Jump to content

Am Drum Prin Zona


faty
 Share

Postare recomandată

Patesc pentru a 3-a oara pe acest forum o chestie nasoala.. vreau sa cumpar o piesa de la unu' dintre membrii dar singurul mod in care pot sa o primesc e prin curier. Problema e ca in general trebuie sa primesc chestii marunte.. butoane, manete.. care is 3 la 10mii.. si nu sa merita sa platesc (aprox) 30roni pentru un transport ramburs pentru ceva ce poate nici nu costa atata. Asa ca m-am gandit ca idee.. lumea care are drumuri.. de exemplu : Cluj-Bucuresti.. sa scrie aici inainte.. si poate cineva din Cluj are nevoie de ceva din bucuresti ( vorbesc de maruntisuri ).. Daca trebuie si platite piesele se pot trimite banii, sau vira intr-un cont... dar in principiu.. sa nu platim sute de mii pentru chitzibusuri de care nu avem nevoie urgent..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 227
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Archanghel

    16

  • p-pm

    9

  • eugen_zim

    8

  • undertacher2001

    8

  • Administrator

O idee buna, zic eu.

Si sa incep tot eu:

Duminica (09.09.2007) plec spre Poiana Brasov (cu serviciul :wub: ) si ma intorc marti.

Oricand dispus sa ajut.

Razvan

Modificat de razvancutitoiu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vedeti ca exista deja un topic pe tema asta. Folositi Search. Si, intr-adevar, ideea e foarte buna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu stiu daca de 3 ori ca eu cand ti am trimis panoul, am suportat eu jumatate din transport, adica rambursul, deci nu te poti plange cu 15 roni transport, nimeni nu tranporta moka...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@elvis_ion : cred ca ma confunzi.. nu mi-ai trimis nici un panou.. si in plus eu vorbesc de maruntisuri.. de exemplu agent_smith trebuie sa-mi trimita neste butoane.. si u-god un warm-up regulator.. zimu mi-a promis moka un buton de mfa.. Eu cred ca pentru astea nu sa merita sa platesc cate 300 de mii transport si in plus nici nu is urgente.. asa ca nu ma supar daca vin peste doua saptamani cand are careva drum..

Edit: Eu ma refer fix la maruntisuri.. chestii de pana in vreo cinci sute de grame, si mici care incap intr-un torpedo :Driver:.. pentru ca cel care are bunavointa sa le transporte sa nu fie in nici un mod incomodat de ele.. Daca as avea de adus bari sau panouri sau motoare evident ca as plati curier..

LE: Da.. scuze.. mi-am adus aminte la ce te referi ( panoul de caldura ) :icon_thumright:.. am uitat ca ti-ai schimbat numele.. Da.. asa e.. ai suportat tu cheltuielile de transport.. si acel plxiglas de 20 cm pe care vroiai 30ron a juns la mine si am platit 45ron si tu te-ai ales cu 15ron.. ti se pare un schimb corect ? Si in acelasi fel, daca ar fi ajuns la mine cu 60ron as fi strambat din nas.. pentru ca la un set de jante nu se simt banii astia.. da la o bucata de plastic.. nu merita..

Nu am vrut in nici un moment cu acest topic sa starnesc discutii.. ma gandeam doar ca, fiind o comunitate, ne putem ajuta si ne putem baza unul pe celalalt..

Modificat de faty
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asta este FANCURIER ! si aia 15 ron i-am platit ptr ca 0,2 ron era comisionu rambursului si 14,8 ron era Plicu in care vin banii....aberant ! tzeapa totala.... deci am iesit in pierdere, prin urmare panouri dinalea nu se mai fac, mai sunt cateva ptr cativa pasionati din timisoara si cam atat e sfarsitul listei....

Modificat de elvis_ion
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu fac destul de frecvent drumul Bucuresti - Pitesti. Daca are cineva de trimis, ii duc-aduc :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pff..pai eu trebuie sa trimit o bara ingusta pt golf si toate fetele de usi (alea originale) ... faliment pe fatza :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Duminica 09.09 ora 12:00 plecat spre Braila, retur luni seara in Bucuresti. Portbagaj gol, bancheta din spate la fel.

Modificat de Garcea
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Apelez si eu la voi...am nevoie de cineva care sa aiba un drum din Timisoara catre Bucuresti si sa aiba si ceva spatiu sa aduc de la Armando 4 fete de usi bancheta si mocheta....problema nu ar fi financiara (era mai simplu sa le puna la curier) ci este cea cu grija ...pe curier is cam lasate in voia sortii si chiar pot veni strivite(fetele).

Am mai adus o capota si 2 usi de acolo prin curier si mi-au venit putin indoite :)); da niste fete de usi de carton :D

Multam anticipat. :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tre sa dai de baut ca m-ai botezat ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci nu vrei sa dai de baut :D

Dau dau DAR la intalnirea mk1 mk2.2008 :rolleyes: :lol: ....te astept acolo..si pe tine si pe Izotop. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu aduc tuica de prune pt impacare :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Apelez si eu la voi...am nevoie de cineva care sa aiba un drum din Timisoara catre Bucuresti si sa aiba si ceva spatiu sa aduc de la Armando 4 fete de usi bancheta si mocheta....problema nu ar fi financiara (era mai simplu sa le puna la curier) ci este cea cu grija ...pe curier is cam lasate in voia sortii si chiar pot veni strivite(fetele).

Am mai adus o capota si 2 usi de acolo prin curier si mi-au venit putin indoite :lol:; da niste fete de usi de carton :lol:

Multam anticipat. :blink:

as avea eu drum domnu eugen, daca vrei trimitemi un PM, sau vb pe idu meu ovidiu_stefan26

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu o sa am un drum miercuri 11.06.08 Bucuresti - Valcea si retur. Daca va pot ajuta cu ceva de transportat...cu placere

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu merg destul de des in Constanta, Tulcea, Buzau si cam tot sudul.Care are nevoie de ajutor dati pm.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Ceva neasteptat.

Maine, 15.07.2008, plec de la Craiova la Bucuresti si inapoi tot maine.

Ideea este ca o sa plec noaptea asta...daca aveti ceva de dus/adus...cu mare placere

nr de tel este la date contact

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

plec maine din sighisoara pe la 2-3 dupamasa la Campia turzi nu stau prea mult acolo si ma si intorc... daca va pot ajuta cu ceva cu placere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

am vb cu jmf sa iau de la el 2 stopuri si ma gandeam k poate este cineva din bucuresti care are drum in cluj sau din cluj in buc. daca nu gasesc o sa apelez la curier...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

xanu, poti sa ma ajuti? o sa vb cu jmf sa vad cum poate sa-ti dea alea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma inscriu si eu aici:

bucuresti-ploiesti-campina-moreni si imprejurimi.

eu stau in campina si merg la bucuresti o data sau de 2 ori pe luna, daca pot sa duc/aduc ceva, cuiva o fac cu mare placere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cine mai are ceva de trimis sau adus din zona Clujului sa strige.In limita locului va ajutam.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!