Jump to content

SuperSkoda.com


mirceaking
 Share

Postare recomandată

cristiansen077

Nu ar fi mai elegant sa va puneti folie? Arata mult mai bine, decat perdele/perdelute...parerea mea, nu dati cu pietre.

Cand am dat comanda nu era disponibil sun pack, ca as fi comandat asa ceva...plus ca am vazut O3 cu geamuri fumurii si arata foarte bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu o sa pun folie antiefractie dar fara tenta iar astea sunt bune pt cand ai copil in spate, poti deschide geamul pt aer curat si tot sa ai protectie anti gandaci zburatori si soare.

Sent from my HTC One X using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

HAi, da comanda, ca poate vin pana la PAste sa-mi fac un cadou.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astazi au sosit X-shade-urile comandate din greseala. Dupa ce le ridic si le fac proba revin cu o impresie si poze.

Si cum le-ai platit?

Ca si eu am plasat o comanda, a zis ca a fost procesata, a venit email de confirmare, dar banii cum ajung la ei ? CAnici macar nu am cont paypal.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa am patit si eu. Iti vor trimite pe mail suma de platit si modalitatea. Mie mi-au zis ca mai au probleme cu site-ul. Daca nu primesti raspuns maine, scrie-le tu la adresa de mail de pe site, sau fa-o chiar de acum...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cat a fost transportul ca as vrea si eu sa iau pentru ca am deja pe spate (luneta plus gemulete ) si as mai vrea sa iau si pentru geamurile din spate ! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

MI-au trimis factura, le platesc prin paypall. Transport 65 lei, taxa paypal 8.8 lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
Alexandru P

Am comandat set amortizoare capota o3 de pe superskoda cu plata paypal. Comanda am dat-o luni seara (22:30-23:00) si vineri le- am primit. Cu transport si comision paypal a iesit 252 ron. Se potrivesc ok. . Daca exists doritori de ceva produse, ma bate gandul sa imi comand ceva leduri de interior pt plafoniera, mai impartim transportul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

 

In legatura cu amortizoarele pentru capota, si le-a instalat cineva?

Sunt curios pe unde vine amortizorul cand capota e inchisa. Am vazut ca este un buretel pe margine p-acolo si nu prea are loc amortizorul fara sa indoaie acel buretel. Sau ma insel?

Modificat de mobert
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 amortizoarele pentru capota, 

si eu as fi interesat. daca sunt ok si nu deranjeaza zona, m-as baga si eu la niste amortizoane si alte cateva maruntisuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alexandru P

Din punctul meu de vedere sunt foarte ok, sg repros este ca nu mi au dat si saibs pt fiecare tija ce se insurubeaza in capota/aripa. Eu zic ca merita banii. Legat de acel buretel, amortizoarele apasa usor pe ele dar vad ca au luat forma amortizorului, o sa pun poze pt exemplificare.

Pe mine ma tenteaza acest pachet de leduri interior, aveti cumva cunostinta de ceva leduri albe pe la noi in tara care nu fac figuri, doar la interior ma intereseaza

http://www.ledperf.co.uk/pack-interior-full-led-pure-white-for-skoda-octavia-3-5e-p-4942.html

Modificat de Alexandru P
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt curios pe unde vine amortizorul cand capota e inchisa. Am vazut ca este un buretel pe margine p-acolo si nu prea are loc amortizorul fara sa indoaie acel buretel. Sau ma insel?

 

Cam asa arata dupa cateva luni de la montare.

Spor!

post-127470-0-63181900-1400135543_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci frumos pentru poza!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@kthor: poti sa pui o poza si cu ce scrie pe amortizor? Mersi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alexandru P

Nu are cod, 160nm ,ki-r si treaba cu gas pressure etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alexandru P

Am gresit , uite ce scriepost-48100-14002173197317_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Daca se baga cineva...as fi si eu interesat de cateva leduri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Dar a luat cineva pana acum ? / " se potrivesc" cu CAN-BUS-ul de la octavia 3 ? /eu am incercat cateva de prin oras ...si mi a dat eroare :"bec ars"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In final am renuntat la LED uri ...si am ales varianta de compromis,,,becuri incand. Blue Vision de la Ph. (~17-18 lei/set), nu au intensitatea luminoasa a unui LED..dar spectru luminos/T' e mai aproape de lumina alba decat de cea calda/galbuie si se potriveste mai bine (am pus la placuta de nr, am incercat si la lum.pozitie faruri....dar surpriza ...erau din fabrica ..."blue " ca sa dea o lumina mai alba apropiata de lumina DRL LED ,,,,si / Xenon echipate din fabrica)


ideea e ca ..."chestia aia de depozitare" se gaseste si in lista de accesorii de la skoda , ca si multe altele pe care scriu pe site ca sunt piese originale skoda; problema e de lucrurile utile ...pe care skoda nu le-a pus nici la optionale..si nici la accesorii....din pacate ...gen:amortizoare capota, LED uri...pe la diverse blocuri optice, parasolare mecanice, etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu inteleg nimic din ce scrii...poti fii mai coerent?

 

Acu' serios, ridici capota de 2 ori pe zi?  LED-uri pentru numar de inmatriculare? 

Imi plac astia care cumpara 1.2tsi si apoi viseaza la cai verzi (stickere, spoiler, volan) de tuning vrs;

 

Da, au taiat din costuri pe unde au putut, nu te-a fortat nimeni sa alegi Skoda.

 

Eu tot 1.2 am ales, dar ca accesorii am pus SUN&PACK - nu am vazut nicio masina pe forum cu asa ceva, si "chestii" pentru confortul meu, nu "zorzoane" pentru exterior.

 

 

se gaseste si in lista de accesorii de la skoda

in pliantul de prezentare, dar de cumparat nu!

Modificat de warlock
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce nu ai inteles ca sa explic pe intelesul tau ?


daca tie nu prea iti place sa speli geamurile.....respectiv consumi lichidul de parbriz....respectiv ridici capota ca sa completezi lichidul ...atunci....nu se mai pune problema de ceea ce spun baietii cu amortizoarele pt octavia.la fel si despre compromisul de la skoda...au pus tehnologie LED la blocurile optice spate ...se vad intens si au pus becuri incandescente ...cu lumina calda galbuie ....la placuta de inmatriculare.../ma rog asta e pt cine are atentie si la detalii...dar ..in rest asa....e ....ok sa fie ok la interior.Oricum e un forum de pareri si discutii...nimic personal cu nimeni.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!