Jump to content

Filtru benzina (schimbare)


maxxgabi
 Share

Postare recomandată

Fabia 1.4 16v bky ce filtru de combustibil îmi trebuie 3 sau 4 bari,pe masina am filtru ufi din 2004 si nu scrie presiunea de lucru,doar data siseria :3181900

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3 bar. 

trebuie sa scrie si pe filtru, stantat in carcasa pe partea cu supapa de retur.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit variante mann wk69/1 cu regulator incorporat și wk59x cu posibilitatea să folosesc regulatorul original ,pe care varianta sa aleg ,multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am mers si pe varianta fara regulator pentru economie de bani, apoi am mers pe varianta mai scumpa cu regulator in ideea ca dupa 10+ ani se poate decalibra.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ia filtru cu regulator incorporat, e mai simplu sa schimbi filtrul cu tot cu regulator.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am shimbat filtru cu un wk 69/1 ,simplu ca buna ziua filtru vechi avea 13 ani si 106k km,multumesc de sfaturi ,l-am taiat fiind curios cum e,pe partea ce vine din rezervor :mizerie,pilituri,numai sobolani nu avea parerea mea schimare la maxim 30k km.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Buna ziua. Fabia 1.4 75cp AUA trebuie 3 sau 4 bari? La magazin mi-au dat de 4, pe masina am gasit de 3, iau in calcul si posibilitatea sa fi fost montat gresit cel de 3 de asta intreb. Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

un filtru gresit atrage dupa sine o gramada de probleme : lipsa putere, rateuri, consum mare de combustibil, martor motor aprins. Deci daca masina a mers bine cu 3 bar, atunci pt 3 bar e calibrat sistemul. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Va salut, stie cineva daca se montează gresit conductele, (albastru cu negru) ce se poate intampla?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

probleme de functionare. rateuri, lipsa putere, etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...
Boghici Alexandru

Pentru Fabia 1.2 BMD de 40 kw ce filtru trebuie?? De 3 sau 4 bari?? Și dacă recomandă cineva un model?? Vă mulțumesc anticipat!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
Boghici Alexandru

L-am dat jos și are ștanțat pe el 4 bar!!! Acum ce fac?? 

Modificat de vdragos
Quote inutil
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca l ai cumparat te duci cu el inapoi la magazin si il dai retur pentru ala de 4 bari.Spui ca a fost o greseala si asta este.Ai filtrul original aici .

Mai ieftin pe mann si gasesti la orice magazin auto...nu fac reclama sa nu se inteleaga gresit.

Modificat de sdR+
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Boghici Alexandru

Exact ca cel postat de tine e pe mașină. Nu am comandat. Eram curios dacă trebuie de 3 sau 4 bar. A fost schimbat la service acum 4 ani. Nu știu cum era cel original. 

Nu mai cita inutil postul anterior, se sanctioneaza!

Modificat de vdragos
Citare absolut inutila
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Pe un 1.4 16v (59kW) cod BUD, filtru e de 3 sau de 4 bari?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!