Jump to content

Diy-inlocuire Stergator Luneta


alteacupra
 Share

Postare recomandată

pe toledo 5p se poate monta stergator de polo, ibiza , golf 5?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Cristian

    19

  • Sookie

    9

  • alteacupra

    8

  • GildedBullet

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cred ca luneta Toledo e destul de scurta, caz in care va trebui sa cautu un stergator mai scurt sau sa tai din cel de Polo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@slasher

Eu sunt in proportie de 99% sigur ca se potriveste stergatorul de Polo insa sa fi tu sigur masoara lama stergatorului original.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
Silvian91imAuto

http://www.seatcupra.net/forums/showthread.php?t=213446
(http://www.seatcupra.net/forums/showpost.php?p=1858280&postcount=13)
Am ajutat pe cineva sa inlocuiasca acest stergator si in final am gasit pe "motor-talk" info necesare, le las aici ca sigur ajuta.
http://www.motor-talk.de/blogs/gokartgolf-4/golf-4-heckwischer-aerotwin-nachruesten-t2605898.html

Modificat de Silvian91imAuto
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

Salut. Am o Ibiza 6L 1.2 12V din 2007 si as vrea sa imi schimb si eu bratul de stergator spate cu lamela si capacelul ( oricum nu le mai am ). :)

Ma poate ajuta cineva cu o informatie de unde as putea sa le acchizitionez si codurile produselor?? Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai incercat sa citesti topicul in care ai postat? Aici nu e facebook, informatiile sunt pretioase si de obicei necesita ceva munca, nu iti vin din aer. In primul post din topic ai codurile de produs, te duci cu ele la dealer si dai comanda.

Cu placere

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Am citit topicul dar cand am luat codurile si am sunat la firme de piese auto ( nu am in zona reprezentanta VW ) preturile sunt diferite.. 70 brat, 40 lemele si 20 capacel.. altul din arad vrea 65ron a zis ca bratul vine cu tot cu accesoriile ( lama,capac ) ... sunt putin in ceata si speram sa ies cu ajutorul acestui forum; o sa-mi fac timp si o sa ma duc la un dealer VW cred la Porsche Nord si sper sa o rezolv. Nu am vrut sa deranjez si nici nu am facebook ca nu imi place sa pierd netu degeaba.. Multam'

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mergi la dealer, preturile pot varia, dar codurile sunt cele din primul post, cu mentiunea ca terminatia e posibil sa se fi schimbat, insa cei de la dealer stiu ce au de facut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Buna ziua,

Mi-a fost furat stergatorul luneta de la Seat Toledo 2007,

Am fost la magazin de piese auto mi-au adus doua modele dar nu se potriveste.

La mine stergatorul luneta vine montat in brat inauntru, ma puteti ajuta cu un cod de produs de la valeo bosh etc?

 

Va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!