Jump to content

Noutati de la Seat


black_shadow
 Share

Postare recomandată

Am facut si eu niste poze la primul Leon Cupra galben vazut de mine :)

Am petrecut 1h30 langa el...

736215034jw.jpg

527310731db.jpg

577134588td.jpg

355819059cf.jpg

366285646xe.jpg

524040188oo.jpg

640365329po.jpg

718143069cc.jpg

dsc002550pm.jpg

484550828la.jpg

.... si pretul: 105po.th.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

auuuu asta chiar ca doare!!masina arata bestial!cred ca o sa dau o tura sa-l vad si eu!scaunele alea cel putin m-au dat pe spate!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am reusit sa fac niste poze bune cu bordul si volanul, batea soarele f tare si sunt nasoale pozele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Care va bagati sa va luati un leon roz? :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Numai Seat poate avea curajul sa scoata o culoare asa nebuna :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Wolfsburg, 23 January 2007 - Walter Maria de Silva has been appointed Head of Group Design effective February 1, 2007, and will thus be responsible for the design lines of all passenger car brands going forward. Previously, de Silva held the same function at Audi, where he was Head of Design at the now discontinued Audi brand group, comprising the Audi, Seat and Lamborghini brands. He replaces Murat G

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oricum, faptul ce era seful de design nu inseamna ca a desenat el personal vreuna din modelele SEAT, in ultimul numar AUTO EMOCION, revista Seat, este un interviu cu cel care a desenat ibiza si modelele aparute din 2002 incoace, deci cred ca Walter Da Silva doar a supervizat designul, nu s-a implicat direct.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu ma bucur foarte mult ca pleaca! E timpul pentru o schimbare majora in linia de design mai ales la Seat. O schimbare care sa reflecte in totalitate sportivitatea brand-ului Seat ca ivizie sport Audi Group.

Ce as as dori si mai mult e sa nu se mai faca ierahizarea asta intre brand-urile din grupul VAG sa fie o politica libera de preturi si dotari la masini.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu se poate face asa ceva X-Ecutor pentru ca VAG este in primul rand o companie comerciala pe care o intereseaza sa scoata bani nu sa vanda masini faine care sa placa la oameni :P Aia e o conditie ca altfel nu le-ar vinde. Dar daca dau liber atunci si-ar face concurenta lor, ceea ce e stupid (din punctul lor de vedere). E ca si cum Coca-Cola ar scoate inca un suc, Moca-Cola care sa aiba acelasi gust dar sa fie cu 1000 de lei mai ieftin. E clar ca Coca-Cola nu se mai cumpara, deci isi fac lor concurenta. Si per total pierd. Dar nu conteaza, si asa e bine. Important e sa continue sa pastreze SEAT si sa bage bani in ea :P

In alta ordine de idei... WOW ce bine arata Leonul ala mov. Nu imi place mov dar asa de bine e inchegat ca design de nu iti vine sa crezi. Is tari aia de la SEAT. Si da, culoarea numai ei ar fi avut curajul sa o lanseze :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Eu chiar nu mai inteleg cum e cu motorizarile: pe Leon pun 1.6 8v iar pe Cordoba 1.6 16v. Din ce cauza oare? De ce nu merg pe 8v sau 16v la ambele? Oricum, se pare ca e ceva politica de grup - parca si pe Polo gasesti 1.6 16v - iar pe Golf nu apare (doar cel 8v sau FSI).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

"SEAT has tremendous potential for development in the future."

@AIX: Si pe mine ma enerveaza politica asta de marketing ...

Si eu as vrea sa iau un golf pe benzina cu motor mai modest, dar din cauza variantei "antice" a motorului 1.6 MPI ar trebui sa "sar" direct la 1.6 FSI ... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se pare ca maine seat vine cu o noutate absoluta la geneva. e posibil sa fie leon cc sau altea de teren....

post-4754-1173092926_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asa cum anticipam, s-a lansat altea xl 4x4

post-4754-1173168839_thumb.jpg

post-4754-1173168844_thumb.jpg

post-4754-1173168848_thumb.jpg

post-4754-1173168852_thumb.jpg

post-4754-1173168856_thumb.jpg

post-4754-1173169403_thumb.jpg

post-4754-1173169408_thumb.jpg

post-4754-1173169412_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cine vrea sa vada live (se intampla chiar acum aceasta lansare) sa mearga pe www.seat.com si la world premier sa fac click pe live webcam!

later edit: se pare ca merge numai cu internet explorer

adresa webcamului e : http://www.seat.com/com/webcamGinebra/index.html

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi place gama Altea. Dar, la prima vedere, "chestia" asta mi se pare o strutocamila. Si oare cum se deschide hayonul ala?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum e garda la sol ridicata la maxim pt expozitie. Touregul tot asa arata (gen camila) cu garda la sol ridicata adica in modul offroad.

Mie imi place f mult si ma bucur ca 4x4 a revenit la seat!

Daca va uitati acum puteti vedea si interiorul care mi se pare bestial!

Click aici pt live webcam numai in internet explorer: http://www.seat.com/com/webcamGinebra/index.html

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

haionul se deschide cam asa:

post-4754-1173170185_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Touaregul are suspensie pneumatica, care permite reglarea garzii la sol. Nu cred ca Altea XL 4x4 dispune de o astfel de suspensie. Ca sa deschizi hayonul ce faci: dai mai intai roata jos sau il ridici cu tot cu roata? :lol: Sunt curios de ce tip de tractiune integrala dispune acest model.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel mai probabil Haldex. Sa vedem poate fac si ei o surpriza... totusi ma indoiesc ca vor sa faca cu modelul asta concurenta la vw si sa puna ceva superior gen Torsen ca la audi....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

suspensia pneumatica de la touareg e oferita optional, nu vine standard cu ea.

ca sa deschizi haionul, dai roata de rezerva in stanga si ridici haionul, ca la majoritatea suvurilor...

later edit: masina se cheama altea freetrack.

post-4754-1173170800_thumb.jpg

post-4754-1173171117_thumb.jpg

post-4754-1173171122_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!