Jump to content

Service-uri In Brasov ( Sau Mecanici Auto Priceputi ) ?


Bogdan N
 Share

Postare recomandată

Va salut! Stie cineva un service care ma poate ajuta cu un schimb de volant la un Passat B7 cu DSG? Nu stiu in ce directie sa o iau. Mersi!

Exlus Delcar sau Tess, vor 4700 lei pe schimb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La LusAuto ai incercat ? 

Cauta-l pe Victor - e seful de service

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Ma poate ajuta cineva cu o vopsitorie buna in Brasov ?

Astept un raspuns serios in special de cei care au masini bune,sunt pretentiosi si chiar stiu ce inseamna o lucrare de vopsitorie in adevaratul sens al cuvantului !!!

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Maxi Paint. Am facut lucrari de mare finete la ei - rezervor motocicleta ce necesita 2 culori si pin striping - si a iesit 100% OEM, asta fiind cerinta.

Pentru masina am apelat la LusAuto dar nu am fost multumit - nu au nimerit nuanta de argintiu la Passat, si la Delcar - unde am fost 99% multumit. 

Depinde si ce ai de facut....

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 3/6/2017 at 10:38 AM, adi81 said:

Va salut! Stie cineva un service care ma poate ajuta cu un schimb de volant la un Passat B7 cu DSG? Nu stiu in ce directie sa o iau. Mersi!

Exlus Delcar sau Tess, vor 4700 lei pe schimb.

salut,

eu am schimbat cu succes la Sial

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 22/03/2017 at 9:54, 75NOR a scris:

Maxi Paint. Am facut lucrari de mare finete la ei - rezervor motocicleta ce necesita 2 culori si pin striping - si a iesit 100% OEM, asta fiind cerinta.

Pentru masina am apelat la LusAuto dar nu am fost multumit - nu au nimerit nuanta de argintiu la Passat, si la Delcar - unde am fost 99% multumit. 

Depinde si ce ai de facut....

 

Salut si merci frumos pentru recomandare.

Vopsesc un vw nou care are o culoare pretentioasa...

In general cu alte masini am avut numai probleme pe la vopsitori din Brasov !(efect de coaja de portocala,lac scurs,scame,chit nefinisat corespunzator ,etc.)

Poti sa-mi spui Maxi Paint unde sunt ?(sau nu se poate da adrese si nr de contact pe aici)

Merci inca o data.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Ii poti gasi pe FB, sau ii poti gasi la locatia lor: intre benzinaria Lukoil si Barcelona Residence, in Steagu, chiar vis-a-vis de capatul de linie pentru autobuze si troleibuze

Neaparat sa specifici de la inceput la ce nivel sunt pretentiile tale si cum vrei sa iasa :) 

Spor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

i-am gasit pe internet imediat.Trec de multe ori prin zona dar nu i-am bagat de seama !

Apropo cand ai facut lucrarea,in ce an?(pe forumuri am gasit persoane care se plangeau de incompetenta si lipsa de comunicare din partea service-ului;ce-i drept pe partea de mecanica)

O zi buna.

 

 

Modificat de R_a_z_v_a_n
Renunța la Quote
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

2016 am apelat ultima oara. Parerile sunt impartite. Incearca sa vorbesti direct cu Bogdan Moarcas...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara

IntenționeZ Sa cumpăr un Passat B6 2.0 tdi de la cineva din Brasov.

As fi interesat de un service unde i as putea face o diagnoza si o verificare completa inainte de cumpărare..orice sfat e binevenit.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

TESS Brasov, poti verifica si istoricul.

Am schimbat volant la DOMAN MET pe Calea Feldioarei, totul e ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu acum doi ani am fost la automeister,dupa decathlon pe varianta spre noua pe partea stanga.

Am fost multumit,au ridicat-o pe elvator,au verificat mai multe.Mi-au facut o lista cu ce e dus la masina:becuri,flanse etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

A reconditionat cineva caseta de directie la cei de la Auto Tampa sau imi poate recomanda cineva un loc in Brasov?

Am observat ca am ulei in parcare si m-am uitat sub ea si era pe partea dreapta burduful de la bieleta plin de ulei si nivelul la lichidul de servo sub minim cu mult ..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Am nevoie de un meserias bun pentru montare instalatie tractare (carlig+instalatie electrica+codari) pe un Passat B7. Instalatia este OEM.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

viorel bunel

Salutare tuturor forumistilor,

stie cineva unde pot reconditiona niste jante de aliaj aluminiu pretentioase si scumpe in Brasov ?! (exclus total Autochelu)

Multumesc anticipat si aastept raspuns.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 18.05.2017 at 11:24 AM, costud said:

Am nevoie de un meserias bun pentru montare instalatie tractare (carlig+instalatie electrica+codari) pe un Passat B7. Instalatia este OEM.

