Jump to content

Computer De Bord


alexdias
 Share

Postare recomandată

ma intereseaza si pe mine ce modificari trebuie facute sa pot monta maxidot pe seat leon top sport arl (2004) . ce am nevoie , ce costuri , daca se poate astept mesaj

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • alexdias

    8

  • Reed

    7

  • F l o r i n

    7

  • Nazy

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

ai BC acum ?... MFA ?

 

daca da, atunci iti trebuie doar ceasurile cu maxidot - unele immo3, cu afisajul in mintile lui.... in jurul la 400-500 lei... unul reconditionat, cu afisaj nou si garantie, full activat - in jurul la 600 - 650 lei (numai inlocuirea afisajului costa in jurul la 100 euro), plus adaptarea lor pe masina, scriere cipuri chei, km... sa zicem 100 lei si o carcasa de ceasuri de A3 maxidot... ca sa le putem monta.

 

daca nu ai BC - trebuie si maneta de stergatoare cu butoane de BC - una originala SH - in stare buna - 100 lei

 

mai trebuie cablata maneta si ceasurile.... (asta daca nu ai BC) si e gata.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am BC nu am pilot , daca tot umblu vreau sa il pun si pe ala !!! , urmeaza sa o inscriu si poate ai piesele pe stoc sa facem treaba

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se rezolva, cu toate. Se poate pune si tempomat - trebuie kit - maneta plus cablaj.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nazy se poate sa mi zici si mie daca u poti sa faci montajul Ic maxidot?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare,

imi apare pe display 'olesenzor werkstat'  intrebarea este daca senzorul asta de nivel din baia de ulei are treaba si  cu calitatea uleiului?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are. Doar daca intervalul de service e setat pe long life. La tine spune ca senzorul e defect. Verifica firele de la senzor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am inteles,am verificat firele sunt in regula..inseamna ca-i defect!intrebam pentru ca coincidenta sau nu imi apare decand am schimbat garnitura de chiulasa si mi-a pus tot uleiul vechi si na ma gandeam ca poate o scapat ceva antigel in el,desi dupa consistenta si culore nu pare!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nazy se poate sa mi zici si mie daca u poti sa faci montajul Ic maxidot?

Nu, dar poti vorbi cu incredere cu Florin. Cu siguranta el iti poate oferi toate rezolvarile de care ai nevoie. Eu am de vanzare o carcasa de A3 si un minidot. Dar, cel mai bine, suna-ma intr-o zi ca sa ne intalnim si sa vezi cum arata pe masina si-ti ofer atunci toate detaliile de care ai nevoie. Poti vedea si alte chestii interesante deja puse pe masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

0745377106, dar si mai bine ar fi sa ne vedem duminica, orele 14.00 la o cafea la OMV Petrom Statia 1, aia de la intrarea dinspre Pitesti. Duminica, la ora asta, are loc intalnirea saptamanala a forumistilor VW. Dar asta nu inseamna ca nu ma poti suna si cu alta ocazie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...........azi am vazut ca duminica a fost intilnire ...asta e data viitoare

Modificat de X-Ecutor
atentie la limbaj :) mai bine vorbiti pe privat
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Buna ziua .. m-ar interesa si pe mine achizitionarea si montarea unui minidot sau maxidot pe un seat toledo ARL 2004... cine ma poate ajuta , platesc cat face plus un gratar si o bere. Mersi mult 

Modificat de makar
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cauta in aria prestari servicii.

 

la maxidot pe Leon, este un pic mai complicat - trebuie ceasuri de VW, carcasa de Audi, etc - dar o rezolvam.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...
On 9/30/2014 at 9:31 AM, F l o r i n said:

ai BC acum ?... MFA ?

 

daca da, atunci iti trebuie doar ceasurile cu maxidot - unele immo3, cu afisajul in mintile lui.... in jurul la 400-500 lei... unul reconditionat, cu afisaj nou si garantie, full activat - in jurul la 600 - 650 lei (numai inlocuirea afisajului costa in jurul la 100 euro), plus adaptarea lor pe masina, scriere cipuri chei, km... sa zicem 100 lei si o carcasa de ceasuri de A3 maxidot... ca sa le putem monta.

 

daca nu ai BC - trebuie si maneta de stergatoare cu butoane de BC - una originala SH - in stare buna - 100 lei

 

mai trebuie cablata maneta si ceasurile.... (asta daca nu ai BC) si e gata.

de la A3 se folosete toata carcasa sau doar partea din fata?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

partea din fata este necesara/partea cu geamul - spatele ramane

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
Olaru.Alexandru
On 1/26/2015 at 9:44 AM, F l o r i n said:

cauta in aria prestari servicii.

 

la maxidot pe Leon, este un pic mai complicat - trebuie ceasuri de VW, carcasa de Audi, etc - dar o rezolvam.

 

On 9/30/2014 at 9:31 AM, F l o r i n said:

ai BC acum ?... MFA ?

 

daca da, atunci iti trebuie doar ceasurile cu maxidot - unele immo3, cu afisajul in mintile lui.... in jurul la 400-500 lei... unul reconditionat, cu afisaj nou si garantie, full activat - in jurul la 600 - 650 lei (numai inlocuirea afisajului costa in jurul la 100 euro), plus adaptarea lor pe masina, scriere cipuri chei, km... sa zicem 100 lei si o carcasa de ceasuri de A3 maxidot... ca sa le putem monta.

 

daca nu ai BC - trebuie si maneta de stergatoare cu butoane de BC - una originala SH - in stare buna - 100 lei

 

mai trebuie cablata maneta si ceasurile.... (asta daca nu ai BC) si e gata.

Salut Florin , in legatura cu maxidotul pe Seat.

Eu am un seat toledo 1m ASV din 2002 immo3

Am cumparat ceasuri de passat b5.5  3B0 920 949 A V07 

Mi-am schimbat partea din fata pentru cluster cu o fata de A3, si ledurile. Dar mi-a ramas partea de soft. Am incercat mai multe dumpuri de golf dar fara succes. Nu gasesc ceva compatibil

Ai dat cumva de aceasta problema?

Ma poti ajuta cu un dump.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!