Jump to content

Vreau o masina pana in 4500E


LEXX^
 Share

Postare recomandată

cred ca s-a mai discutat de nenumarate ori pe acest forum de alegerea unei masini, ideea este ca vreau o masina pana in 4500 E si nu prea stiu ce sa caut. De masini romanesti sunt satul asa ca ma cam uit pe la masinile sh, de preferinta nemtesti.

Acum va intreb cam ce mi-ati recomanda si de ce.

Imi plac Wv polo 3, vw golf 3 si opel astra. La banii astia cred ca mi-as putea lua un golf de pana in 1995 polo de pana in 1997-1998 sau astra cam tot pana in 1995-1996.

Nu prea stiu cum sta treaba cu fiabilitatea si piesele, noi sau sh de unde se cumpara si cam care sunt preturile, mai ales in comparatie cu alte variante cum ar fi renault clio sau alte variante similare ca pret.

Va rog sa ma ajutati cu ceva sfaturi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

mersi mult ca mi-ai raspuns, ideea e ca pe www.autovit.ro am fost, si de asemenea in targ, dar am avut niste experiente care m-au dezamagit (un golf 3 1.6i monopunct din 95 care arata super, in stare "impecabila" pe care l-am dus la un service sa se uite aia la el, si trebuia sa mai bag cam 1000 e in el ca sa fie ok (servodirectia busita, cu joc si pierdea ulei, oalele de la amortizoare facute praf ca nu au fost stranse bine amortizoarele bucsele de la bratele fata varza, motorul la 74000 km avea compresie ca unul de 250000 (la cald 10-11 atmosfere fata de 15-18, pisca si un pic de ulei, fusese lovita etc. etc. la fel un polo... asa ca mi s-a luat de targul asta plin de oameni "onesti".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu de acolo mi-am luat masina si desi nu am fost la service (am avut un mecanic in dreapta, ce-i drept) nu am luat tzeapa.

Am luat acum 3 ani un Passat 1.9 TDI din 1995 cu 5000 EUR

Si in fond si la urma urmei ce putem sa iti recomandam noi mai bine? www.mobile.de ??! Poate...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut LEXX^,

Un Audi 80 B4, 1992, 2000cmc, 90CP gri metalizat nu te-ar interesa? Pt. mai multe detalii, PM me

Despre fiabilitatea acestei masini iti pot raspunde colegii de pe forum.Despre preturi (noi, SH) iti pot spune si eu. Un lucru e clar: Nu sunt piese f scumpe; sunt piese la indemana, zic eu, oricui. Nici eu nu am venituri extraordinare si mi-am permis sa investesc in masina cand a fost cazul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi andrei si felicitari pt masina, nu stiu poate intre timp s-a mai schimbat autovitul... pe www.mobile.de m-am uitat dar in banii pe care-i am nu prea ies bine la calcule. Adevaratele afaceri se fac cu masini la peste 8000 de euro unde poti iesi si cu 4-5000 euro mai ieftin ca aici.

Mersi pt. oferta blueyed, frumusica foc masina, daca ar fi doar pentru mine m-as baga la asa ceva dar ideea e ca in timpul saptamanii masina va fi condusa majoritar de prietena mea (eu am un servici mai sedentar), asa ca as vrea ceva mai micut ca litraj, ideal ar fi un Polo de prin 96-98 cu motor de 1,4l dar nu gasesc ceva in stare buna, care sa se incadreze si in pret. Ar mai fi o optiune ceva mai spartana dar poate mai avantajoasa, o Skoda Felicia 99-01, ca din pacate toate Golfurile pe care le-am vazut erau alergate destul de rau, si cum banii sunt pe muchie nu mai am ce sa bag in ea dupa aia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cauta mai atent Polo de 1l benzina, din 2000. Daca esti insistent la cautari poti iesi la 5500 de EUR. Am avut o oferta pe care am ratat-o la 3500 in Germania. 500 EUR cheltuieli + 580 taxe + 100EUR RAR+TotFeluDeTaxe...

4700 EUR inmatriculat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...
Cauta mai atent Polo de 1l benzina, din 2000. Daca esti insistent la cautari poti iesi la 5500 de EUR. Am avut o oferta pe care am ratat-o la 3500 in Germania. 500 EUR cheltuieli + 580 taxe + 100EUR RAR+TotFeluDeTaxe...

4700 EUR inmatriculat.

EURO 3?

nu prea cred,sau poate cu cod motor....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!