Jump to content

SuperSkoda.com


mirceaking
 Share

Postare recomandată

Dear Petr,

Could you ask one of your customers that bought it (Romanian, if any, would be better) to provide me his contact details, for checking with him? Thank you, bla, bla, bla

 

Ma gandesc ca au un program de facturare de pe care pot filtra clientii care au cumparat ceea ce vrei tu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oricum raspunsul lor este mult prea vag. Ceva de genul: afara sunt intre 10 si 25 de grade..

Modificat de Frnm
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@frnm: subscriu

@OctaviaYUB: astept raspunsul tau cu nerabdare dupa comanda :)

 

@restu: eu in principiu maine voi face comanda la eie, pana acuma suntem 2 persoane, 1 Cluj, 1 Bucuresti, vom imparti transportul la cate persoane ne adunam. PM pentru detalii, comanda va fi confirmata undeva maine amiaz/dupa-masa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Frnm, din cate stiu si 1.8TSI are evacuari pe ambele parti. Si toate versiunile 4x4 au evacuari la fel.

 

@restul, problema voastra este de fapt ca acele ornamente sunt prinse de bara (la RS) si nu de teava evacuarii. Se vede si din pozele de Superskoda ca are acele elemente de prindere, care se tin de bara. Deci ajungeti la chestii urate, gen decupat bara. Cred ca ori va comandati bara spate RS cu totul ori o lasati balta...

Modificat de TudorM
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu daca este vreo regula sau asa erau in trecut, dar la mine (auto fabricat in Nov 2014) tobele finale sunt pe stanga (din pacate). Am verificat in decembrie la service.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1.8TSI le are pe stanga, ambele. 1.8TSI 4x4 Combi are cate una pe fiecare parte

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru cei care au mai comandat de pe superskoda, a-ti avut posibilitatea sa faceti track la pachet respectiv mai tineti minte cu ce curierat au ajuns in Ro ?

 

Mersi!

 

Edit: am gasit, nvm :) http://www.superskoda.com/articles/Online-tracking

Modificat de ToniM
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare. In perioada promotionala de acum 2 saptamani (-20%)  am facut si eu o comanda la SuperSkoda si am platit prin PayPal . Plata a fost facuta pe finalul campaniei, luni seara.

Din nefericire dupa cateva zile am observat ca nu se intampla nimic cu comanda mea. Am luat legatura de cateva ori cu cei de acolo (prin email) si de fiecare data am primit acelasi raspuns : nu au ajuns banii, sau nu gasim plata dvs , va rugam sa mai asteptati.

Vazand ca nu reusesc sa am nimic concret de la ei , la 10 zile calendaristice de la efectuarea platii am intrat pe situl paypal si am facut reclamatie si supriza , in 3 ore reclamatia a fost inchisa si am primit banii inapoi .

Acum eu nu reusesc sa mai inteleg nimic: pentru validarea comenzii si trimiterea produselor nu a fost gasita plata, dar rambusarea s-a facut imediat !!! (am verificat si bani sunt deja pe cont)

A mai patit cineva asa ceva ? Cat dureaza (din experienta voastra nu ceea ce scrie pe site) de la efectuarea plati pana la livrarea comenzii (adica pana cand impacheteaza si expediaza cei de la superskoda comanda ) ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Făcut comandă sâmbătă trecută, luni confirmat, vineri ajuns comanda

Salutări de la schi și o duminică făină tuturor!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am comandat de doua ori, la diferenta de un an si lucrurile arata cam asa:

1. comanda + plata 29.03.2014 / preluare colet 02.04.2014 / livrare colet 04.04.2014
2. comanda + plata 01.02.2015 / preluare colet 04.02.2015 / livrare colet 09.02.2015

La comanda nr. 2 livrarea a durat mai mult din cauza unei erori de sortare la GLS Romania (au trimis coletul din Sibiu in Bulgaria). In ceea ce priveste superskoda.com, pana acum, sunt multumit de "colaborare" desi trebuie sa recunosc ca sunt "gramezi" dpdv al relatiei cu clientii (mai ales pe partea tehnica).

