Jump to content

Schimbare Cutie Viteze


giga
 Share

Postare recomandată

1.salutare, mi-am luat recent un golf 4, 1.9, ATD 101 CP

am luat masina cu cutie automata dar defecta

ce cutie automata pot sa pun? trebuie sa potriveasca si codul?

 

2. astazi am incercat sa dau jos cutia si am intampinat o problema, are vreo 5 suruburi pt care am nevioe de o cheie mai speciala, este vb de o cheie torx cu 12 stelute, marimea 13......am gasit marimea 12 si 14 dar 13 nicaieri

ce imi recomandati sa fac?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

a schimbat cineva cutia de pe 1.4 16V motor AHW? e o operatiune dificila ? poate fi schimbata de cineva care nu a mai facut lucrul asta ? trebuie asezata la punct(sau cam asa ceva) ? trebuie tinut cont de anumite chestii , sau e ceva simplu ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca pui acelasi tip de cutie nu trebuie reglat nimic. Se da jos si se pune aia noua. Sa schimbi si ambreajul sau macar sa-l verifici sa nu ajungi sa o mai dai odata jos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Salut...sunt nou pe site si as dori daca se poate sa ma ajutati cu un raspuns...Detin un vw bora 2.0 APK in 5+1 trepte si as dori sa schimb cutia in cutie cu 6+1 trepte..este posibil si ce interveti trebuie??multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!