Jump to content

Reclama dealer-ului pana unde poate merge?


AndreiO2
 Share

Postare recomandată

ma asteptam sa-mi dai replica asta ;) Al dracu sticker era pe geam dar odorizantul ba. Au facut aia de la livrare o fata cand au vazut ca primul lucru care il fac e sa dezlipesc smecheria aia de sticker :) Cel putin mi-au dat masina curata ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • DORU_14

    11

  • AndreiO2

    8

  • pegasus

    6

  • d-rive

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

du-te dupa deodorant ca te-au tepuit!!:scratch:

eu am primit si una si alta!

da eu am primit-o murdara, asa ca se compenseaza!

Modificat de msn2
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Eu cred ca pentru cei de la Avia nu conteaza daca proprietarul este sau nu interesat sa obtina acele reduceri sau nu.

Angajatii care se ocupa de pregatirea de livrare a masinilor noi au primit (cel mai probabil) instructiunea sa puna cele 3 tipuri de reclama Avia pe masina: suporturile pentru numere, abtibildul de pe interiorul lunetei si cumplitul abtibild de pe hayon, sub Octavia.

Si eu am scos pe loc sticker-ul de pe luneta, dar cel de pe vopsea nu am avut cum acolo la ei - pentru ca este "decupat", fiecare segment fiind un sticker separat - 4 litere mari (Avia) si 6 litere mici (Motors). A fost ceva de munca - mult aer cald (foehn), apa, sapun, etc. Pana la urma a iesit bine, dar cu bataie de cap.

Mai ciudat este ca si toate masinile noastre de la serviciu au primit aceste stickere, desi noi avem contract de service de flota cu ei, asa ca nu mai tine treaba cu reduceri contra abtibilduri...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
...dar a cerut vreodata cineva (vanzatorul) voie proprietarului sa-si puna stickerul acolo? Mi se pare chestie de bun simt...

;) (nu m-am putut abtine): dar a cerut cineva cuiva voie sa puna pliante in cutiile postale? Sau spam in e-mail? ;)

Mai nou am vazut ca pe luneta, pe sticker-ul cu dealerul mai apare si cate-o reclama la uleiuri Mobil 1 etc etc. Nu ca n-ar fi uleiul bun, doamne feri, dar sunt curios ce zice producatorul daca cineva trimite la cehi o poza cu stickerul pe masina abia ridicata de la dealer. ...nu de alta dar maine poimaine (la cat de tupeist e romanu') sunt in stare sa ti-o livreze sorcova!!

Mie mi se pare ca inscriptia de la suportul de numar este suficienta, eu unul chiar ma uit la acele placute. Am vazut ca mai nou unii dealeri, in nesimtirea lor au inceput sa lipeasca autoadezive cu numele lui pe alte inscriptionari. Atata nesimtire.... adica de ce sa mai cheltuiasca 5 lei pe un suport nou de numar, pun stickere... Gizas ce nesimtire...

Modificat de BLiTZ
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hm... si masina mea (ariana) este "marcata" ;)

Una bucata suport numar cu nume+telefon dealer, una bucata abtibild rosu lipit direct pe tabla, jos pe hayon in coltul din stanga (circa 3-4cm latime!, noroc ca e un R "de la Radu" ;)) si in plus un abtibild dreptunghiular mare (cat o carte de credit) lipit in coltul dreapta jos al parbrizului cu numarul de telefon al dealerului (probabil unde sun in caz de MobilitatGarantie). Deci se practica "insemnarea" si pe alte plaiuri...

post-74-1189516776_thumb.jpg

Modificat de rvacaru
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bun; tag-ul de sub numarul de inmatriculare mi se pare ok, decent as putea sa zic. Un sticker micut pe luneta cu www.skoda.ro sau www.nume-dealer.ro iarasi, este acceptabil (nu e ok dar atata timp cat este relativ micut ca dimensiuni sa zicem ca nu e o dovada de prea mare nesimtire). Dar cand deja lipesti pe vopseaua omului stickere (ca sa mai si injure cand le da jos) sau sa pui ditamai stickerul (de 20x20 tzanti) pe luneta unde sa mai faci si reclama la uleiuri si unde sa mai pui si vreo 5-6 numere de telefon, deja e nesimtire crunta. un dealer care pune stickere cu uleiuri castiga foarte multi bani de la importatorul acelui ulei... pe spinarea cui? A mea ca utilizator? Sa-si plateasca nene locul de publicitate sau sa-si cumpere panouri publicitare. Ca daca vrei sa iti cumperi masina publicitara, apelezi la firme de specialitate care-ti finanteaza masina in schimbul umplerii ei cu reclame.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am dat stikerul PBV de pe luneta de fata cu ei ... il pusesera si stramb .. nu am omis sa ma uit cu dispret la ei ... si s-o fac in cel mai ostentativ mod... asa merita..:question:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Haideti ca vin si eu cu alta idee. Pe un Saab 9-5 ca sa nu iti apara "2,2 Tid" sau ce motor ai si Saab 9-5 trebuie sa scoti din buzunar nu mai mult decat 800 de euro. Ce ma mai distrez cand vad masini pe care sunt o gramada de inscrieri ca "ABS" si nu e vorba de "ABS Plus" care e o aptiune de la Lolan. Am vazut pe unele mai vechi cum scria "Turbo Diesel" si "Abs" pe masina mai era trecut si motorul...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
:Driver: (nu m-am putut abtine): dar a cerut cineva cuiva voie sa puna pliante in cutiile postale? Sau spam in e-mail? :)

