen totul depinde de tine! Intrebarea ta e "un pic retorica", e ca in bancul in care te intreaba prietena (logodnica, sotia) ce culoare sa fie botinele pe care vrea sa le cumpere -> raspunsul fiind: oricum esti frumoasa indiferent de culoarea pe care o porti (pt ca ea deja stie ce culoare vrea).

Daca ai finantele respective e clar ca faci economie daca iei second, doar sa fii sigur ca sunt in stare buna, dar aici e o loterie.

Oricum broscutele sunt "ochioase".

Sa le folositi sanatosi, numai bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am gasit in alta parte , shipping doar 96 $.deci cu totul o sa vina in jur de 110 $

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!