Jump to content

Aviamotors Bucuresti


toni
 Share

Postare recomandată

ok, deci este vorba despre Avia pantelimon, astept recomandarea eu merg marti dimineata la service

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daniel, intai, schimba avatarul din VW in Skoda :) ca sa te placa Doru la maxim :)) apoi te descurca el cu problema ta :banghead:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Danniel parerea mea este sa te duci si la explici linistit inca o data despre ce este vorba. Daca ei nu vor/pot sa te ajute sunt atatia alti dealeri la care te poti duce si la care poti sa apelezi la niste oameni de incredere : Doru la Brady sau Elad la Elcar Gid. Chiar daca nu te pot ajuta chiar foarte direct macar cred ca vei observa ca va exista un dialog intre tine si service nu doar niste facturi aruncate pe masa si/sau mecanici care-ti explica " Lasa domne ca asa e!".

LE: Am uitat de Blitz...sper sa nu se supere. :banghead:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in viitor o sa imi schimb serviceul, nu cred ca o sa mai calc pe la Avia, am inteles ca brady ar fi ok, cred ca prima revizie am s-o fac acolo.

multumesc tuturor pt sfaturi si sugestii, mai revin dupa ultima mea aventura la Avia

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iti dorim succes si sa ai parte numai de oameni cu bun simt :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok, deci este vorba despre Avia pantelimon, astept recomandarea eu merg marti dimineata la service

Te ajut chiar daca nu-ti schimbi sigla in Skoda ! :Driver:

Intreaba de Adrian Pascu (lucreaza la piese/garantii), spune-i ca vii din partea mea (Doru Iavorschi) si roaga-l sa iti ofere putin ajutor. Daca te pot ajuta si cu altceva, ramane sa ma suni si incercam sa rezolvam orice problema. Nr mobil il gasesti in profilul meu. Bafta !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bravo Doru, asta inseamna sa fii cu adevarat pasionat al marcii si sa ai curajul sa te implici. De-ar fi toti ca tine... ce viata buna ar avea posesorii de Skoda :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc de recomandare, am notat si nr tau de tel..raman dator

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc de aprecieri, D-rive. Chiar daca nu toti se implica, cei care o fac din convingere trebuie sa nu renunte...eventual sa-i antreneze si pe ceilalti dupa ei. Cam greu, recunosc. In fine, Danniel, nu-mi esti dator cu nimic, eu m-am oferit. Sa auzim numai de bine !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

rezultatul de astazi de la service avia a fost:reancarcare instalatie cu freon si substanta fluorescenta, in momentul in care iarasin nu mai baga rece fac programare urmad sa vada pe unde pierde si implicit remedierea problemei, totul a decurs bine astept rezultatul.

voi ce spuneti, asa se procedeaza????

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Au spalat instalatia inainte sa o reincarce cu freon ? Sau doar au completat cu freon ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce inseamna sa spele instalatia? adica sa ii faca vacuum? sau exista o spalare pentru ea...ca eu nu am auzit pana acum,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exemplu: daca trebuie schimbat compresorul de AC, freonul se pierde, normal. La reumplere, dupa montarea compresorului nou, instalatia trebuie spalata de eventualele impuritati (cu ajutorul unei instalatii dedicate), altfel in scurt timp se va defecta si noul compresor. De aceea l-am intrebat daca a fost necesar doar sa completeze cu freon sau l-au schimbat complet.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si...daca eu eventual vreau sa spal instalatia, cat ar costa operatiunea asta? Am avut la un moment dat o problema cu instalatia de a/c... ( pentru istoria completa aici http://vwforum.ro/index.php?showtopic=29189 ) . SI ma gandesc sa nu fi fost gunoaie ceva...desi simt ca iar ma scarpin aiurea unde nu ma mananca ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai instalatia pt spalat inca nu exista in prea multe service-uri autorizate VAG...abia acum a fost comandata si pana la livrare nu se mai schimba compresoare de AC in garantie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu in prea multe inseamna ca exista undeva. ok, unde? pm daca nu se poate scrie aici

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In Buc exista momentan la PBV1. In curand si la ceilalti dealeri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

barbato mihail
In Buc exista momentan la PBV1. In curand si la ceilalti dealeri.

Dorule 14

Avia are aparatul de aproape 2 luni ,spalarea se face cu dryer-ul vechi care apoi este schimbat impreuna cu blocul de valve,ai informarea la indemana daca tot vrei sa faci consiliere tehnica pe acest topic de pe forumul dlui Voinea.Am fost sesizat de unii colegi de prezenta ta pe ''net'' ca angajat la Brady.Sunt convins ca esti un coleg ,dar experienta mea cu multi dintre membrii acestei ''spirale'' ma determina sa te rog sa fii la fel de rezervat ca pana acum pentru a nu da ''idei'' ''Voinicilor'' care posteaza aici.Dupa 7 ani in reteaua Porsche Romania imi ''arog tupeul'' sa iti zic ca pe termen lung tot noi cei care le venim in ajutor avem de pierdut.Poate copii nostri vor schimba ceva...

A fost o vreme cand am petrecut si eu 2 ani la Brady si cu ocazia asta ii salut pe fostii colegi care inca mai sunt acolo!

