Jump to content

BBT VW Romania


lexxus
 Share

Postare recomandată

tipatescule,ai pierdut deja un transport de ungaria,vineri puteai sa ai piesele acasa,urmatorul transport prin 3 august.

Modificat de R_a_z_v_a_n
Editare titlu la cerere.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 604
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • lexxus

    330

  • MikeRG

    21

  • tonic

    20

  • alexserb2000

    16

Top Posters In This Topic

Posted Images

Broscarul amator
tipatescule,ai pierdut deja un transport de ungaria,vineri puteai sa ai piesele acasa,urmatorul transport prin 3 august.

Putem gasi si chedere in Ungaria, livrabile la transportul din 3 august? :shock:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tipatescule,ai pierdut deja un transport de ungaria...
Mai ... ufff ... sa stii ca imi doresc din suflet ca transportul sa ajunga si la usa mea... Pb e ca fac calcule si iar calcule. Simbata ...fac un pas mare (pentru om)... si faceam in week-end o recapitulare a datoriilor care le avem (eu si ea)... si ce lucruri sunt absolut prioritare ... si ajungeam la ccl ca ar fi mai bune ... de cadou :salut: da' oricum o sa ma mai caut eu in buzunar, fara stirea ei, si te anunt. Multumesc insa frumos pentru sprijin!!! O sa comand ... dar, ... mai amin :D
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tipatescule,ai pierdut deja un transport de ungaria,vineri puteai sa ai piesele acasa,urmatorul transport prin 3 august.

Putem gasi si chedere in Ungaria, livrabile la transportul din 3 august? :shock:

Trimiti pe mail ce chedere ai nevoie si ptr ce tip de broasca si se poate rezolva.:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mah imi pare rau sa vad ca va coitzi :) atata cu piesele si comenzile de prin germania si nu mai stiu eu de unde.bagati-mi un mail cu ce aveti nevoie si in cel mai rau caz in 10 zile aveti piesele la usa......... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lexxus, nu te supara... eu stiu ca tu vrei sa ne ajuti, si e avantajos sa iau prin tine. Eu intrebam intr-un context mai general... Poate se isca vreo idee in viitor, benefica pentru toti. Eu oricum, cind ma hotarasc cu chederele, o sa apelez la tine ! :ok:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru MikeRG:

Eu sunt mai nou pe forum si n-am apucat sa citesc TOT ce s-a scris despre air cooled. Mai sus am scris ca ar fi ideal sa fie cu EUR1, dar iata ca nu se poate, din motive obiective :-( . Cat priveste Proforma, este valabila si pentru persoane fizice, nu numai pentru persoane juridice. Desigur ca aca ai un cont in banca despre care vorbeam, lucrurile merg mai usor. Eu consider ca daca exista o metoda 100% sigura, dar care implica un 10% in plus cheltuieli, atunci merita. Desigur ca voi care ati mai cumparat cu Taifun puteti sa spuneti cat este de sigura aceasta metoda. Pana la urma, depinde de cei care se "baga" in comanda de cum se va derula aceasta.

Pentru Tipatescu:

Nu se pune problema de a eluda taxele vamale. Ideea este ca statul roman a semnat niste acorduri cu Comunitatea Europeana. Asta inseamna ca marfurile de provenienta C.E. (si care se dovedeste cu EUR1 sau declaratia exportatorului pe factura) sunt SCUTITE de taxe vamale. In ceea ce priveste transportul, raspunsul este afirmativ in totalitate. Dar daca lexxus are posibilitatea sa le aduca in alta varianta, mi se pare mult mai bine decat toata aceasta nebunie :33: .

Costin

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ptr mine nu este o afacere sa le aduc de la unguri,este un hobby si intradevar vreau sa va ajut sa primiti piesele cit mai repede ca vad ca unii dispera cind tre sa astept o luna dupa piese + ca mai au de dat spaga tva si ce mai stiu eu ce...........

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fratilor,acuma ca am deschis acest subiect cu ungaria,am primit o gramada de mailuri de la voi.........eu voi face o lista cu tot ce vreti voi si pe maine cel tirziu joi va trimit inapoi mail la fiecare cu preturile si in cit timp ajung la voi,numa sa aveti putintika rabdare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Broscarul amator

Lexxus

Sper ca ai primit si mail-ul meu.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu ne suparam daca ne percepi comision, mai ales ca te-am asaltat rau de tot :) :) :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Broscarul amator
nu ne suparam daca ne percepi comision, mai ales ca te-am asaltat rau de tot :)
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bei, asa ceva nu se face.......................

Suntem prieteni sau ce mama dr.... :) :)

Adevarul este ca la cat cred ca ati dat in mailul lui lexxus, ar merita sa bem o bere impreuna :bere: , sa-i treaca supararea... lu' mailu', caci lexxus sunt convins ca nu s-a suparat :ok: :ok: .

Costin

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

presimt ca lexxus va avea de adus un container ... sigur nu e suparat dar ar putea fi speriat :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Costine, daca ii cumperi notch-ul, tot prin lexxus poti sa iei accesorii si piese noi noutze din Ungaria. Asa ca ... pune mina si baga-te !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lexuse ti-am dat si eu un pm cu o pozitie de cautat...daca e nevoie trimitem zahar si orez ca am auzit ca acum vin ungurii la noi sa ia ca e mai ieftin

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pun la bataie Lada pe post de camion rusesc; prietenii stiu de ce :) :)

PS: lexxus taica, te-ai riscat cand ai zis ca aduci tu piesele; vezi ce ti-au facut broscarii astia :26: ?

Costin

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Costine, nu ride, ca vine rindul sa te rogi si tu :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca ideea cu zahar si orez este beton :up: :up:

Cat despre Notch, nu dati buzna peste mine, ca inca nu este nimic hotarat si poate ma sperii :shock:

Costin

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu zic sa te hotarasti acum... poate prinzi si transportul din 3 august. :mrgreen: O sa uiti de sovietica lada. Pune mina si ia lucru nemtzesc !!! :bounce:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fratilor,eu treaba cu ungaria am spus-o demult inca de anul trecut,numa ca multa lume s-a speriat de preturi ca sunt mai scumpe,dar adevarul este ca diferenta este de vreo 5-10E la produs care nu cred ca este foarte mare.si aici numai vin taxele si toti nervi pe care ii ai cind iti ridici piesele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lexxus, exista cumva vreun site in ungaria de unde putem vedea ce piese au aia pe acolo? pretul orientativ de asemenea (si aici subscriu sie u, nici o probleam daca tu iti scoti oboseala si agitatia)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fratilor,eu treaba cu ungaria am spus-o demult inca de anul trecut,numa ca multa lume s-a speriat de preturi ca sunt mai scumpe,dar adevarul este ca diferenta este de vreo 5-10E la produs care nu cred ca este foarte mare.si aici numai vin taxele si toti nervi pe care ii ai cind iti ridici piesele.

depinde de produs - un set de garniturici care ar costa sa zicem 5 euro n-ar mai fi la fel de atractiv...ar fi daca ar costa sa zicem setul motor de 1600 la vreo 200 de euro dar nu 300...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lexxus, exista cumva vreun site in ungaria de unde putem vedea ce piese au aia pe acolo? pretul orientativ de asemenea (si aici subscriu sie u, nici o probleam daca tu iti scoti oboseala si agitatia)

din pacate nu este nici un site.eu am un prieten care se ocupa de asa ceva dincolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Pt Lexxus....Ti-am trimis un mail asa cum ai zis...nu stiu sigur daca l-ai primit. daca poti sa imi confirmi.

Merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!