Jump to content

Noutati de la Seat


black_shadow
 Share

Postare recomandată

Un nou design pentru website-ul media.seat.com

media_seat.jpg

Website-ul media.seat.com a fost supus unui tuning.

Un nou sidebar pentru categoriile mari, categorii noi de stiri, posibilitatea de abonare la cele 2 feed-uri RSS (SEAT NEWS si SEAT SPORT NEWS ) sunt cateva dintre facilitatile oferite de noua versiune.

Citeste tot articolul pe e-Seat.eu

Modificat de kadett
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ibiza1.jpg

Noul Seat Ibiza a mai castigat 2 premii

Noul Seat Ibiza a castigat premiul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

http://www.auto.ro/stiri/seat-confirma-ver...campaign=zilnic

Marca spaniola a grupului Volkswagen a anuntat ca dezvolta o versiune break a noului Ibiza. Modelul Ibiza ST (Sport Tourer) va fi prezentat, cel mai probabil, la Salonul Auto de la Barcelona intre 9 si 17 mai.

Ca motorizari si transmisii, ST-ul le va prelua pe cele ale hatchback-ului. Astfel, masina are trei versiuni de motorizare pe benzina - 1,2 litri ce dezvolta 70 CP, 1,4 litri si 85 CP, si, 1,6 litri si 105 CP, si doua diesel, de 1,4 litri si 80 CP, respectiv 1,9 litri si 90 CP sau 105 CP. SEAT va introduce noul model pe acelasi segment de piata din care fac parte si Peugeot 207 SW, Renault Clio Grand Tour si Skoda Fabia Combi.

Ibiza ST continua gama Sport Tourer din care mai face parte si modelul prezentat recent, la Geneva, Exeo ST. Ibiza ST este al doilea break de clasa mica al constructorului spaniol, dupa Cordoba Vario.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am primit acest mail de la seat si m-am gandit ca poate mai sunt doritori care vor sa se alature acestei actiuni!

"Noi, cei de la SEAT, am acordat intotdeauna o importanta deosebita mediului in care traim. De aceea salutam, ne alaturam si ne implicam cu drag in evenimentul Earth Hour, aceasta initiativa internationala atat de importanta prin care incercam sa facem cat putem pentru a ne ocroti Pamantul.

Stinge si tu lumina Sambata, 28 martie 2009, intre 20.30 si 21.30!

Pentru prima data, Romania se va alatura oficial milioanelor de oameni din intreaga lume, celor peste 60 de tari si celor peste 1000 de orase de pretutindeni.

De data aceasta, Romania nu numai ca se implica oficial, dar are si un ambasador, nimeni altul decat Zoli Toth, de la trupa Sistem, care a fost foarte incantat sa se alature miscarii Earth Hour. Artisti si peroane publice si-au declarat sustinerea pentru salvarea Pamantului.

In 2009 speram sa atingem cifra de 1 miliard de oameni care vor stinge lumina.

Completeaza si tu lista pentru a lua parte la aceasta actiune. http://www.whiteimage.ro/clients/seat/no13/inregistrare.php

Si spune-le si prietenilor tai sa se alature Orei Pamantului.

Cu cat suntem mai multi, cu atat Pamantul mai are o sansa!

Stinge lumina si lasa Pamantul sa respire!

Nu te gandi ca vei sta pe intuneric. Vei vedea ca lipsa luminii nu este un impediment.

Uite ce sfaturi iti dam http://www.whiteimage.ro/clients/seat/no13/2.html

Cum a inceput Earth Hour http://www.whiteimage.ro/clients/seat/no13/1.html

Modificat de pityc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:rolleyes: Mi se pare mie sau la ora aia joaca Romania cu Serbia ? Pot sa particip la actiune dupa meci ? ^_^

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti sa te uiti la meci cu lumina stinsa! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca e vorba doar de lumina, nicio problema ca eu stau mai mult pe intuneric :) (emo kid din reclama de la Cosmote). Lumina o folosesc doar cand e nevoie, daca e vorba de curent atunci e naspa ca la ora aia n-ai ce face fara curent :icon_thumright: eventual sa ies la plimbare cu masina dar contribui si mai mult la incalzirea globala.

