Jump to content

Extractor Ulei Manual


florinux
 Share

Postare recomandată

Probabil ca multi dintre voi stiu clip-urile de DIY de pe cincitdi.com.

A folosit cineva vreodata vreo pompa(manuala) pentru extras ulei-ul ca si aici?:

http://www.cincitdi.com/richc/oilextraction.html

Tare mi-ar placea sa achizitionez o nazdravanie din asta. Pare sa-si faca treaba bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

cred ca mai bine este sa schimbi uleiul clasic, din cate stiu cu pompa ramane mai mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Florin eu folosesc cu succes aceasta pompa (http://www.discountmarinesupplies.com/Panther_756025_Fluid_Extraction_Pumps.html)a costat in jurul la 55 CHF (1 CHF=3.2 RON), nu imi permit sa il contrazic pe alex dar tin sa iti spun ca eu extrag putin peste 4.3 L ulei, deoarece cu pompa reusesc sa extrag si uleiul care ramane in racitor sub filtru de ulei. Schimbul dureaza in jur la 20 min (fara incalzirea motorului) si daca esti atent nu trebuie sa te murdaresti pe maini. Intre timp au aparut si pompe electrice de extraxtie, din pacate nu am experienta cu ele, dar consider acest sistem de schimbat uleiul excelent si simplu la masinile care au filtrul cu deschidere in sus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!