Nu, nu a cerut nimeni dar in America cand a fost prins un individ ca a trimis spam a fost trimis la inchisoare fiindca tot infractiune este.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Revin cu istoria de la unul din dealerii din Bucuresti - n-am mai avut rabdare si am trecut pe langa curtea lor astazi in care tocmai sosise masina comandata pentru cineva din familie.

De livrat cica nu mi-o pot livra decat marti, dar deja avea cele 3 insemne: sticker pe luneta, abtibild al naibii de greu de scos pe capacul de la portbagaj (sub "Octavia") si ramele pentru numere.

Of, iar o sa trebuiasca sa stau cu foehn-ul si sa curat porcaria aia de reclama de pe tabla... :tomato:

Asa cum am facut si la masinuta mea de acum. :king:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:D si pe tabla se pune acum sticker? nu doar pe luneta?

:Driver: Cumva pe langa Avia motors ai trecut?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok, nu e niciun secret - sunt zeci si zeci de masini pe strada cu acest abtibild meticulos decupat de un cutter-plotter si apoi cu migala lipit pe masini.

E intr-adevar vorba de Avia Motors din Bucuresti.

Sa vezi ce meticulos o sa fiu eu la dezlipit si cata migala o sa-mi trebuiasca... :icon_thumright:

Modificat de XTI
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Or sa apara instructiuni de dezlipit stickere ! :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am cerut expres sa nu mi se puna abtibilduri pe masina.

o sa vad maine cand o ridic, daca are, n-o iau pana nu le dau aia jos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am luat masina azi - are tot ce va spuneam pe ea (ma refer la reclama dealer-ului). Stickerul de pe luneta l-am scos acolo, de fata cu cei care livreaza masinile. Nu au parut surprinsi (nici nu e treaba lor ce faci tu cu masina dupa ce ti-o livreaza).

>cbodnara - daca e vorba tot de Avia, poti sa te consolezi de pe acum - masina are deja abtibildurile puse. Recomand sa te ocupi personal de scoaterea lor, ca sigur vei avea grija de masina si nu o vei zgaria...

Toate masinile noi din parcare erau cu abtibilduri. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e vorba de brady si am inteles ca a sosit in seara asta. oi vedea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cristi, chiar a sosit masinuta ta si azi vom da nas in nas la livrare... :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...nu-i o solutie nici dezlipirea stickerelor de fata cu vanzatoru'(solutie cu alte conotatii decat cea practica)! Cei de acolo nu pot decat sa se amuze...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, ai dreptate, mai bine il punem chiar pe vanzator sa-si dezlipeasca etichetele de pe masinile noastre, ca sa avem noi de ce sa ne amuzam...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...corect :(

Modificat de garfield
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am ridicat azi masina si intr-adevar nu am avut abtibilduri pe ea. Sunt convins ca daca nu ziceam nimic aveam si eu.

Din ce zice Doru_14 chestia asta este prevazuta in contract mai nou si s-ar putea sa nu mai conteze daca vrei sau nu sticker pe luneta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am remarcat pe strada insemnele Avia de pe spatele masinilor si m-am mirat si chiar revoltat de cat de departe se poate impinge limita tupeului. Pentru ca ei spun ca, daca vrei sa ai reducere la piese si manopera cu cardul lor, trebuie sa le faci operatiunile la ei si, in plus, sa porti insemnele Avia. Dar de la un suport de numar pana la inscriptionarea masinii pe tabla, evident ca este un abuz.

Hai sa zicem ca suportul de numere este un serviciu contra alt serviciu: iti da gratis suportul daca il lasi sa scrie pe el numele dilerului. E mai usor de acceptat, poate pentru ca asa am apucat sa vedem masinile care veneau de afara.

Dar cu lipitul stickerelor pe luneta nu sunt de acord, pentru ca trebuie sa ma chinui printre tetiere sa le scot fara sa jupoi vopseaua de la dezaburire.

A propos Doru, cand o veni si a mea, te rog sa nu imi lipiti nimic de genul asta pe geamuri sau pe masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La Brady se lipeste doar sticker pe luneta, nimic altceva pe masina sau tabla !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Au existat (de la inceputul anului in curs) si exista stickere cu Brady lipite pe haion.

Iar (potentiala, pana la o dovada concreta) chestiunea cu introducerea obligativitatii acceptarii cel putin a stickerului, consider ca este mai mult decat un abuz. In aceiasi maniera clientul poate platii doar 75% sau 66% din valoarea facturii, ca ce-i pt unul sa fie si pt celalalt.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!