Dar nu-mi pare a fi noutate de la Seat, am primit si sms de la Vodafone sa sting lumina. Trebuie sa-mi pun reminder sa nu uit, oricum nu cred ca vor respecta mai mult de 20% din oameni "intelegerea".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu vreau sa fiu off-topic, dar mi se pare doar furtuna intr-un pahar cu apa. Nu asa se reduce consumul de energie, consumul casnic oricum e mic, sunt destule industrii intensiv consumatoare in energie unde nu se pune accent pe eficienta energetica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu zic ca sunteti deja OffTopic si sa ne oprim aici cu acest subiect, e numai propaganda; Personal nu am sa sting lumina atata timp cat pretul energiei se stabileste la bursa si nu la adevarata valoare! :angry:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Seat%20Ibiza%20ST.jpg

In 2010 vom avea Seat Ibiza ST

Dupa ce anul aceasta a fost prezentat Exeo ST, in 2010 va fi disponibil si un model Ibiza ST. Aceasta stire a fost confirmata chiar de catre conducerea SEAT SA in cadrul raportului anual.

Ibiza ST , adica Sports Tourer, este al treilea model dupa New Ibiza si Ibiza SC.

E-Seat.EU

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un nou website pentru producatorul SEAT. Am observat ca acelasi design a fost aplicat pentru site-urile de importator din cateva tari. Pentru Romania, mai asteptam.

website_seat.jpg

website_seat2.jpg

Modificat de kadett
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Prima schita cu noul model Ibiza ST:

912407054.jpg

http://www.worldcarfans.com/9090403.026/se...sketch-released

Mai jos puteti gasi comunicatul oficial cu privire la Ibiza ST:

In the week the new Exeo saloon and ST officially launch in UK showrooms, ambitious Spanish motor maker SEAT is underlining its intention to compete in other new sectors of the car market with first details of an exciting addition to the Ibiza line-up.

The forthcoming Ibiza ST, illustrated here with a concept design sketch, is destined for UK showrooms next year and becomes the third distinct body style in the Ibiza model family - joining established big sellers the practical Ibiza 5dr and sporty Ibiza ST.

The unveiling of the attractive ST is, however, not SEAT's first entry into the supermini estate segment: it follows the SEAT Cordoba Vario which debuted in showrooms here in 1998.

This time around, the compact estate offering promises even more style, comfort and practicality thanks to the exceptional creative efforts of SEAT design chief Luc Donckerwolke.

The ex-Lamborghini man, who has introduced SEAT's new trademark Arrow Design concept on cars such as the latest generation Ibiza and new Exeo, is again working to deliver a healthy dose of much-needed sporting SEAT style into a traditionally dowdy market sector.

The rationale behind SEAT's latest new car is as confident as its design. Speaking recently SEAT S.A. President Erich Schmitt said:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Se pare ca Politia romana a achizitionat 10 Seat Leon Cupra. Nu am o stire oficiala dar pe alte forumuri le-a vazut lumea pe langa A2.

Atasez si o poza.

Eu banui ca s-ar putea sa fie ceva publicitar dar..cine stie....poate fi adevarat si ne vom intalni pe cele doua autostrazi cu aceste Cupra.

