Jump to content

Service-uri In Brasov ( Sau Mecanici Auto Priceputi ) ?


Bogdan N
 Share

Postare recomandată

Buna ziua! 

Ieri mi-a sarit o piatra in parbriz si din cate am inteles se pot repara aceste ciobituri pentru a nu se extinde fisura. Ce atelier imi puteti recomanda? Cei de la Glasstuning am vazut ca se ocupa cu asa ceva, sunt seriosi? N-am avut de a face cu ei pana acum. Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La ei mi-am pus folii pe geam și cu ocazia asta mi-au reparat o ciobitura provocată de o pietricică ( intr-o noapte am luat în freză o lopată de antiderapant de la băieții de la drumuri).

De vreo 3 ani ciobitura a rămas exact cum a fost, nu s-a extins. Ce-i drept nici nu este prea mare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici a mea nu este mare, aprox. 1 cm si am zis sa o iau din timp. Ii voi suna azi si sper sa o rezolv saptamana aceasta. Multumesc de raspuns!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Discutie intre mine si un reprezentant Delcar:

Quote

 

EU: Buna ziua. As dori sa schimb si eu distributia la un Passat B8. As dori o oferta/un deviz.

Reprezentant: Cam 3500 RON.

EU: Am inteles. Se poate sa imi faceti o oferta, pe hartie, ceva oficial.

Reprezentant: Nu. E cam 3500.

EU: Data trecuta cand am venit la dvs. pentru o revizie, in avans, inaintea programarii, am primit o oferta pe hartie, cu toate costurile, defalcate.

Reprezentant: Da. Costa 50 RON un deviz. Din acest motiv nu v-am dat oferta.

EU: Data trecuta a fost gratuit.

Reprezentant: Acuma costa 50 RON.

EU: Am inteles. Va multumesc. La revedere. 

 

E prima oara cand aud de cost pentru deviz. Practic ceri bani pentru a informa posibilii clienti despre ce tarife/preturi practici pentru servicii/produse. Lux, ce pot spune. 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

buna seara colegi,

Detin un passat b6 2.0 fsi BLR 150 caluti.

De ceva vreme ma confrunt cu o problema de P0089, pressure control valve stuck. 

mentionez ca, cam folower-ul a fost schimbat iar pe tester imi da o presiune mai mica decat cea minima admisa. stie cineva pe cineva priceput sau un service bun? nu am chef sa schimb piesa cu piesa pana merge.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Buna ziua,

Octavia 1, 2007, AXR, 112.000 Km

S-au aprins martorii: ABS și ASR. NU ARE ESP. Îmi puteți recomanda un service în Brașov? 

Mulțumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-am luat inima în dinți și m-am dus la Auto Crew pe str. Ghimbaselului, în urma recomandărilor de pe acest forum.

După diagnoză a rezultat senzor ABS dreapta, defect. Am stabilit data și urmează să mă duc să-l schimbe.

Sunt foarte mulțumit de modul cum a decurs vizita mea in service.

Revin cu impresii după ce schimb senzorul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am fost, mi-au schimbat senzorul ABS. Foarte mulțumit. Dacă vă fi cazul, voi apela din nou la serviciile lor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

Buna seara, sunt proaspat posesor al unui vw golf 7 dsg. As vrea sa intreb ce service recomandati si daca este adevarat ca la unele dsg nu se schimba uleiul?!?! Am auzit de la un mecanic ca unele cutii dsg sunt pe viata...am zis sa intreb totusi.... m-ar interesa daca ma poate ajuta cineva cu o verificare a seriei..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Fiindcă eram in Brașov și mi s-a stricat macaraua geamului de la sofer am avut nevoie de mers la un service. In urma recomandărilor de pe acest forum am mers la acest Service auto Răzvan / Autocrew / Vibro Auto SRL de pe Str. Ghimbaselului Nr. 29, care mi-au reparat problema rapid și bine. Comunicarea cu doamna de la recepție a fost facilă, mi-a făcut programare și mi-a comunicat cât mă costă.

Nu știu dacă sunt cei mai ieftini dar am fost fericit de rezultat.

Modificat de diesel power
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Salutare toturor! cunoasteti pe cineva/service care se ocupa in Brasov, sau imprejurimi de trasee custom pentru intercooler/admisie/etc. vreau sa montez un intercooler mai mare si trebuie adaptat tot traseul cu teava de 63mm aluminiu/inox, racorduri silicon, s.a.m.d. multumesc pentru eventualele respunsuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

Salut, imi puteti recomanda pe cineva sau un service in Brasov care sa se priceapa la tfsi? Doresc sa verific niste gti, s3, cupra in vederea achizitionarii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nimeni pe nimeni?:( chiar nu e nimeni in Brasov?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Bună seara.

intentionez sa achiziționez o Skoda Octavia mk3 - 2.0 TDI, dsg, 2018 - mk3 din Brasov.

Fiind din Constanta, mi-ar prinde bine recomandări actualizate cu privire la cei ce pot face o verificare a mașinii atât tehnic, cât și pe parte de tinichigerie/vopsea.

Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!