Jump to content

New Skoda Fabia Combi


BeeJay
 Share

Postare recomandată

Primele informatii oficiale date de Skoda au fost ... o fotografie:

skoda-fabia-combi.jpg

sursa: aici

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • DRAPAR

    22

  • wolfskin

    9

  • 120 L

    9

  • Mircea08

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

urat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

a mea combi ii o frumusete in comparatie cu ce se vede in poza asta

Modificat de DRAPAR
Nu e nevoie de QUOTE la mesajul anterior !
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chestie de gust. Mie-mi place mai mult asta. Recunosc ca trebuie sa ma obisnuiesc un pic cu fata, dar linia laterala mi se pare mai dinamica si mai reusita, chit ca partea superioara e clar inspirata de la Mini si Suzuki.

Modificat de DRAPAR
Nu e nevoie de QUOTE la mesajul anterior !
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

N-am mai vazut insa in oferta la dealeri (cel putin pe pagina Skoda) varianta sedan de Fabie. S-a scos deja de la vanzare? O sa apara Fabia noua sedan?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E posibil sa nu mai apara o Fabia 2 Sedan... Caroseria in 3 volume nu prea se potriveste la clasa mica :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pacat... eu cel putin sunt foarte multumit de a mea. daca ar fi sa imi iau din nou Fabia cred ca as opta tot pentru sedan. :icon_cheesygrin:

dar daca stau sa ma gandesc mai bine, cred ca ai dreptate. si la Polo mai exista varianta sedan (Polo classic) care acum nu se mai face....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

urat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

a mea combi ii o frumusete in comparatie cu ce se vede in poza asta

Eu zic ca proportia dimensiunilor e putin "dereglata". Adica, masina e prea inalta si prea scurta; cei 45 mm adaugati la inaltime dar pastrand aceeasi lungime, deformeaza imaginea de ansamblu. Ca si la Fabia II hatchback, ca si la Roomster... :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Primele informatii oficiale date de Skoda au fost ... o fotografie:

skoda-fabia-combi.jpg

sursa: aici

Aceasta informatie apare acum si pe site-ul Skoda Germania ( http://www.skoda.de/ ), anuntand lansarea Fabiei II Combi la Salonul Auto de la Frankfurt in septembrie 2007.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca si in cazul Feliciei, versiunea combi e mult mai reusita decat hatch-ul !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si mie mi se pare mai reusita, dar asta e o chestie de gust. In mod clar va fi mult mai practica, adica va incapea si cainele meu in portbagaj, va chiar va avea loc sa dea din coada.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie imi place mai mult decat actuala Fabie Combi.... si cand ma gandesc la un climatronic si airbaguri cortina...nu suna rau de loc...

Important e s-o vedem cat mai repede in "carne si oase"

Numai bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie-mi place mai mult Golf 5 Variant :) Dar cred ca sunt off-topic... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mult mai reusita decat hatchback-ul. se ascunde mai bine inaltimea prin lungimea masinii, astfel, pare mai legata decat HB.

dar ca sa fiu subiectiv, mai urata decat fabia combi1

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie-mi place mai mult Golf 5 Variant :D Dar cred ca sunt off-topic... :icon_thumright:

Fabia Combi actuala (adica Fabia 1) mi se pare foarte reusita ca design exterior, foarte armonioasa, cu jantele de aliaj de 15" arata superb (mai ales daca este argintie :-) )

Dar si acest nou model pare reusit din aceste prime poze. Este altceva, mai mult spatiu, alta calitata a bordului, cutii automate mai evoluate ca optiune etc !

OT: Si eu am pus ochii putintel pe G5 Variant, mai ales pt ca vad ca exista combinatia 1.4 TSI cu cutia DSG, ceea ce la Octavia 2 nu vad sa apara in perspectiva prea apropiata ! Dar cand ma gandesc la service-ul Porsche ...

Modificat de DRAPAR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am senzatia ca acele lampi din spate seamana cu cele de pe Opel Corsa in 2 usi. Poate si din cauza faptuli ca in poza masina este din profil. Sincer acum masina nu e arata rau, un design improspatat, care poate pentru unii dintre noi este un punct de atractie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Noi poze cu Fabia Combi. Cam dolofana ..., sunt curios cum arata sedanul.

post-11337-1187965169_thumb.jpg

post-11337-1187965175_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Hmmm... N-arata rau ! Interesanta aceasta Fabia II Combi Scout :)

Sa vedem daca va intra in productia de seria !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intrebarea e daca ofera ceva in plus fata de combi standard, in afara de plastice?

Garda marita, tractiune integrala, scuturi solide, de astea avem nevoie pt. drumuri de munte .ro!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pachetul Scout oferit de Skoda (pe Octavia II Combi si pe Roomster) are garda marita la sol, scuturi de protectie si jante model special. De asemenea, in "pachetul" Scout intra proiectoare de ceata, tapiterie speciala si alte maruntisuri.

Din pacate, nu se ofera transmisie integrala decat daca "masina de baza" este 4x4 (vezi Octavia Scout), la Roomster Scout fiind aceeasi transmisie fata ca la Roomster-ul "normal".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Eu ma intreb cu cate mii de euro va costa in plus fata de fabia 1 cu aceleasi dotari? Eu parie cam pe 2000... In plus e ORIBILA !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca deja ne exprimam prea dur la adresa Fabiei II !

Nu pot spune ca e oribila, ci doar ca nu mai imi place asa mult ca Fabia I Combi...

Si toate astea cred ca se datoreaza ideii de marire a spatiului (spatiul si inaltimea in interior, volumul portbagajului) fara a afecta dimensiunile exterioare pentru a ramane incadrata in clasa mica. Plus aparitia noii teme de design exterior in zona frontala incluzand si farurile...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oare cei de la Skoda nu au facut un test de piata, sa vada cum este primit noul model ? Ceva concept, inainte sa scoata 'Fabia 2' care pentru mine este varianta hatch a Romsterului. De necrezut. Pe mine m-au pierdut de client pe platforma 'Fabia 2'.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce te face sa crezi ca nu au testat piata inainte? Toate companiile din industria auto o fac.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Romanul: Cum a fost testata piata ? Tu ai vazut vreun concept Fabia2 ?

Ca aparitie noua in clasa mica, Fabia2 e o masina OK.

Dar din ce se scrie pe-aici, multi posesori de Fabia1, sunt dezamagiti (mai mult sau mai putin) de designul adoptat pentru Fabia2... Probabil ca cei de la Skoda nu au gandit Fabia2 ca urmatoarea masina pentru un posesor de Fabia1 :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!