Modificat de kthor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare

Intr-un final s-a rezolvat si cu comanda mea ! Am comandat printre altele :

- Octavia III limousine - rear roof spoiler RS PLUS, O3L-RFSPL-RSPLUS http://www.superskoda.com/fr/Skoda/OCTAVIA-III/Octavia-III-limousine-rear-roof-spoiler-RS-PLUS

- Octavia III Limousine - rear trunk spoiler AERO DESIGN, O3L-RSPL-AERO http://www.superskoda.com/fr/Skoda/OCTAVIA-III/Octavia-III-Limousine-rear-trunk-spoiler-AERO-DESIGN

 

Eu am crezut ca se vor livra impreuna cu aditivul necesar dar din pacate nu a fost asa (greseala mea ca nu am intrebat inainte)

Are cineva idee cum se instaleaza cele 2 piese? Cu ce lipici poliuretanic trebuie sa le lipesc ? A mai facut cineva asa ceva ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@arla: banda dublu-adeziva ? Se gasesc in bricostore-uri si eu zic ca ar trebuie sa fie de ajuns - gen praktiker/dedeman, le gasesti si la diferite "latimi"

 

ce tare, si eu vroiam sa fac ambele comenzi in vara, insa culmea, masina a fost livrate cu "trunk spoiler" - desi nici dealer-ul nu a stiut sa imi spuna ce pachet a cauzat aceasta ^^

 

Cat despre rear roof spoiler, inca ma gandesc sa il comand cand se mai incalzeste, asteptam poze :D

 

edit: typos

Modificat de ToniM
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@bogdann81: detin 1,6 tdi, de acolo nelamurirea

 

 

later edit: atunci probabil a venit la pachetul design elegance al meu, desi dealer-ul nu a putut sa imi mentioneze ce optiune era - comanda 12/2014

Modificat de ToniM
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cand am comandat eu (10.2013), eleronul era disponibil in pachetul "design"... sau ceva similar. Deci se putea chiar daca nu aveai 1.8 TSI.

In orice caz, eleronul prezentat de arla este diferit de cel de pe 1.8 TSI. Posibil insa sa se monteze folosind acelasi tip de adeziv (D172090A2).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Apropo, daca mai sunt doritori cred ca eu in weekend mai lansez inca o comanda de la superskoda. - probabil sambata dupa-masa seara, daca nu exista doritori care au nevoie de timp pentru a lua decizia peste weekend :P

 

Front mud flaps (sper sa scap din mizeria care sare la manerul usilor din fata), rear door sills (masina vine echipata din fabrica ca pachet doar front), rs footrest +rs pedals (am avut si la polo cross pedale cu aluminiu/metal ce o fi, si le duc lipsa :) ), led pentru portbagaj (personal mie cam apatica lumina), 

 

Asa ca putem imparti transport/taxe paypal in cate persoane ne adunam. PM / reply daca exista doritori.

 

Seara faina tuturor ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am masina din 10.2013. 1.2 TSI pe langa pachetul elegance masina mea are scaune sport si dealerul de la AviaMotors mi-a spus ca ELERONUL a venit BONUS, (moca)[emoji16] pt ca am comandat scaunele sport + pachetul respectiv

Modificat de OctaviaYUB
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Si eu ma gandeam, insa speram sa vad de la cineva poze pe "viu" inainte :)

Eu probabil saptamana vitoare voi mai avea o comanda, daca doreste careva PM/reply ^^

 

Pro: mi* se pare ca ar da bine

Contra: depinde cum stai cu bordurile ;)

Modificat de ToniM
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai comanda careva in viitorul apropiat jaluzele customizate de pe X-Shades? M-ar interesa pentru O2 si poate impartim transportul si taxele de PayPal.

 

Florian

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara tuturor,

In curand voi fi posesorul unei Skoda Octavia 3 nou nouta  :D  (dupa Paste) si doresc sa vand jantele impreuna cu anvelopele. Mi-am comandat varianta echipata cu scaune sport si implicit jantele de 17" Denom dar doresc sa-mi achizitionez niste jante aftermarket. Daca este cineva interesat sa cumpere de noi jantele Denom de 17" impreuna cu anvelopele il rog sa ma contacteze pe forum sau cel mai bine pe adresa de mail: andreitatavu@yahoo.com si imediat cum ridic masina le si livrez jantel+anvelopele (atasata aveti o poza cu jantele pe o skoda octavia 3)

Tin sa precizez ca livrez doar in Bucuresti.

O seara frumoasa tuturor

post-151061-0-36436000-1427911700_thumb.

Modificat de tatavu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru doritori, superskoda au jante noi pe stoc ;)

 

Cred ca voi urma in loc de Hawk, sa imi comand Blossom ^^

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As vrea sa stiu cat sunt taxele de transport + comisioane la plata (paypal sau transfer bancar) ptr. produsele luate de pe superskoda si cat dureaza onorarea comenzii ?

Ma intereseaza cateva chestii gen becuri led, set plase etc. 

A luat careva plasa la vreo comanda ?

 

Cine are perdelute la luneta si laterale spate rog indrumare ptr. achizitie (de unde, pret) si detalii cum se monteaza (magneti, ventuze).

 

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!