Jump to content

Cereri manuale


remuszamfirescu
 Share

Postare recomandată

Aș fi recunoscător dacă cineva ar posta manualele de utilizare pentru VW Jetta 2012. Am căutat, dar nu am reușit să găsesc mai nimic. 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai gasit si acest topic:

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
On 06.06.2014 at 0:58 PM, R_a_z_v_a_n said:

 

Aici ai incercat?

 

Manuale Passat B5.5

Din pacate unele linkuri nu functioneaza, iar cele care functioneaza privesc doar manuale de utilizare/intretinere curenta.

Un manual de service/reparatie in engleza/romana pt un VW Passat B5.5 2001 1.9TDI are cineva?  

Multumesc frumos!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista in romana, dar nu gratis...

Modificat de ForceTurbo
Quote la postul anterior. Atentie, se sanctioneaza!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scopul acestui thread și acestui topic este schimbul de experiență, unelte, informații și bunuri între userii forumului cu scopul de a întreține în bune condiții autovehiculele noastre. Asa cum eu pot ruga un prieten sa-mi dea/împrumute o cheie franceza marca Snap-on, exemplarul unei cărți de poezii pe care o deține, Legea nr. 8/1996 privitoare la drepturile de autor permițându-mi chiar să efectuez o copie personală a operei de arte, inclusiv, deci a uneia în format tipărit, sub condiția ca respectivul exemplar să fie utilizat în scop propriu și non-comercial, tot așa și userii unui forum pot cere materiale referitoare la obiectul forumului (unelte, manuale), sub rezerva ca acele materiale să nu fie diseminate pe tot internetul și/sau în scop de a obține beneficii materiale.

De aceea nu consider deloc pertinent postul tău. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Avand in vedere ca scanarea si orice copiere este absolut interzisa , eu consider pertinent, mai ales ca administratorii site-ului spun ca nu incurajeaza in nici un fel pirateria. Cum altfel poate fi trimis pe mail un manual tiparit ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

În primul rând, suntem un pic offtopic, dar reformulez ca poate ajută pe cineva. Actualmente toți producătorii de hârtie trebuie să plătească o cota (foarte mică) către organele de colectare a drepturilor de autor pentru a acoperi daunele produse prin instituția ”copiei private”. Se poate cerceta pe google, fără nicio problemă această chestiune, inclusiv noțiunea de ”copie privată”. Prin urmare, atunci când eu vreau sa dau prietenului meu cartea mea de poezii, eu având originalul, (protejată sub drepturi de autor), atunci eu îi pot face o copie xerox, sub condiția ca eu sa nu efectuez o altă copie xerox și sa i-o dau altui prieten și tot așa SAU să mă apuc să o scot la vânzare pe internet/fizic. 

Dacă eu aleg să-mi creez o copie privată scanând opera, același algoritm se aplică și nu este nimic nelegal. 

Totodată, nu există nicio limitare în dreptul de a împrumuta opera scrisă altei persoane SAU a-ți vinde propriul exemplar. 

În al doilea rând, eu am formulat întrebarea extrem de clar : dacă cineva deține un manual se service/reparație. Acest lucru înseamna că am solicitat exemplarul unui co-forumist care are originalul. Totodată, colegul forumist poate dorește să-mi împrumute/dea propriul exemplar al unui manual de service. Orice combinație este posibilă și în forma legii prezentată este legală.

De aceea, nu văd utilitatea intervenției tale. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 7/25/2016 at 9:51 PM, Alungatu said:

Un manual in romana/engleza pentru un VW Passat CC?

Multumesc

 

On 8/12/2016 at 1:06 PM, Grinchu said:

Un manual pt Vw CC in romana? Nu stiu daca este locul portrivit, dar m-ar interesa si un caiet de service tot in romana sau macar scanata o pagina necompletata. 

Multumesc

 

 

 

Modificat de mari-rds
am gasit, impartasesc si cu ceilalti .
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut, pentru passat variant B7, 2011, motor CFFB, DSG, se poate manualul service va rog?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut! Ma puteti ajuta va rog cu un manual pentru Touran, 2012, 1.6 TDI, macar in engleza? Originalul e in germana 

Multumesc, am cautat putin aici pe forum dar nu am gasit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut. Si eu as avea nevoie de un manual reparatii passat b5.5, link-urile mai vechi nu mai merg. MS!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

buna seara , am achizitionat un golf 6 second hand 2010 ,1.6 diesel , 1kaccaycxo si as dori un manual de exploatare  in limba romana daca se poate . multumesc anticipat  .daca nu postez in locul potrivit imi cer scuze .

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

manualul il doresc chiar si contra cost fara probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Buna. Caut si eu un manual de Golf 6 Plus motor 1.6TDI 105CP, romana sau engleza.

De asemenea ar fi util si unul pentru Tiguan 2012 2.0 TDI 140 CP.

Multumesc.

Modificat de unchiu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut, 

Ma poate ajuta cineva cu manualul de intretinere pentru audi A3 - 2013 ? Daca este posibil, sa fie in limba romana. Multumesc anticipat. 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Are cineva carte service VW Golf VI, 1,6/105CP Variant TDI?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salutare si La multi ani!

Un Manual de reparatii si intretinere in limba engleza sau romana pentru un Golf V are cineva? Cam toate link-urile postate aici sunt expirate. 

Sau macar vreo sugestie de unde l-as putea descarca.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Buna,

 

la fel caut un manual de reparatii si intretinere in romana sau engleza - cam tot ce tine de mapa de bord - pentru un Golf V Variant  1.9 TDI DPF din 2009. La o adica si de se gaseste fizic m-a intereseaza un pret, mapa mea fiind in germana ....

 

Multumesc si sa aveti o zi faina!

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut! As dori, va rog, manualul de utilizare in lb. romana pt Touareg 7P, fabricat dupa 2011, daca ma poate ajuta cineva. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

salut. ma poate ajuta cineva cu un manual ptr passat b8?

 

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A sosit vremea sa va cer si eu ajutorul. O carte service scanata pentru Octavia 2 FL are cineva? CA mi s-a terminat si nu m-a dus capul sa scanez ultimele file inainte de a le completa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu vreau acelasi lucru, carte service pt Octavia 2 FL ! Fac cinste.... :)

 

Multumesc 

@Al Bundy Daca fac rost din alta parte te anunt. Am mai cerut si in alte parti....

Modificat de gmtiby2016
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!