Multumesc.

Daca ai masina in garantie, mergi la Delcar sau Tess.

Daca nu, mergi la carligeauto.ro, sunt in Florilor

15 hours ago, viorel bunel said:

stie cineva unde pot reconditiona niste jante de aliaj aluminiu pretentioase si scumpe in Brasov ?! (exclus total Autochelu)

Din pacate, NU in Brasov. 

Iti recomand la TopWheelsAuto in Bucuresti. Costa infinit mai putin decat la AutoChelu (preturi nesimtite, calitate jalnica). Le poti trimite pe curier, in dublu sens, oamenii sunt foarte ok. Eu am facut 3 seturi la ei. Si daca platesti combustibilul pana acolo, tot merita, oamenii ti le monteaza gratuit pe masina :) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

viorel bunel

Super,merci mult,raman profund indatorat !!!!

P.S. am crezut ca numai eu am o parere indoielnica de Autochelu asta...dar se pare ca nu m-am inselat si l-am mirosit bine mai ales dupa ultima discutie avuta cu el ,asta ca sa nu mai spun ca toata lumea se plange de felul in care lucreaza jantele !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@viorel bunel: din pacate, desi are cele mai bune "scule" din oras, cred ca are cei mai slab pregatiti oameni din oras. Nu recomand deloc, am patit-o cu roluitul unor jante moto.

Linistit apeleaza la cei din Bucuresti, sunt foarte ok si e usor de ajuns acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de asemenea , foarte slabi cei de la Auto Chelu ...neplaceri cu vreo 2 auto de la munca. ( strambat un prag etc, apoi platit prag :) )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Culmea e ca pe parte de service roti/vulcanizari sunt mai grijulii cei cu dugheana aia NON STOP de pe A.I.Cuza, decat astia cu super service-ul lor.

Idem Arinovis Stupini - o dezamagire totala

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

viorel bunel

Salutare,am gasit site-ul lor pe internet.

Pe B-dul Oaspetilor, nu?

Zici ca se ajunge usor la ei,eu nu prea sunt familiarizat cu bucurestiul ?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da.

Cand intri efectiv in Bucuresti, la primul pod o iei pe bretea dreapta, pe langa pod si faci iarasi dreapta, pe Jandarmeriei. O tii inainte pana la intersectie 90 grade cu stanga, faci stanga si apoi dupa vreo 400m dai de ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

viorel bunel
în urmă cu 14 ore, florinpbv a scris:

de asemenea , foarte slabi cei de la Auto Chelu ...neplaceri cu vreo 2 auto de la munca. ( strambat un prag etc, apoi platit prag :) )

Eu n-am stiut ca sunt slabi(am aflat ulterior de pe la diversi care se tot plangeau ce au patit la el),pur si simplu am mers sa vad ce poate sa-mi faca...si mi-a dat un pret ca am vrut sa-l intreb daca si - a luat tratamentul pe ziua respectiva !

1 minut în urmă, 75NOR a scris:

Da.

Cand intri efectiv in Bucuresti, la primul pod o iei pe bretea dreapta, pe langa pod si faci iarasi dreapta, pe Jandarmeriei. O tii inainte pana la intersectie 90 grade cu stanga, faci stanga si apoi dupa vreo 400m dai de ei.

Ok,merci frumos sper sa-i gasesc.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare! Cine ma poate ajuta si pe mine sa fac o aerisire la frane si un reglaj la faruri ? Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

viorel bunel

Salutare tuturor,

pentru ca oamenii intra pe forum ca sa afle de locuri bune(sau RELE) unde se pot sa-si repare masinile in Brasov,m-am gandit sa-mi impartasesc experienta pe care o am cu vopsitoria tiriac auto de pe Cale Bucuresti,unde angajatii sunt  prost platiti(total dezinteresati de ceea ce fac), si unde totul se lucreaza in bataie de joc,bineinteles pe preturi europene.

ZILELE TRECUTE MI-AM LUAT MASINA INTR-O STARE EXECRABILA !NU II RECOMAND SUB NICI O FORMA NIMANUI PE PARTE DE TINICHIGERIE VOPSITORIE !

Povestea este lunga si nu vreau sa incarc forumul motiv ptr care pot da detalii si  / sau picanterii doar celor strict interesati.

Numai bine si grija mare unde va vopsiti masinile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!