Jump to content

96 Kw Sau 74 Kw


justy
 Share

Postare recomandată

va multumesc tuturor, acum chiar stiu ce vreau. imi pare rau ca nu sunt din bucuresti ca sa raspund invitatiilor privind probele. Duminica plec si Doamne ajuta sa gasesc ceva bun. sunt pregatit sa dau maxim 12.000 E . sper sa fie suficient...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu zic ca este suficient, un coleg de-al meu si-a cumparat azi un Passat Comfortline 130CP 2001 pret ... 10.000 eur.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai daca esti pregatit sa dai acolo 12000 ! fara taxa .. ai sanse mari sa gasesti si un 4 motion de prin 2001 2002 la bani aia !

dar deoretic la 12000 tre sa gasesti un 131 de cai bine intretinut si cu ceva doatraii

bafta si sa ne tii la curent !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu stiu prea multe despre 4 motion si nici nu-mi doresc. si sincer nu m-as duce pana acolo pentru o masina din 2001. din ce am studiat am vazut din 2003 si chiar 2004 pana in 12.000. In ce priveste taxa am sa incerc sa iau numar nemtesc valabil 3 luni, poate reduc astia taxa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa vorbesc in termeni plastici .. 131 de cp e un fel de preludiu la 4 motion !

dar e bine daca incepi cu 131 ... cu siguranta daca cauti si ai rabdare ai sa gasesti un 2003 la banii tai !

bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Justy,

Pana nu ajungi acolo nu vei sti ce iei decat daca iti faci rezervare la vreo masina. Este situatia in care se adevereste proverbul: "Socoteala de acasa nu se potriveste cu cea din targ" :)

Asa am patit si eu in mai, am gasit pe net o gramada si cand am ajuns acolo ... jale.

Bafta la cumparare.

LE: ai face bine daca te-ai uita putin si pe topicul Cumparare masina din Germania. Tot ce tine de acest lucru..

Modificat de razvancutitoiu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am motorul avf 131 CP 6 viteze si sunt foarte multumit de el. Mai am un touran de 105 cp care are o masa mai mare ca a passatuli si iti spun ca trebuie sa trag maimult de el, diferenta e destul de vizibila. Acuma la consum nu stiu ce sa zic mie passatul in oras imi ia 9 , iar in afara sub 6.6 nu am coborat (la passat), bineinteles cu schimbat la 3000 rot/min pt a proteja turbina.

Despre tempomat eu il folosesc foarte des mai ales prin localitati cand stiu ca e vr-un radar il fixez la 50 si nu mai am treaba pana scap de police!

Spor la cumparaturi, iar sfatul meu ar fi sa mergi pe 130 cp, aha si inca ceva uita-te sa aiba climatronic, se integreaza perfect in bord.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vad ca multi recomanda motorul AVF de 130 de cai. Imi poate spune cineva care e diferenta intre AVF si ASZ, avand in vedere ca ambele au 130 HP?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai pt ca vorbim de Passat si A3 (Golf) codurile indica in primul rand diferente de montaj, longitudinal si transversal. In functie de asta, diferitele componente de sub capota sunt conectate in mod diferit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In primul rand diferenta de bani intre 96kw, 6 trepte si 74 kw este mare si in al doilea rand uita de masini de prin 2001, 2002. Nemtii fac in medie 35-40.000 km pe an iar cele cu km putini sunt scumpe. Fii sigur inainte de a pleca ca ai rezervat macar vreo 2, 3 masini. Una e in poza si alta in realitate. Ce ai vazut tu de prin 2003-2004 cu 12.000 euro fii sigur ca au peste 170.000 km si o sa vezi singur, in realitate, cum arata acele masini. Eu unul as cumpara o masini cat mai noua, cu cati mai putini km, si nu ar conta kw, asta in situatia in care nu am bani (sau credit pe 5-10 ani) si imi doresc o masina pe termen lung. (cel putin 3 ani)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

am rezolvat problema. am venit cu un vw passat variant produs in 2004 serie 2005, motor 2.0 TDI, 100 kw , 136 cp.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pana la urma nu ai vrut nici 74 nici 96 ci 100 de kw :) , cam rar motorul asta ...

sa-l vedem :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna alegere! Cat te-a costat cu totul?

Poate o postezi la "masina mea".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am sa fac in curand ceva poze, am dat pe ea acolo 11.600.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!