Jump to content

Sandra Tranding


4abc
 Share

Postare recomandată

Vad ca nimeni de pe forum nu a avut de-a face cu acest service sau poate unii au avut si au considerat ca nu e asa de relevant sa posteze opinii si sfaturi.Au fost oare acesti oameni multumiti de serviciile lor?
Eu pot sa incep prin a dezvalui faptul ca de cand am masina(2ani) am facut la ei toate reviziile si sunt foarte multumit de serviciile lor.La inceput am fost un pic mai respins venind de la Mitric Suceava(niste hoti si marleti) insa au inceput incet..incet sa se comporte ca atare.Singurul inconvienent care inca exista este consilierul de service(programari-primire-predare) care este foarte sictirit permanent..am ajuns la concluzia ca asa este el ca om.Doar unul din ei este asa.La capitolul tinichigerie sunt la furat tare de tot.Sa nu va reparati masina pe la ei ca va sare vopseaua de pe ea.Eu mi-am vopsit pragurile(era sarita vopseaua de la criblura) si a sarit inapoi intr-o saptamana.In rest totul bine si frumos.Cel mai de treaba om este Narcis Basescu(nu ii fac reclama) care este sef de service.Daca reusesti sa ti-l faci prieten ai scapat de revizii scumpe si lungi...vei vedea revizii gen express(o ora) si totul va fi in ordine!
Astept pareri si impresii.... biggrin.gif

Modificat de WVWZZZ
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

te lasa in service langa masina ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca stii pe cine trebuie te lasa..insa prin politica lor nu..te lasa sa te uiti la LCD :angry:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vin si eu si zic:

Mi-am facut cam toate reparatiile si lucrarile de intretinere la ei,atat la masina personala cat si la cea de firma.

Sunt multumit de cum se comporta cei de la service si foarte multumit de oamenii din receptie.

Sunt intr-adevar mai scumpi ca un service privat,dar prefer sa stiu ca treaba e facuta ceas.

Pana acum(2 ani) nu am avut intamplari neplacute cu ei.

Salutare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu sunt Gica Contra si nici nu incerc sa le iau apararea celor de la Sandra,dar poti sa imi dai exemple clare de preturi?

Intreb pentru ca mie nu mi se pare ca ar fi diferente semnificative de pret intre ei.

Ca discount-uri date la masini,sustin si eu faptul ca la Sandra nu am primit asa ceva,dar nici nu am insistat....

Din nou,ai niste cifre?

Oricum despre AutoMitric am auzit in general numai de bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lixiule, ia zi-ne tu ce parere ai despre sandra?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Azi am reglat unghiurile; pret aproape 100 RON, executie relativ rapida. Schimbarea placutelor de frana a fost tot aproape 100 RON.

Revizia de 30.000 a fost asta toamna ~ 700 RON. Schimbarea EGR a fost ~ 35 RON.

In general am fost multumit de modul in care am fost tratat ...

Modificat de razdan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca dealer de la Sandra prefer doar sa iau piese si accesorii cand am nevoie si atat. Preturile nu mi s-au parut foarte mari. Partea de service nu mi-a placut. Am facut schimbul de ulei si mi-au pus 5l in loc de 4l, mi-am schimbat o macara geam - si cel care demontase usa voia sa bage macaraua fara sa scoata geamul, mi-au dat spoilerul fata jos sa imi schimbe ventilatorul ac si nu l-au mai pus bine inapoi - desi stateam langa ei si l-au dat jos si pus inapoi de 2 ori :) , mi-am schimbat butonul de perdeluta electrica (era zgariat) si l-au scos cu surubelnita zgariand partea de deasupra butoanelor (care normal trebuia scoasa intai - se scoate foarte usor si ulterior se schimba butonul), mi-au schimbat un bec de pozitie si mi-au luat 100 Ron, etc. Per total mi s-au parut oamenii relativ putin pregatiti (cel putin unii) comparativ cu preturile pe care le iau si nu m-as duce acolo pentru reparatii la masina prea usor desi am fost lasat in service si personalul este amiabil.

La partea de tinichigerie/vopsire nu stiu pentru ca am "preferat" sa nu apelez la ei.

Modificat de CMG
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ups, aici era vorba de DEALERUL Sandra, pt service trebuie sa ne mutam pe aria service la Sandra....

