Jump to content

Distributia Pt Favorit


 Share

Postare recomandată

Sal.Vreau sa intreb pe posesorii de Favorit si nu numai , ce stiti despre schimbarea distributiei : intervalul de timp, tipuri si firme producatoare, mici secrete si nu in ultimul rand in ce mod a influentat si ce anume, schimbarea distributiei.Astept cu nerabdare parerile voastre.O zi buna! Mrs.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Motorul este indetic cu felicie, forman, fabia 1.4 AME, AZF si altele dpdv al distibutiei. Ea se schimba cand zornaie rau la relanti cu motorul cald. Piesele sunt f ieftine si nici procedura nu este complexa, dar trebuie demontat destul de mult - manopera este mult mai scumpa decat piesele.

Altfel constructiv sunt 2 roti dintate duble si lant dublu. Cauta pe aria de Fabia thread-ul cu tacanit motor relanti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal.Am schimbat distributia.A ajuns 71 RON(import Cehia) ,contine cele 2 roti dintate si lantul.Lantul vechi era obosit ,largit , il puteai misca cu mina.Acu nu mai am zgomotul respectiv, singurul zgomot se aude de la tacheti.Cu ocazia asta am schimbat si simeringul de la capacul de la distributie - 10 RON(no name), am inlocuit garnitura de la capac distributie : am confectionat unul din carton si am folosit si silicon negru.E mult de lucru oricum, dar merita.

Modificat de andreiu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...
Sal.Am schimbat distributia.A ajuns 71 RON(import Cehia) ,contine cele 2 roti dintate si lantul.Lantul vechi era obosit ,largit , il puteai misca cu mina.Acu nu mai am zgomotul respectiv, singurul zgomot se aude de la tacheti.Cu ocazia asta am schimbat si simeringul de la capacul de la distributie - 10 RON(no name), am inlocuit garnitura de la capac distributie : am confectionat unul din carton si am folosit si silicon negru.E mult de lucru oricum, dar merita.

de unde ai cumparat piesele ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!