Jump to content

Discounturi, Oferte La Masinile Noi


Durpaneus
 Share

Postare recomandată

Salutare!

Mi s-ar parea util ca membrii forumului care si-au cumparat o masina noua sa impartaseasca si celorlalti din experienta lor: de unde le-au luat, ce discounturi au obtinut, ce eventuale echipamente extra au primit incluse in pret, ma rog... stiti voi... de-astea.

Nu in ultimul rind, i-as ruga si pe cei care si-au cumparat masinile din afara tarii, ca poate migram cu totii sa ni le luam de-acolo.

Nu de alta, dar cred ca sintem satui de aroganta unor reprezentante.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut ideea ta. Eu tocmai vreau sa cumpar un touran si deocamdata dealerul mi-a oferit gratuit volan multifunctional din piele, care in mod normal costa 303 eur. Pretul total al masinii ajunge undeva la 23.500 eur. Chiar vroiam sa stiu daca mai pot "stoarce" ceva de la el, sau nu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se discuta destul de mult aici

Va rugam folositi search :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vazusem acel topic. pe acesta l-am propus in ideea in care cei cu maisini cumparate recent pot spune cum au reusit sa negocieze pretul, cu speranta ca vom mai cistiga si noi cite o batalie in razbelul cu dealerii.

doresc ca informatiile sa fie cit mai la subiect: "am fost acolo, asa i-am strins cu usa, chestiile astea le-am primit "cado", discountul asta l-am avut".

nu filosofeala pe marginea subiectelor gen "de ce masinile costa atit", "ce e scump e bun,iar ce e ieftin e prost", "daca e mai bine noua sau second" "importatorii au avut atit cifra de afaceri si noi le facem fundu' mare" "comportamentul agentilor de vanzari este..." si asa mai departe.

in speranta ca ati prins ideea, si ca cei cu masini noi vor face un gest de intrajutorare si pentru confratii de pe forum...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Revin si eu cu detalii: masina (Touran) a costat 24.400 eur cu tva si am primit volanul cadou, pret final 24.100 eur.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si numele dealerului, te rog

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scuze, e Auto Top de langa Tg.Mures.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!