Jump to content

Coduri De Produs


Vizitator
 Share

Postare recomandată

Am gasit un pliant cu niste prezentari de accesorii si coduri de produs pentru Seat Ibiza. Este de pe site-ul seat italia:

Seat Ibiza Accesories

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 170
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Cristian

    39

  • vw golf 2001

    14

  • domu

    11

  • GildedBullet

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

M-am interesat pentru cateva accesorii originale Ibiza pe care le-as vrea eu pentru masina mea. Postez codurile de produs si preturile care mi se par cam piperate. Stie cineva de unde as putea obtine preturi mai bune?

6L0072310D - folie aluminiu ceasuri bord 574,79 ron

6L0064310R - ornament frana de mana culoare rosie 572.3 ron

6L0064300R - maciulie schimbator de viteza culoare rosie 502.38 ron

6L0072401 - carcasa rosie schimbator viteza 69.85 ron

Am atasat si 2 poze pentru schimbator si ceasuri bord.

post-23961-1210748705_thumb.png

post-23961-1210748756_thumb.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiti cumva de unde as putea sa cumpar si eu 2 tetiere spate pt un ibiza din 2003? Sau mai bine de unde as putea sa comand? Cam cat ar costa? Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Daca tot e topic pentru coduri, m-ar interesa si pe mine codul de la suportul de pahare pt Ibiza 6L, poate il are cineva care si-a montat, merci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am cumparat eu suportul de pahare de la dealer-ul Seat din Pantelimon, nu stiu codul dar nici nu e nevoie, era pe stoc,

cred ca toti dealerii il au pe stoc, a costat 125 ron. mai este si montajul 70 ron la ei dar am zis ca nu e nevoie, l-am montat singur.

Montajul se face destul de greu, trebuie sa ai mare grija si rabdare sa nu strici ceva, se da jos rama, cd-ul, ...mai multe

bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la trusa de becuri de rezerva apar 2 variante H4 si H3+H7...care trusa trebue sa-mi comand pt o ibiza 4 usi 2007

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca vrei neaparat sa iei trusa de becuri, ia-o pe cea cu H7.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai plec in strainatate si cica ar trebui daca te verifica....dar care e diferenta....la pret e diferenta cam de 500 de mi adica H7 e mai scumpa cu 500 decat H4??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai H4 inseamna bec cu 2 faze, pentru scurta si lunga. Setul cu H7 si H3 are probabil cate un bec pentru faza scurta si faza lunga. De aici o fi diferenta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut

Va rog sa-mi spuneti, care stie, de unde pot sa fac rost de placa de la motor pe care este emblema Seat si tipul motorului. Din motive neelucidate inca, s-a rupt un piciorus de plastic si a cazut, bine ca n-a ajuns la ventilator. Placa este prinsa de capacul de protectie al motorului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cred ca reprezentanta e singura in masura sa iti aduca capacul la motor...nu cred sa gasesti asa ceva pe la diverse magazine de specialitate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Pentru cei ce au rupt sau uzat prea tare clipsurile care tin fata de usa .

Cod clips usa 3B0-868-243.

Modificat de underground
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

salut,

am primit cateva pliante cand am luat masinutza, printre care si un catalog de preturi la accesorii (e din 05 07). am scanat ca poate sunt doritori si l-am pus pe rapidshare (nu is prea mare expert in reducerea dimensiunilor la poze).

...::: CATALOG PRET ACCESORII IBIZA :::....

sper sa ajute pe cineva.

am si numarul din martie 2008 al auto emotion. daca sunt doritori o sa il scanez si pe ala desi nu e chiar legal.

Modificat de doru.b
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Poate are cineva un cod de instrument cluster pt ibiza din semnatura.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Coduri de produs pt revizie ibiza:

Preturile sunt ceva mai vechi.

FILTRU AER (cod: 03E129620) pret: 72,95

FILTRU ULEI (cod: 03D198819A) pret: 39,81

FILTRU POLEN (cod: 6Q0820367) pret: 62,68

FILTRU BENZINA (cod: 6Q0201511) pret: 62,15

MOBIL 1 ESP 4L ( 5W30) pret:309,73 (in ibiza intra 3,5 litri de ulei diferenta o pastrezi pt completare daca e nevoie vreodata)

Toate codurile de mai sus le-am avut pe factura de la Metrotehnica deci codurile sunt de la ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stie cineva pasla de sub capota de la Leon ce cod are? sau daca se poate comanda?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

M-ar interesa daca stie cineva codul de la grila tip "fagure" din bara fata de la Ibiza facelift (grila mare,centrala) si eventual cam la ce pret as putea sa o cumpar. Merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

6LL 853 667 79Y 80 de lei . s-ar vedea frumos daca ti ai achizitiona si mastile de la radiator tot fagure . ai aici codurile 6L6 853 677 79Y si 6L6 853 676 79Y. 75 lei buc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina mea a primit un nou upgrade: stergator luneta de Golf 5. Sterge mult mai bine (posesorii de Ibiza si Leon stiu cat de prost sterge stergatorul de luneta) si arata mult mai bine.

rear-aero-wiper-kit.jpg

Coduri:

Brat: 6Q6 955 707A = 65 RON

Capac: 6Q6 955 435A = 10 RON

Lama: 6Q6 955 425A = 35 RON

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut! nu stie nimeni volanul de la noua ibiza aparatua in 2008 nu se poate comanda pt ibiza veche? mi se pare mortal voalnul de la noua ibiza iar de la ibiza veche mis cam dezamagit de el..si asa vrea sa stiu daca sar putea schimba si daca nu stiti ceva pret sau cod in caz ca ar fi posibila schimbarea...ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut,

Are cinvea idee ce cod de produs are usa torpedoului sau chiar torpedoul cu totul pentru o Ibiza din 2005 (fara facelift).

Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
Masina mea a primit un nou upgrade: stergator luneta de Golf 5. Sterge mult mai bine (posesorii de Ibiza si Leon stiu cat de prost sterge stergatorul de luneta) si arata mult mai bine.

rear-aero-wiper-kit.jpg

Coduri:

Brat: 6Q6 955 707A = 65 RON

Capac: 6Q6 955 435A = 10 RON

Lama: 6Q6 955 425A = 35 RON

Salutare!

Tocmai ce am sunat la Nurvil (dealer VW) is am intrebat de codurile de mai sus.

Cel de acolo mi a zis ca au doar varianta cu C la sfarsit si nu cu A. adica de ex 6Q6 955 707A.

Sa presupun ca este vb de aceleasi piese?

Preturile sunt oarecum identice:

brat: 67.9

capac: 9.1

Lama: 36.3

Mersi!

Modificat de romulus
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!