Jump to content

Montare tempomat aftersale


bogdanc
 Share

Postare recomandată

multumesc pentru aprecieri, cu ledul cum mi o fi norocul , am vazut la o testare cu vag ca mi se aprinde martorul respectiv in bord, daca nu il voi monta si pe acela ,fara ajutorul vostru nu reuseam, o zi buna sa aveti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 298
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gabriel

    38

  • Al Bundy

    31

  • F l o r i n

    22

  • darin

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

F l o r i n

Nu stiu cum s-a aprins ledul la Output test.... ca pe ala nu-l testeaza.

Daca nu se aprinde cand testezi tempomatul pe masina, nu ai ce sa-i faci - cu harta actuala pe ECU.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tempomatul functioneaza impecabil,( cu martor in bord aprins,) mii de multumiri lui Florin -un om deosebit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Hai ca l-am dovedit telefonic.... sa-l folosesti cu placere :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

salutare

---problema la mine este ca nu gasesc schema de montaj cu ecu...ceea corecta.

---am montat eu maneta am tras firele afara spre cutia calculatorului si acolo am ramassss.cu schema care o aveam adica cele 4 fire care trebuie conectate la ecu in mufa intermediara (cea neagra)t10,nu merge ,,,nu exista nici cele care merg in ecu

---am cautat alta si am gasit-o pe cea cu 2 dintre cele 4 fire intr-o mufa galbena(t10e) ,un fir intr-o mufa neagra(t10b)si ultimul fir intr-o mufa maro(t10d)...nici asta nu corespunde

---mai sunt si altele,.ca deja am desfacut-o de 2 ori si fara nici un succes

va rog...ajutorr

masina din semnatura

Modificat de merinutz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Buna ziua tuturor, sunt nou pe forum...am citit si eu ce s-a scris despre tempomat si am o intrebare(sper sa nu se fi repetat) Am o skoda octavia 2 elegance din 2008 si nu am tempomat ce credeti, oare pot sa-l intalez daca as achizitiona tot kitul sau doar maneta? stie careva? sper sa imi raspundeti, multumesc!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca masina are calculator de bord (vezi consumul, etc) - respectiv butoanele in capatul manetei de stergatoare (asta daca nu ai volan cu comenzi) - nu-ti trebuie decat maneta cu tempomat - montare, activare, codare - si gata treaba.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, masina e versiunea Elegance si are MaxiDOT, sa inteleg ca ies mai ieftin!!!!(si nu are ESP....vazusem ca cine a mai montat zicea ca merge la cei care nu au ESP) Oare un pret sau un cod de produs pot obtine de la voi? Sper ca nu cer prea multe...(va dau daca trebuie mai multe info daca e necesar) MS!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1k09353513G este codul manetei de tempomat penttru masina ta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, masina e versiunea Elegance si are MaxiDOT, sa inteleg ca ies mai ieftin!!!!

 

asa cum ti-am zis mai sus.... doar maneta. Codul l-ai primit deja, netul este plin de oferte.... ca si forumul nostru.. gasesti si originale, si after-market.... si OEM....

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

O intrebare! Eu am skoda octavia tour 2. Se poate monta tempomat? Exista acel fir gata tras? Motorizare 1.6mpi.2011

Modificat de Ct77lkf
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DA, se poate. Acel fir este tras, Trebuie vazut ce tip de calc de coloana ai, dar cred ca e cel vechi.

Modificat de lucian.1950
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

posteaza o scanare de pe modulul 16 - steering whell.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

BUNA ZIUA. AM O SKODA OCTAVIA II DIN 2008. SE POATE MONTA TEMPOMAT? EXISTA ACEL FIR? ACESTA ESTE BUN? SKODA OCTAVIA 1U2 1997-2010 INDICATOR STALK SWITCH CRUISE CONTROL 8L0953513J. IN ZONA BRAILA GALATI MONTEAZA CINEVA?

 
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate monta , exista acel fir tras. dar nu este buna maneta de la ocatvia veche, trebuie 1k0953513G.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

MULTUMESC FRUMOS. CAT AR COSTA DACA MA HOTARASC SA MONTEZ TEMPOMATUL? STII PE CINEVA IN ZONA BRAILA GALATI?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu mai scrie cu CAPS.

 

Nu stiu in zona ta, dar in Bucuresti ar fi 200-250 maneta si 100 manopera.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  Un telefon se poate sa imi dai de la cineva care monteaza si este serios. Cand vin in Bucuresti sa sun. Si te rog sa imi spui cat dureaza toata operatiunea? Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cauta in aria prestari servicii. Operatiunea dureaza in jurul la 30-60 minute.

 

important este ca masina ta sa fie cu calculator de bord - ca sa ai calculator de coloana compatibil.... sa suporte tempomat.

 

altfel, trebuie inlocuit si calculatorul de coloana.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

am pus azi butoanele pe maneta, cu tot cu fire , numai vremea nu tine cu mine sa o montez,asta a iesit

aceste butoane se defecteaza cam pe fiecare an ,sunt luate de la Adelaida , imi trebuie ceva de calitate dar nu stiu catre ce sa ma orientez,dati mi o idee.                   http://www.adelaida.ro/microtach-spst-no-off-on-9.5mm-tact-69k-f.html

Modificat de darin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pune o maneta OEM si ai scapat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

am pus azi butoanele pe maneta, cu tot cu fire , numai vremea nu tine cu mine sa o montez,asta a iesit

aceste butoane se defecteaza cam pe fiecare an ,sunt luate de la Adelaida , imi trebuie ceva de calitate dar nu stiu catre ce sa ma orientez,dati mi o idee.                   http://www.adelaida.ro/microtach-spst-no-off-on-9.5mm-tact-69k-f.html

 

 

daca optezi sa pastezi aceeasi maneta, cauta switch-uri produse de Omron, Saia-Burgess, Panasonic... etc. Acestea garantat vor rezista in timp.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 years later...
On 10/27/2014 at 4:44 PM, eneconstantin said:

MULTUMESC FRUMOS. CAT AR COSTA DACA MA HOTARASC SA MONTEZ TEMPOMATUL? STII PE CINEVA IN ZONA BRAILA GALATI?

Ai gasit pe cineva sa monteze in Galati Brăila? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!