Cine a cumparat masina de la ei sa tipe aici :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

-eu miam cuparat 2 masini de la ei plus un coleg,bine 2 sunt pe drum ;) ,din pct de vedere comercial sunt oki,am primit discount la toate 3 masinile..

-in service am fost de 2 ori odata cu portiera din spate pt k ma busit unul...am vb cu ei sa aduca portiera sa o vopseasca si sa ma cheme doar la echipat si dezechipat portiera k sa nu stau 5 zile...au spus oki...insa atrebuit sa le mai dau un tel sa le aduc aminte k tre s-o vopseasca:)) si apoi totul oki,la revizie a fost oki repede si curat am ajuns la 11 cand eram programat si la 1 mau sunat sa vin s-o iau,daca esti insistent rezolvi treburile daca nu.......nimeni nu-ti baga in traista in romania k sa zic asa nota 7

,off topic:fata de aia de la bmw care de la comercial pana la service sunt la pamant......(asta e off-ul spus pt un prieten,comercialaul e si la mine :()nota 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu cred ca e vorba si de dealer si de service, ca e aceeasi mancare de peste

discounturi: la bacau sau suceava dadeau aprox 900-1000 discount la o valoare de 20-25 mii, la sandra initial au spus ca nu dau deloc pt. ca e modelul nou si ei nu dau discount decat la modelele mai vechi, iar ulterior limita e cam pe la 500 euro, aceleasi masini, aceleasi valori, aceleasi modele

preturi: set complet de roti de iarna la suceava 23-26 mil la iasi 26-30 mil in functie de marca cauciucurilor si jante otel/aluminiu, dar fix acelasi model era cu 3 mil mai scump in vara, setul ce covorare de cauciuc, 2.7 mil la suceava dar nu aveam banii la mine, 2.9 mil in iasi si le-am luat din iasi, doar nu ma duc 300km pentru 200 mii, dar ideea in sine

revizii: la tata, revizia de 15k km = 5.6 mil, revizia de 2 ani la 22k km = 4.6 mil, passat 2.0tdi, in iasi vad ca reviziile sunt ceva mai scumpe, sensibil chiar

Mi se pare foarte ok ce zici tu.Eu am fost azi la AutoMitric.Singurul lucru pe care l-am aflat in scurta oprire pe la ei este ca ora de lucru e la fel de scumpa ca la Iasi.Acum,daca ei dau preturi mai bune la piese,merita efortul de a ajunge la ei,pentru a economisi cateve milioane de lei la o lucrare.

Problema e: daca trebuie sa stea masina la ei mai mult,ce faci.Dute la SV vino la IS si viceversa.... :rolleyes:

P.S.Ultima afrimatie nu e si nu se vrea a fi decat o gluma.

Modificat de mocris
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...

am fost azi la sandra ... am dat comanda de aparatori noroi si capacel fusta spate .. culmea .. am ramas surprins sa vad ca preturile sunt mai mici ca in alta parte... ex: augsburg ... care au preturi destul de bune ... diferenta era de 700 de mii...

recomand sandra.... s-au miscat ok baietii de pe acolo ( am dat un telefon la un prieten :ceuameni:) ... nu stiu la partea de service cum lucreaza ... dar legat de piese sunt ok:P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Frumos Golful 6.Acum chiar imi pare rau ca nu am mai asteptat 4 luni si m-am grabit sa-mi iau G5.Am sunat la dealerul Sandra Trading(Iasi) sa intreb daca au sistemul buy-back si din pacate mi-a raspuns ca nu.Mi-a spus sa incerc la Bacau sau Suceava ca din cate stie au acolo acest sistem.Acum ma intreb daca reprezentanta de la Bacau sau Suceava vor accepta avand in vedere ca nu am luat masina de la ei si sa vedem la cat mi-o evalueaza ca degeaba nu prea imi convine sa o dau.

Ma bate gandul la un CL 1.4 DSG 7 122 cai sau chiar 160 cai (sa vedem preturi) cu ceva optiuni.Cert este ca la Sandra Trading nu voi mai merge din anumite motive + ca preturile sunt mai mari ca la alte reprezentante (din ce am vazut eu).Ramane de vazut cum voi proceda cu actualul G :)

Numai bine :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cert este ca la Sandra Trading nu voi mai merge din anumite motive

Poti sa ne zici care ar fi motivele? Si eu sunt din Iasi si sunt interesat sa achizitionez de la ei un Golf VI.

