Jump to content

Noutati de la Seat


black_shadow
 Share

Postare recomandată

ieri,in B am vazut in trafic controversata cupra de politie.

a trecut ca vijelia...deh 240cp :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un nou model surpriza de la Seat, prezentat azi in prima zi a salonului auto de la Barcelona:

Seat Ibiza Bocanegra

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

arata mult mai bine decat noul ibiza.cel putin partea frontala este senzationala.nu sunt diferente majore,insa sunt suficiente cat sa dea un look agresiv si mult mai frumos decat la modelul pe care-l vedem pe sosele

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O declaratie a presedintelui Seat, Eric Schimdt, din care aflam printre alte lucruri interesante ca dupa lansarea Bocanegra urmeaza lansarea Ibiza ST, varianta variant a modelului Ibiza, in 2010, apoi lansarea unui nou model, in clasa mini, loc ramas liber dupa iesirea din productie a modelului Arosa:

http://seatcupra.net/index.php?option=com_...06&Itemid=1

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Cuprei i-ar mai trebui doar tractiune integrala putere are :wub:

Cu 260 de CP pe tractiune fata Cupra are nevoie de sofer priceput!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

La Salonul Auto de la Frankfurt, din septembrie, Seat va fi prezent cu 2 premiere mondiale: noua Ibiza ST si noua Seat Arosa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca veni vorba de cupra de pe autostrada as vrea sa va spun ca in Constanta avem seat exeo de politie.

Nu stiu daca comunitara/rutiera/etc etc dar e cert ca exista.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Arata chiar foarte bine. Intresant de ce i-au spus "IBZ"!

Suna cam aiurea sa spui ca ai un Seat Ibiza IBZ Sports Tourer.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E un concept, modelul va fi lansat anul viitor la Geneva, in martie. Nu puteau sa-i spuna direct Ibiza Sports Tourer, avand in vedere interiorul diferit ca materiale de ce exista pe Ibiza si elementele de caroserie diferite: faruri si stopuri cu led, praguri, etc. Eu cred ca noul designer sef al Seat face lucruri foarte bune la exterior, la interior insa mai e de lucru, daca ma uit la ce exista la VW. Noul Polo e departe de Ibiza... din pacate, distanta de calitate la interior intre cele doua modele s-a accentuat, in cazul modelelor anterioare (6L vs. 9N3) nu era atat de mare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E frumusica foooc imi place tot la ea :) si la 4,22 metri e aproape la fel de lunga ca si leonul deci va avea spatiu arhisuficient.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Portbagajul e foarte mare, 420 de litri fata de 341 cat are Leonul, e ceva in plus. Masina imi place mult la exterior, nu ma pot in schimb impaca cu interiorul, pentru mine e cam greu de digerat. Asa cum arata conceptul, cu alcantara si piele arata foarte bine, insa masina de serie nu va arata asa.

http://seatcupra.net/index.php?option=com_...57&Itemid=1

Aici gasiti si un filmulet cu noul concept:

http://www.seat.com/com/beapps/minisites/c...biza/index.html

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si mie imi face cu ochiul, dar vorba lui Cristi, interiorul nu va fi cu piele si dupa mine pana sa apara la vanzare sigur va mai suferi ceva modificari mai ales la interior, dar si la faruri si oglinzile exterioare, asta in parearea mea. Una peste alta cam lipsea de la Seat un model dintr-o clasa mica si cu un porbagaj mare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sookie, exista Cordoba cu portbagaj mare :)

Acum, mie chiar imi place, aduce cu Audi A3 Sportback din profil, si la interior materialele sunt de buna calitate si bine finisate, insa nu cred ca va arata asa modelul de serie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, ai dreptate, am uitat de Cordoba :) scuze, oricum e bine sa mai scoata ceva modele noi, chiar zilele trecute ma gandem ca ar fi cazul sa mai umble un pic cu modificarile si pe la Cordoba, oare acest model se doreste sa fie modelul inlocuitor pentru Cordoba? Oricum aseara m-am uitat mai atent peste poze si articole, imi place mult stilul usilor din spate, gen Leon

Modificat de Sookie
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana la urma a fost lansata noua arosa?nu am gasit mai nimic pe net despre ea,aveti ceva informatii?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici eu nu am gasit nimic despre o noua generatie Arosa. Eu am fost cel care v-a prezentat aceasta informatie, insa am citit-o intr-un articol. Mi-ar fi placut sa apara si un asemenea model, insa se pare ca mai avem de asteptat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S-ar putea sa apara anul viitor la salonul auto de la Geneva, dupa cum se stie este un model derivat din VW-ul "UP" dupa care va mai face si Skoda un model.(Informatie tot pe net citita, nu imi apartine)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Seat Ibiza, Leon si Exeo vor debuta in Raliul Cataluniei

Modelele Seat Ibiza Bocanegra, Leon Cupra si Exeo vor deschide drumul in cadrul Raliului din Catalunya. Seat colaboreaza cu organizatorii acestui raliu de 18 ani.

http://www.automarket.ro/stiri/seat-ibiza-...niei-25208.html

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!