Jump to content

Noutati de la Seat


black_shadow
 Share

Postare recomandată

Probabil anuntul a fost facut la show'ul auto de la Barcelona si de aceea s'a axat pe Seat. Cu siguranta, odata implementat sistemul, va fi extins si restului gamei VAG. Deocamdata e vizat doar Seat prin app'ul dedicat, dar nu va ramane asa mult timp. Dar decat sa nu aiba nimeni, mai bine sa aiba toti!

Eu sper sa fiu printre cei care vor primi masina cu acest sistem operational, asta daca vor binevoi sa faca aplicatia disponibila si in Romania

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Unii au deja :) pare a fi mai degraba o problema de costuri, Waze este deja pe Kia dar nu pe Hyundai si va fi si la Renault dar doar pe anumite modele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intelesesem ca au unii Waze deja, dar corect ar fi sa il poata avea toti, oficial :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

A mai aparut vreo informatie despre colaborarea Waze/ Seat? Pe google nu am gasit nimic nou, iar de la dealer mi'au spus ca nu stiu nimic despre asta, dar nici nu ma prea asteptam la altceva, la noi oricum informatiile ajung cu intarziere pe cale oficiala

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai subiectul a devenit cumva superfluu avind in vedere integrarea oficiala a Waze in Android Auto.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OK, multam de info, nu stiam de acest aspect!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Prea putine diferente fata de Cupra. Ma asteptam la ceva mai hardcore, doar 10 cp in plus si niste fibra de carbon nu e suficient. Macar puteau pune 4drive standard.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Se pare ca foarte curand vom avea lansarea oficiala a noului Suv Tarraco, bazat pe Tiguan Allspace si produs in aceeasi fabrica cu modelul de la Vw.

27973610_455704014832616_6750936747858713361_n.jpg.c4b20639afbabb9b2084d5fdcb23bccf.jpg

Au aparut deja si primele poze, mai multe amanunte in linkul de mai jos:

http://www.seatfansclubforum.com/index.php?topic=4761.15

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

De fapt masina va fi un Kodiaq restilizat si cu alt interior, asa cum Ateca este pentru Karoq. Va fi ok pentru cei care au nevoie de o masina de familie, sunt curios ce dotari va avea in plus fata de Ateca, sunt cateva care nu sunt disponibile: volan incalzit, scaune fata electrice cu memorie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Seat/Cupra va lansa in 2019/2020 un Cuv coupe. Seamana cu conceptul 20v20, dar va avea dimensiuni de Leon. 

Cred ca e primul Cuv/Suv pe care l-as lua foarte serios in considerare ca o viitoare achiziție.

https://www.autopista.es/novedades-coches/articulo/cupra-nuevos-coches-suv-ateca-ibiza-arona-leon-cuv-coupe-seat-2018-2020

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar nu arata rau deloc. Ar fi totusi o greseala sa il lanseze doar sub sigla Cupra si nici nu cred ca ar dezvolta un model nou doar cu motorizare de top. Un hibrid probabil ca va fi disponibil, designul mai colturos ma duce cu gandul la C-HR, insa mai digerabil ptr un public mai larg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred ca vor putea susține un model exclusiv pentru Cupra, intrucat au nevoie si de volumele Seat pentru a păstra o profitabilitate buna, respectiv un pret competitiv.

Sper ca design-ul sa rămână intr-o proporție cat mai mare cu cel prezentat in linkul de mai sus, arata superb, cel putin din punctul meu de vedere ?

Modificat de roc82
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Aici arata si interiorul putin:

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toledo renunta la diesel, probabil nu cu mult inainte ca Seat sa renunte la Toledo

Zvonuri ptr 2020 (douazeci douazeci, se stie ...) despre un Arona Cupra.

Despre Ateca Cupra ce se mai stie? Lansare, preturi estimate?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Probabil Ateca Cupra se vinde din toamna, dupa se termina nebunia cu noile standarde de consum. E posibil sa vedem la Salonul Auto de la Paris un concept pentru urmatoarea generatie de Leon, desi e posibil sa fie putin cam devreme. Bineinteles, vom vedea Tarraco in octombrie, la acelasi salon auto.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Au aparut deja primele poze cu noua generatie Leon, camuflata.

Sunt putine detalii care se pot observa din poze, insa se pare ca grila frontala prezenta pe Tarraco, impreuna cu stopurile care sunt unite printr-o banda led vor fi prezente si pe Leon, parte a noii identitate de marca.

http://www.seatfansclub.com/2018/09/pillan-al-futuro-leon-rodando-con.html?m=1

https://www.motor.es/noticias/seat-leon-2020-5-puertas-fotos-espia-201850498.html

seat-leon-2020-201850498_9.thumb.jpg.d16e38d0ba2dad5203c9620ef8364587.jpgseat-leon-2020-201850498_8.thumb.jpg.894f66e5b7cb9be4820a5da56e85fe7f.jpgseat-leon-2020-201850498_12.thumb.jpg.8e80563100b8de78d2099506e93cc77c.jpgseat-leon-2020-201850498_14.thumb.jpg.358f0d37a19541062c4e242a66dce16a.jpgseat-leon-2020-201850498_16.thumb.jpg.33c36724ba4127176af114bb6e53d9a5.jpgseat-leon-2020-201850498_17.thumb.jpg.79a9e278caa775b11fc8d894ad803985.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Au aparut alte poze spion cu noua generatie Seat Leon. Nu se vad prea multe detalii, datorita camuflajului, insa probabil se va inspira din designul Tarraco, atat la exterior, cat si la interior.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa pare, farurile sunt foarte asemănătoare cu cele de pe Tarraco. 

https://www.carbuyer.co.uk/new-seat-leon-images-2019

Farurile si grila par sa fie elementele comune si pentru alte modele viitoare:

https://www.hartwell.co.uk/blog/is-this-the-first-standalone-cupra-suv/

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
On 8/1/2018 at 8:50 AM, roc82 said:

Seat/Cupra va lansa in 2019/2020 un Cuv coupe. Seamana cu conceptul 20v20, dar va avea dimensiuni de Leon. 

Cred ca e primul Cuv/Suv pe care l-as lua foarte serios in considerare ca o viitoare achiziție.

https://www.autopista.es/novedades-coches/articulo/cupra-nuevos-coches-suv-ateca-ibiza-arona-leon-cuv-coupe-seat-2018-2020

Seat a înregistrat numele Cupra Terramar

Voci apropiate companiei spun că viitorul Cupra Terramar va avea și o versiune "civilă", pe care o vom vedea pe piață până la finalul lui 2021.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!