Jump to content
Bogdan N

Service-uri In Brasov ( Sau Mecanici Auto Priceputi ) ?

136 postări în acest subiect de discuţie

EXE   
EXE
Publicat (modificat)

Salutare, sunt din brasov, am un superb 1 din 2008 si as vrea sa schimb la el urmatoarele piese (le-am si cumparat) arcuri fata, discuri si placute frana spate, talere arcuri spate, burdufuri cap planetara exterioara, un tampon dreapta la cv si un reglaj de directie. Stiti unde as putea face operatiunea ieftin si bine? Delcarul ce preturi are? Adciel din zarnesti e ok? Cam la ce pret s-ar ridica manopera? Merci

Si inca o intrebare: roata stanga fata este cam cu 2 cm deplasata in spate (mai spre usa ) fata de roata din dreapta. Am masurat cu degetele intre roata si pasaj in stanga intra doua degete iar in dreapta 3 degete. Sa fie de la arcul stanga care e rupt? Nu trage stanga dreapta si nu se uzeaza cauciucul neuniform...

Modificat de EXE

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
75NOR   
75NOR

@EXE mai bine suni, sa zicem la Delcar, Adciel si LusAuto si le spui ce vrei sa faci, ca sa-ti dea un pret. Mai departe, depinde de tine unde le vei schimba

Masuratorile "cu degetele" sunt destul de empirice, cel mai sigur e sa o pui pe un stand de geometrie si o sa ai o imagine corecta.

Cu geometriile sunt unii foarte ok pe Tampei, in capat faci stanga si cobori putin spre Carpatilor. Pe stanga e un service specializat pe directii, il cauti pe Titi. Eu am fost foarte multumit de ei.

Link către postare
EXE   
EXE

Ma interesez la service-urile recomandate de tine si revin cu ce am facut si unde. Merci.

• Upvote 1

Link către postare
EXE   
EXE

Am fost la un service in bartolomeu si am rezolvat. A trebuit sa schimb si amortizoarele fata.

La delcar imi cereau 1300 lei eu am facut-o cu 460 lei.

Link către postare
adddy   
adddy
On 6/9/2007 at 15:12, BLiTZ a scris:

Multzam Alextz, i-am trimis omului datele de contact. Oricum, din ce povesteste (n-am vazut inca masina live) pare a fi discul de ambreiaj uzat peste masura. Ca daca ar fi sa aiba pierderi pe la cilindrul receptor de la ambreiaj, ar scadea nivelul lichidului de frana din vas, deci s-ar aprinde martorul in bord.

Salut BLiTZ, cumpar un Sharan 1.8T si am nevoie de un sfat .

Link către postare
adddy   
adddy

Salut, ma intereseaza sa iau un sharan din 2003, 1,8T, cutie automata, am fost la Tess i-am pus testerul si i-a dat o eroare pe cutie, despre care nu au stiut sa-mi dea mai multe detalii. Masina merge ok, cutia schimba fara probleme, cel care o vinde zice ca i-a schimbat, acu 1 an, o piesa pentru marsarier si atunci i s-a schimbat filtrul si uleiul. Cu ce sfaturi ma puteti ajuta . Mersi

Link către postare
mad_kat   
mad_kat
Publicat (modificat)

Incearca aici: http://www.perfektauto.ro/sc-auto-lelutiu-srl

ii cunosc personal pe oamenii de acolo - sunt foarte faini, stiu multe si mai ales nu se arunca la bani.

eventual la telefon le spui de problema - sa-ti zica daca se baga sau nu la tipul tau de cutie.

Modificat de mad_kat

Link către postare
taquito   
taquito

Este cineva care cunoaste unde as putea sa fac o aerisire sub presiune a franelor? Dupa ce am schimbat un pistonas pe spate, si sa facut aerisirea clasic ca la o Dacie, pedala de frana are o zona moarta de vreo 2-3cm apoi in ultimul centimetru prinde frana....si eu eram obisnuit sa tina de sus si acum cand franez imi creez emotii.

Link către postare
lupo_bv   
lupo_bv

Au dispozitiv din ala pe Ghimbaselului. Am schimbat acolo lichidul de frână și nu a fost nevoie de nici o apăsare de pedală. Frânele țin exact ca si înainte, nu am observat modificări.

Link către postare
taquito   
taquito

Unde anume este acest  service pe Ghimbaselului ? ai putea sa imi dai un numar al strazii sau numele service-ului ?

Link către postare
lupo_bv   
lupo_bv

Strada lunga-treci calea ferata-sens giratoriu-strada din fața bisericii-a doua strada la dreapta-în capătul străzii este o parcare mare pt tiruri-in partea opusă intrării este o hală unde este service-ul. Nu am reținut numele service-ului, înainte îl știa lumea de Răzvan, dar Razvanii au plecat.

2017-08-01_19.20.48.jpg

2017-08-01_19.19.09.jpg

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.