Modificat de 10dennis
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti sa ne zici care ar fi motivele? Si eu sunt din Iasi si sunt interesat sa achizitionez de la ei un Golf VI.

subscriu si eu. Sunt in aceasi situatie ca 10dennis. Care'ar fi dezavantajele la reprezentata din Iasi ?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt motive care m-au deranjat pe mine.Asta nu inseamna ca va pot deranja si pe voi

1 nu mi-au dat nici un discount (nu am luat n masini de la ei dar cred ca la a 2 a si anume la CC puteau sa faca un discount).Cand am intrebat dealerul de discount mi-a zis ca nu se poate si mi-a scos o lista a unei firme din Iasi de 41 de masini luate de la ei zicandu-mi ca daca iau si eu atatea masini am sa primesc la unele discount.Adica un fraier ca mine care sunt la a 2 a masina luata de la ei are pretentia la discount?m-a deranjat chestia asta

2 pentru orice porcarie ma sunau sa ma duc la ei . aici ma refer si la fisa de inamtriculare si la numere sa le ridic si la absolut orice trebuia sa ma duc la ei (ceea ce imi era oarecum peste mana fiind din Pascani).Mai am un Peugeot si un camion in leasing si toate actele si numerele s-au rezolvat prin curierat deci aproape fara nici un efort.Deci domnii sunt plini de comoditate(dupa ce s-au vazut cu masina data ii doare undeva de tine)

3 nu au sistemul buy-back ceea ce mi se pare o tampenie.aici nu comentez(nu cunosc politica lor in aceasta privinta).dar repet .. e o porcarie din punctul meu de vedere

4 dupa cum am zis preturile(doar din auzite).urmeaza sa ma conving mai bine si am sa fac in felul urmator.Ma duc la 3 reprezentante diferite si anume Sandra Trading(Iasi),Auto Mitric(Suceava) si Cybernet(asa se cheama la Bacau din cate stiu,sper sa nu gresesc) si am sa fac o configuratie la un G6 cu aceleasi optiuni,deci masina pe care doresc s-a achizitionez am s-o configurez identic la toate cele 3 reprezentante sa vad care are cel mai mic pret,care ofera discount etc

Cam atat am avut de spus .. repet .. ce am enumerat mai sus m-a deranjat pe mine,asta nu inseamna ca pot fi motive si pentru voi.

Numai bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sfatul meu: du-te pe volkswagen.ro, iei adresele de mail de la diversi dealeri din tara, le dai mail cu configuratia exacta, si ii intrebi de ultimul pret. multi nu vor da, dar unii vor da. stiu ca una e sa discuti fata in fata, si alta pe mail, dar scutesti mult timp si elimini anumiti dealeri care chit ca le dai mail, chit ca te duci la ei, tot nu iti vor da discount.

eu asa am facut cand cochetam cu ideea de a lua un g5 si in general nu mi-au dat, asta si pt ca deja era oferta aia cu o mare reducere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.

Sa dau si eu ceva detalii legate de acest dealer cu toate ca simt ca suntem puternic offtopic. Am luat de la ei in aprilie 2008 un Golf V in valoare de 22500. Acum daca e sa detaliez pe puncte:

1. cred ca se poate da discount si la Sandra, dar nu ceva extraordinar dar rezonabil (depinde cum pui problema). Din pacate ei nu au un director de vanzari si toate discutiile le faci cu d-na Sandra. Eu nu m-am dus acolo cu nici o relatie ci doar cu putin tupeu. That's it. Mai multe intelegeti voi. Mentionez ca era prima masina luata de la ei. Cealalta masina e luata de la Bacau si acolo cu toate astea nici nu au vrut sa auda de discount.

2. totul s-a rezolvat f simplu (aici cred ca depinde si de agentul de vanzari). Am facut comanda si in 2 luni am avut masina. La mine a fost mai ciudat cu inmatricularea ca nu erau 10 modele similare (TSI 122 CP + DSG 7) in romania si a trebuit sa merg la RAR sa ii fac omologare de tip. Cei de la reprezentanta s-au oferit sa se ocupe ei. Am preferat sa ma ocup eu ca nu am incredere in serviciile din romania.

