Jump to content

Curatare admisie


hremus
 Share

Postare recomandată

  • 1 year later...

Salut , are cineva idee cum pot curata si eu galeria de admisie ? Din ce am inteles , e prinsa in 6 suruburi cu imbus , cum o pot curatata , specific :1.9 asz. Are cineva codurile de la o ring urile de pe traseul turbo- intercooler - admisie ? Ma intereseaza in special cele de la intercooler si turbo . Multumesc! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
FlorinNistor

Salut! Posibil sa fie depuneri consistente pe interiorul galeriei? Dupa aproximativ 150...200 km mixt, apare eroarea :

1 cod a gasit:

008598 - B1.-Sonda 1

               P2196 - 000 - tensiune prea mare -amestec bogat- - MIL aprins

           

    Conform autodata, cauzele ar fi: 1-sonda, 2-injectoarele sau 3-admisie infundata/obturata.

Injectoarele sunt in parametri, le-am eliminat si raman urmatoarele:

1. Sonda lambda "vede" amestecul bogat, deci este buna, sau este defecta si trimite o tensiune mai mare, tradusa de ECM amestec bogat si

2. Admisia poate fi obturata, ingreuneaza patrunderea aerului necesar amestecului si rezulta un amestec sarac in aer sau cum "spune " ECM, amestec bogat.

EGR si clapeta sunt curatate de cateva luni, atunci am inlocuit termostatul.

Galeria este din plastic.

Astept coment. Multumesc!

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!