Jump to content

Vw B6 Vs Toyota Avensis Vs Bmw


juristul2000
 Share

Postare recomandată

A venit timpul schimbarii, asa ca vreau sa-mi dau Passatul din semnatura si sa iau altceva mai nou putin. Voi ce alegeti intre un VW B6 un 5-ar din 2003 525 diesel si o Toyota Avensis tot diesel.Sa zicem ca pretul nu ar fi o problema.Care sa fie norocoasa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu as alege BMW... :( Dupa mine e cea mai frumoasa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca Toyota ar noua as alege-o. Nu prea am incredere in tractiune spate, doar daca ar fi integrala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa spunem ca visul meu e o masina second nu noua. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Guest somebody

Pai tu zici ca ai un Passat din 2002 si vrei un 525 din 2003. Nu e mare diferenta intre ele, doar 1 an. Cauta atunci un 525 sh din 2005 sau mai nou.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As alege BMW-ul clar. Numai ca as alege un 530D sa stiu o treaba :) 525D are vreo 170 cai nu? Masina aia are 1,7tone deci e grea, asa ca o sa fie mai bine cu 200 de cai de 3.0D.

Avensis exclus din punctul meu de vedere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

BMW seria 5 = dinamism cu tractiune spate, cu o gama destul de bogata de motorizari.

Toyota Avensis = mai cumintica, fiabila, mai de familie

VW Passat B6 = un compromis intre cele de mai sus, dar din cate am vazut pe forum lumea e cam nemultumita de modelul asta.

Avand in vedere ca te gandesti la masina la mana a 2-a, nu as risca sa-mi iau un B6 deci ramane in ce vrei de la masina: BMW/Toyota. Personal acum as alege BMW-ul(daca poti sa te "fortezi" la un 530 xd ar fi super).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

BMW e o masina pentru sufletul tau! Toyota e o masina f.f. fiabila si ok. VW ... mai bine nu.

Greu intre BMW si Toyota dar eu unul as opta pentru BMW pentru sportivitatea masinii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

woooow, sigur suntem pe vwforum? :)

Eu unul nu as schimba o masina din 2002 cu una 2003. Toyota nu imi place fara sa am alte argumente :) Eu personal as merge pe un Passat Highline TDI de 170, sau de ce nu pe un A4. Sau seria 3 noua daca-ti place.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa schimbi masina din 2002 cu una din 2003/2004...ma rog.

In ordinea preferintelor:

BMW pt sportivitate dar cu minusurile de rigoare

Toyota pentru fiabilitate si atat

VW B6 ca e mai nou si ca e VW (subiectiv)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O cunostinta de a mea a schimbat skoda superb 130 cp cu o avensis tot de 130 cp.

Omul a fost total nemultumit de avensis si dupa 6 luni a schimbat-o.

El era nemultumit de tinuta de drum, de confort si de impresia generala de masina fragila fata de skoda.

Probabil ca omul avea preferintele sale, dar este foarte pregatit in domeniul auto.

bmw 525 vs passat, nu le poti compara daca sunt din acelasi an, iar daca ai 2 ani diferenta ca sa fie de aceeasi valoare atunci cu bmw-ul vei avea costuri suplimentare si intrari in service.

Eu as alege passat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu care credam ca sunt doar un simplu nehotarat.Grea alegere mie personal nu-mi place toyota da sunt casatorit :) eu vreau un bmw acuma ..........Multumesc tuturor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu as alege 525D-ul, e din alta clasa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu tot pe bmw as merge si ti-as recomanda un 530D .. e super masina .. e facut motoru ptr masina aia .. am mers cu ea si se comporta excelent .. un singur minus .. iarna pe zapada .. daca nu ai cauciuri de iarna esti dus ..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu as face un efort si daca tot as investi as merge pe BMW 530 XD....e ceva nemaipomenit...iar ca sa dai Passat pe Avensis....nici daca ti-ar mai da diferenta nu merita!Dar intre cele 3 eu merg pe BMW.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

530xd nu exista pe modelul E39 ( sper sa nu ma insel - insa asa stiu)

Din acest versus nu as alege nimic. E39-le e recunoscut pt fiabilitate in schimb te va rupe la absolut tot incepand cu casco, rca, impozit si piese de schimb. Greu vei gasi un e39 bun 525 d e silentios la fel si 530d dar sunt toate cu foarte multi km, si cand spun fff multi stiu ce spun. Masinile astea nu le vinde nimeni sub 250000 km pentru ca merg, sunt bune. Imi aduc aminte cand ma luase boala cu seria 5 am gasit un bmw 525d din 2003 full cu piele la 17000 euro cu 80000 km - m-a bufnit rasul :mellow:

Nu as alege asa ceva, as merge pe sh la un A6 ultimul model ( cel de pe piata) din 2004-2005

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar daca este pe benzina, as alege un BMW 520 din 2004: http://www.autovit.ro/vs2cautaauto.php?sub...+++Cauta+%21+++. O masina care cel putin dpdv al designului arata spectaculos, mult mai bine decat Passat. De Avensis nici nu se pune problema :vaidecapulmeu:.

Modificat de Slider2006
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

A mai aparut o pasarica Hyundai Santa Fe 2003-2004 full motor 20 crdi.Acum sa va vad :Driver:.Nu stiu exact cat de fiabile sunt Santa Fe-urile ca pe net nu prea am gasit impresii de la posesori.Poate stie cineva>merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 13 years later...
Dragoș Pahonțu

Toyota Camry este cel mai bun Sedan in calea asta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred ca mai are interes acest topic, masinile sunt deja vechi si initiatorul are alte preocupari: 

LAST VISITED

March 31, 2010

dar ca si idee eu VW as fi ales.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!