3. am incercat sistemul buyback la Bacau si e o hotie. Iti evaluaiaza o masina care poti sa o vinzi tu perosnal cu 7500 euro la 6000 asa ca ... buyback sa fie dar in alte tari nu aici.

4. preturile din ce stiu eu sunt unice (cel putin cele afisate) si sunt fixate de importator care in cazul asta e Porsche Romania.Diferenta o poate face punctul 1.

Oricum ca reprezentatnte sunt peste multe alte din Iasi (ma gandesc la alte marci) si comparabil cu Bacaul (acolo cred ca sunt un pic mai cu experienta cei din service)...dar asta e...e mai aproape la Letcani.

In rest numai succese.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu am luat masina de la ei insa de service am fost multumit pentru ca au oameni ok si mi-a placut ca mereu am putut sa stau langa masina dupa ce ne-am cunoscut putin mai bine(cu consilierii service si mecanicii).Pana si cand am facut distributia am stat 3 ore in service langa masina...deci aici un mare plus din partea mea.

Pe partea de vanzari nu stiu mare lucru pentru ca mi-am luat masina de la dealerul din Suceava(prin ceva nepotisme) si acolo am primit un discount destul de bun(vreo 600 eur).Ca si buy-back mai nou in Iasi are Open Service-ul (dealerul Skoda) prin WeltAuto ceea ce are si dealerul din Suceva respectiv Automitric insa ti se ofera un pret cu 2000-3000 eur sub pretul pietei asa ca prefer sa zic ''pas'' si sa o vand eu.

PS:Ce ma amuza cel mai tare este faptul ca am asistat la o discutie intre doi angajati Sandra Trading in care isi povesteau unul altuia ce ineptii au citit pe Vwforum!!! :huh: :lol:

A trebuit sa ii aprob...cu toate ca imi venea sa le spun altceva... :P

PS2:Asa ca ei sunt cu ochii pe acest topic! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In acest topic se discuta despre dealerul VW Sandra Trading. Despre service-ul Sandra Trading se discuta in alt topic. Va rog sa va limitati la subiectul topicului. Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tinand cont Sandra Trading sunt in plin proces de extindere cu noul sediu Audi, banuiesc ca vor fi putin mai reticienti la discounturi ca sa-si "ingroase" la loc veniturile. O politica stupida dupa parerea mea, ca un profit mai mare il obtii dintr-un volum mai mare, chiar daca pretul este mai scazut. In fine... se cunoaste lipsa unui director de vanzari.

Sunt convins ca daca te duci la Sandra cu 2-3 oferte de la alte reprezentante si cu discountul obtinut acolo, poti obtine si la ei un discount asemanator.

Cat despre consilierii de service, pe langa faptul ca sunt foarte comozi, mai sunt vreo cativa si slab pregatiti si nu pot sa-ti raspunda la anumite intrebari de bun-simt referitoare la o eventuala configuratie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

am avut probleme cu AC-ul si a durat 2 luni la Sanda sa-l inlocuiasca pe garantie, si asta dupa interventii si telefoane, daca stateam dupa ei, trecea vara pana imi reparau AC-ul

sfat: fugiti de sandra trading cat puteti, eu nu mai trec pe la ei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bogdan aici se discuta despre Sandra Tranding ca si Dealer nu ca si service asa ca postul tau este :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am fost foarte multumita de cei de la Sandra Trading. Am primit discount, foarte amabili, foarte prompti. Ba chiar au fost si atat de draguti incat sa vina sa ma ia de la gara si sa ma conduca ei pana la reprezentanta (ceea ce in Bucuresti nu am intalnit).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

Anul trecut se organizase un concurs cu 100 de ani Quattro . Eu si cativa membri din clubul celor 4 cerculete am participat acolo si n-am castigat nimic ;) . In schimb dupa cateva luni dupa incheierea concursului am fost sunat de catre cei de la sandra , pentru un test-drive la unul dintre modelele Audi . Eu avand 17 ani , a ramas ca ma o sa ma mai sune anul asta dupa ce fac 18 ani sa fac test-drive , dar ceilalti prieteni ai mei au ramas doar cu telefonul . Au zis cei de la Sandra ca o sa revina pentru test-drive si n-au mai revenit .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!