post-13843-1241010842_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca e asa oare chiar le trebuiau trapa? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lol ... nu le trebuia trapa ...dar asta era pe stoc cu livrare rapida .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:( nu iau apararea nimanui ,insa este o initiativa de laudat.atat timp cat in germania in curtea politiei rutiere exista bmw seria5 wagon destul de dopate,porsche iar in italia sau spania(nu mai stiu exact) exista lamborghini,de ce sa nu facem si noi un pas inainte???? s-a ras pe burta cand au venit logan-urile,si acum cand vine o masina mai rasarita iar se rade?este ceva specific romanilor sa inteleg? toti ne uitam cu gura cascata la stiri cand aratau dotarile politiei rutiere din afara nu?eu cred ca este un semn ca poate incepe sa se schimbe usor usor cate ceva. toti vitezomanii radeau in nas unui logan ca"domne la 70cp de pe logan,nici nu am ce sa mananc din el".acum poate ca au ei ce sa manance din ei. ne uitam siderati la tv si in presa cand vedem politisti scuipati si batjocoriti de diversi"papagali" cu masini smechere si ne intrebam"chiar asa am ajuns?" vwforum se vrea o comunitate serioasa si verticala din cate stiu. ne vaitam ca abuzeaza de noi?nu cred ca abuzeaza toti. daca vrem sa nu abuzeze de noi sa stim si noi legile astfel incat sa-l lovim si noi. cunosc multi membri care cunosc reglemantarile rutiere foate bine si umbla chiar cu scan-uri in masina.nu se plang ca sunt abuzati. pentru ca politistul corupt o incearca.daca vede ca nu are loc de intors se lasa pagubas.nu contest.sunt multe uscaturi,dar noi le intretinem.e bine cand te ia radarul si te opreste si-i bagi banul in buzunar si ramai cu permisul in portofel.dar cati ne-am pus intrebarea ca atunci cand vrem sa le dam spaga ca am incalcat legea,ei ar avea camera in masina si ne-am trezi legati pentru dare de mita??????

stiu ca sunt offtopic insa afirmatiile 2 clase mai mult ca trenul, minte plata,s tie sa conduca ca e linie dreapta mi se par nedemne pentru forumul asta. am avut ocazia sa stau de vorba cu un politist de la rutiera in afara serviciului si am ramas uimit de ce mi-a spus.masina pe care lucreaza este un passat v6 4motion(le stim cu totii).toti cei din B.P.R. sunt in unanimitate de acord ca aceste masini au fost mult prea puternice pentru unde erau puse sa mearga.degeaba au fost menajate pentru ca 90% au ambreiajul praf sau deja schimbat de 2 ori,lasand motoare terminate.asta pentru ca au fost puse sa mearga numai prin aglomeratia din bucuresti,unde se circula cum se circula.singurele passat-uri care sunt pe linia de plutire tehnic vorbind sunt cele care sunt pe coloane oficiale si cele care sunt la departamentele autostrazi si drumuri europene.inchei sustinand ca initiativa mi se pare de laudat. sunt curios cati din noi mergem cu maxim 130 km/h pe cele doua autostrazi pe care le avem? sunt convins ca daca am avea infrastructura moderna,ar fi altele reglemantarile,insa atat timp cat vedem cate accidente se intampla,nu pot sa spun decat ca noi suntem o parte din cercul vicios care e format din soferi cu talpa grea, politisti corupti si intretinuti de inconstienta noastra, soferi de tir-uri criminali,tarani care merg beti cu carute sau biciclete si demnitari preocupati de buzunarele lor nu de drumurile noastre

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fiind o sponsorizare e ok, doar bugetul de benzina o sa aiba un pic de suferit :(.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt perfect de acord cu dl Kelu, civilizaria de pe drumuri trebuie sa inceapa de la noi, conducatorii auto :blah_: scuze

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a inlatura orice speculatii, masina e sponsorizare de la Porsche Romania, livrata de Midocar, si este doar o singura bucata. Nu este flota de masini de acest gen. Este o sponsorizare pe 6 luni, limita de km fiind aproape imposibil de realizat. Vor fi suportate de Importator , reviziile si tot ce tine de intretinere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

I agree cu Kelu 100 % ! SI revin la vorba mea initiala, daca Logan-urile au costat 70 000 eur la combinatia cuiva, de ce n-ar lua Cupre mai degraba si ar iesi mai ieftin. Plus ca ar aduce un plus de imagine RO prin pozele din site-urile de specialitate internationale cu masina de Politie RO :icon_thumright:.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!