PS

Putini din cei care posteaza aici si i-am cunoscut eu mi-au castigat stima ,ii numar pe degetele de la o mana ,dar acestia nu merg la spirale sau sant banati !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu cred ca a spalat instalatia, doar a completat cu freon si substanta fluorescenta, dar de ce sa schimbe compresorul??nu inteleg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

[...]ai informarea la indemana daca tot vrei sa faci consiliere tehnica pe acest topic de pe forumul dlui Voinea. Am fost sesizat de unii colegi de prezenta ta pe ''net'' ca angajat la Brady. Sunt convins ca esti un coleg, dar experienta mea cu multi dintre membrii acestei ''spirale'' ma determina sa te rog sa fii la fel de rezervat ca pana acum pentru a nu da ''idei'' ''Voinicilor'' care posteaza aici. Dupa 7 ani in reteaua Porsche Romania imi ''arog tupeul'' sa iti zic ca pe termen lung tot noi cei care le venim in ajutor avem de pierdut. Poate copii nostri vor schimba ceva...

A fost o vreme cand am petrecut si eu 2 ani la Brady si cu ocazia asta ii salut pe fostii colegi care inca mai sunt acolo!

PS

Putini din cei care posteaza aici si i-am cunoscut eu mi-au castigat stima, ii numar pe degetele de la o mana, dar acestia nu merg la spirale sau sant banati !

Te salut din nou - de data asta virtual - pt ca noi ne cunoastem de f multi ani...din Dreptatii, mai exact. Multumesc pt pareri. Stiu ce riscuri imi asum, dar cat timp consider ca pot ajuta clientul, voi scrie si aici pe forum. Dragos Voinea stie deja ce statut am si nu cred ca pana acum am incalcat vreo regula nescrisa. In privinta informarilor tehnice, iti dau 2 raspunsuri:

a) nu lucrez in service, e o pasiune a mea numai si citesc si invat ce si cat pot...asadar informarile alea le obtin de la alti colegi

b ) cele mai multe sunt confidentiale deci pastrez caracterul lor, dand doar informatii generale sau sugestii celor cu probleme deja recunsocute si de fabrica

Sa auzim de bine si ma bucur ca ai ramas totusi in reteaua VAG...Saluta-i si tu pe cei vechi de la AVIA, pe care-i respect pt experienta si tenacitatea lor.

Modificat de DORU_14
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...

Putini din cei care posteaza aici si i-am cunoscut eu mi-au castigat stima ,ii numar pe degetele de la o mana ,dar acestia nu merg la spirale sau sant banati !

Da' cu mine ce ai ? :P :D

Mihai, asta e viata, uneori ne mai ofera si conjuncturi neplacute. Daca nu iti place intr-un loc vei gasi desigur un alt loc unde sa te simti bine, sa te poti exprima asa cum crezi de cuviinta :(

Il cunosc cat de cat pe Doru, el e un curajos si un suflet deschis, ar fi frumos ca toti sa fie/fim ca el.

De fapt ideea acestui post era doar sa iti spun "salut" dar uite ca m-am mai intins la vorba.

Scuze de :) nu mai scot o vorba :P

Modificat de d-rive
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@barbato-salut revenirea ta :icon_cheesygrin: ...ti-am cam dus dorul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Putini din cei care posteaza aici si i-am cunoscut eu mi-au castigat stima ,ii numar pe degetele de la o mana ,dar acestia nu merg la spirale sau sant banati !

In sfarsit :icon_cheesygrin: ... ai reaparut Mihai mama ...

Sper ca ai mai dat cu :icon_thumright: la unele suparari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

barbato mihail
In sfarsit :offtopic: ... ai reaparut Mihai mama ...

Sper ca ai mai dat cu :) la unele suparari.

Am postat strict ca sa-i pot comunica ceva lui Doru 14 , e posibil ca peste 6 luni sa mai intervin doar daca nu am cum comunica altfel.

Parerea mea despre forum si 99.99% din membrii lui e una similara cu cea despre revista Cosmopolitan ,pe care o citesc dimineata ...la 10 min dupa cafea...

Vlade tata ,din blond o sa te faci sur in cap...,dupa cum stii cam ce am prevestit eu despre un client s-a adeverit mai mereu,nu iti doresc sa iti para rau vreodata ca i-ai sprijinit pe ''voinici''...Topicul despre IVAS Galati este 99.999999999% neadevarat , in concediu am fost cu o masina pe acolo si am observat si eu cum se desfasoara treaba...

Cat despre mine si domnii care merg la spirale ? ....Pt programari (subliniez) in service va stam noi dealerul la dispozitie la 2094010 sau la www.aviamotors.ro

...AH! Era sa uit ,noi nu facem cip tuning ca mai apoi sa va dam pe gusa la importator direct in revista acestuia ..Aveti grija ce face guru cu pozele de la ''nunta'' in care apar mirii cu ''fauveul'' de voiaj ...

Ne intalnim in Suedia ? :) :) ;)...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Mihai bine ai revenit la pescuit clienti. Te rog sa te limitezi la discutii despre afacerea vosra, dai sfaturi daca vrei dar nu-mi mai adu jigniri gratuite. Nu asta-mi doresc , iar in postul tau remarc cateva nesimtiri la adresa mea. Eu nu ma iau de voi ca la avia furati clientul cand aveti ocazia asa ca nu te mai lua si tu de afacerea mea!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!