Jump to content

Programare Calculator


Paul G
 Share

Postare recomandată

1. In modulul de inchidere al vag-com ului am gasit 4 chei imperecheate cu inchiderea cenralizata. Fostul proprietar al masinii spune ca are trei chei la ea. Cum se pot sterge cheile si imperechea doar cele existente?

2. La masina din semnatura, de unde se activeaza inchiderea automata a usilor dupa 15 km/h si deschiderea lor la luarea contactului?

3. La masina din semnatura, de unde se activeaza (daca se poate) daytime running lights?

Am interfata VAG-COM versiunea 6 06 parca...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bune intrebari.

daca tot am ajuns aici, cat costa o interfata de VAG?

Si as vrea sa imi spuneti si mie ce face butonul acela de pe stalpul usii? e o masina cu un perimetru desenat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

inchide senzorii de interior ai alarmei... scrie in carte sau cu un search pe forum

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Paul G

1. Ia legatura cu kisslorand (da-i un PM). El se pricepe foarte bine la asta, poate te ajuta.

2. Nu stiu exact de unde dar vorbeste cu Cipos, el stie sigur (are A6 si mi-a activat si mie functia)

3. Nu ai Daytime Running Light pe modelul asta. Exista doar pe ultima generatie de Audi

adibos3, te rog foloseste "search" pentru achizitia de interfete VAG-COM. Sunt multe anunturi de comercializare interfete in aria de vanzari. Butonul de pe stalpul usii, asa cum spune si Dragos Ene, foloseste la dezactivarea senzorilor volumetrici de interior ai alarmei. Cand este becul aprins, senzorii sunt dezactivati. Fiind dotare de fabrica aceasta alarma, gasesti detalii si in cartea masinii (asta in cazul in care ai una si vrei sa afli mai multe)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tot incerc de ceva vreme sa iau legatura cu Kisslorand, dar nu reusesc. I-am lasat PM, tel. de pe Vodafone e inchis iar orange nu raspunde....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate fi si omul in concediu, poate a lucrat pana tarziu si acum se odihneste, poate ACUM lucreaza la o masina si e cu mainile pana la cot bagat in ea...cum vrei sa raspunda?. Stiu ca te arde, dar mai ai si tu un pic rabdare. Mai era un coleg din Cluj care lucra cu el... Sebica79. Incearca si la el, poate stie ceva de kisslorand sau te poate ajuta direct

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

modalitatile de contactare au fost incercate la distanta in timp (cateva zile) nu simultan.... ca nu sunt absurd. Mai am si eu perioade cand nu raspund la telefoane decat la cunoscuti... Deci cred ca este in concediu... Distractie placuta sa aiba...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

toate cele 3 chei au telecomanda ?

ce iti spune cu vag comul , ca ai 4 telecomenzi programate ? sau 4 chei ?

nu poti avea decat 4 buc. programate deodate pe masina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu mai stiu exact. Acum am masina in service, dar dupa ce o iau intru cu interfata pe ea si-ti zic. De chei, nu stiu, fostul propr. nu mi le-a dat inca pe toate dar asa a zis.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ off topic

pai cum ai cumparat masina si vechiul proprietar nu ti-a dat toate cheile ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ off topic

pai cum ai cumparat masina si vechiul proprietar nu ti-a dat toate cheile ?

trebuie sa mi le trimita... din cealalta parte a tarii....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!